Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przy piwie o filmie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    Wszystko co kocham - baaaardzo dobry film, świetnie zrobiony, oddany dobrze klimat punkrockowców w latach 80-tych. Tytułowa kapela wykonywała numery znanej kapeli WC. nie ukrywam, ze dla mnie ten film był swoistym wehikułem czasu: punk, bunt, pierwsze wino, pierwsze miłości, pierwsze zawody, milicja i czaderska muzyka.
    Jedna wtopa w filmie to etykieta typu standard na pitym piwie.
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • jacer
      Senior
      • 03-2006
      • 9875

      "Podwójna gra" świetny jak zawsze Al Pacino.

      "Nil" to film dla zwolenników lewactwa. Bardzo dobry.
      Milicki Browar Rynkowy
      Grupa STYRIAN

      (1+sqrt5)/2
      "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
      "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
      No Hops, no Glory :)

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
        Polecam Robin Hooda - poza debilkowatą i żenującą hollywodzką końcówką jest to wręcz czarny dramat społeczny z mocnymi akcentami antyneoliberalnymi i ważnym przesłaniem - gdy system własności (społeczno-polityczny) jest antyspołeczny i antyludzki to ludzie mają prawo w każdej formie (strajk, walka zbrojna) mu się przeciwstawiać i gdy ktoś swoją własnosć uzyskuje z krzywdy i wyzyskiwania innych to ci wyzyskiwani mają prawo odebrać taką własność. Film mówi czym jest prawdziwa demokracja i godne życie a nie pseudodemokracja w której większości ludziom odmawia się prawa do godnego życia.
        Obejrzałem, ot taka kolejna hollywodzka bajeczka, dobrze zrobiona, to fakt, a to że bzdura goni bzdurę to juz inna rzecz.
        Mnie najbardziej powalił tekst w jednej ze scen rozgrywających się na polu (oczywiście nie słowo w słowo): "że pozostalo im tylko kopanie ziemniaków" (aKcja - Anglia XII wiek).
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • Gabe
          Senior
          • 03-2010
          • 405

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
          "że pozostalo im tylko kopanie ziemniaków" (aKcja - Anglia XII wiek).
          Toć dla Amerykanów wszystko co przed XIX wiekiem to fantasy - konwencja dowolna :]

          Comment

          • Candlekeep
            Senior
            • 11-2007
            • 367

            A mi się w Robin Hoodzie podobał tekst "W tym dniu wszyscy jesteśmy Anglikami" .
            Last edited by Candlekeep; 03-10-2010, 14:29.

            Comment

            • Rzeszowiak
              Piwny Radykał
              • 04-2009
              • 1596

              "Krew z nosa" z jak zawsze świetnym Bodo Koxem - polecam

              Comment

              • kiszot
                Senior
                • 08-2001
                • 8081

                "Strasznie szczęśliwi" dosyć fajne duńskie dzieło.Pomieszanie różnych gatunków.
                Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                So von Natur, Natur in alter Weise,
                Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                Comment

                • baklazanek
                  † 2014 Piwosz w Raju
                  • 08-2001
                  • 3562

                  Ja polecam dwa czeskie filmy:

                  Opowieść o zwyczajnym szaleństwie
                  Czeski błąd

                  Ten pierwszy jak dla mnie jest znakomitym filmem, w którym przeplatają się różne wątki oraz nastroje, a do tego całkiem dobra ścieżka dźwiękowa.

                  Comment

                  • emes
                    Nadszyszkownik Chmielowy
                    • 08-2003
                    • 4275

                    "Sekret jej oczu".
                    Świetny film, świetny temat, świetna gra aktorów, ciekawe zwroty akcji. Jeden mały minus, jeden wątek , na szczęście poboczny, typowo telenowelowy. Film mimo nagród, jak widać tuż po premierze jak jest grany, niszowy.

                    Comment

                    • Marusia
                      Senior
                      • 02-2001
                      • 20211

                      The Life of David Gale, polski tytuł Życie za życie. Trzymająca w napięciu do samego końca opowieść, choć można dyskutować nad trafnością przekazu przesłania*, to bardzo dobrze się ogląda i chętnie do tego filmu wrócę. Na Kevina Spacey'a zawsze można liczyć. *Autor chciał coś przekazać, ale chyba trochę się zagmatwał - więcej nie napiszę, żeby nie psuć oglądania
                      Last edited by Marusia; 01-11-2010, 23:46.
                      www.warsztatpiwowarski.pl
                      www.festiwaldobregopiwa.pl

                      www.wrowar.com.pl



                      Comment

                      • chemmobile
                        Senior
                        • 03-2009
                        • 2168

                        Ojojoj, dobrze pamiętam ten film Maruśka
                        Miałem i mam nadal wobec tego obrazu mieszane uczucia. Z jednej strony ciekawa fabuła, trzymająca w napięciu no i logiki w niej nie brakuje. Z drugiej strony film porusza temat kary śmierci, wobec której mam odmienne zdanie niż reżyser.
                        Również polecam ten film choć uważam, że autor "nie zagmatwał się" w przekazie Przekaz jest oczywisty, polityczny i na ten cel stworzono dość "ciekawą" historię.
                        Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                        Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                        Comment

                        • darekd
                          PremiumUżytkownik
                          • 02-2003
                          • 12205

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika baklazanek Wyświetlenie odpowiedzi
                          Czeski błąd
                          Tytuł oryginalny: Kawasakiho růže
                          dystrybucja w krajach anglojęzycznych: Kawasaki's Rose.

                          W Polsce ... świat filmu jest taki sam jak świat piwa, przeklejanie etykiet

                          Comment

                          • Marusia
                            Senior
                            • 02-2001
                            • 20211

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile Wyświetlenie odpowiedzi
                            Ojojoj, dobrze pamiętam ten film Maruśka
                            Miałem i mam nadal wobec tego obrazu mieszane uczucia. Z jednej strony ciekawa fabuła, trzymająca w napięciu no i logiki w niej nie brakuje. Z drugiej strony film porusza temat kary śmierci, wobec której mam odmienne zdanie niż reżyser.
                            Również polecam ten film choć uważam, że autor "nie zagmatwał się" w przekazie Przekaz jest oczywisty, polityczny i na ten cel stworzono dość "ciekawą" historię.
                            Ja tez mam odmienne zdanie niż reżyser Ale oceniłam film jako ciekawie opowiedzianą historię.

                            Co do przekazu to miałam na myśli postawienie w nieco dziwnym świetle przeciwników kary śmierci, no ale o tym pogadamy, jak się spotkamy, nie będę jak Seta pisać niewidoczną czcionką
                            www.warsztatpiwowarski.pl
                            www.festiwaldobregopiwa.pl

                            www.wrowar.com.pl



                            Comment

                            • Seta
                              Piję piwo
                              • 10-2002
                              • 6964

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                              2. "Piknik pod Wiszącą Skałą"/Australia - doskonała muzyka, świetny klimat stworzony przez Petera Weira
                              Numer dwa Becika nie trafił do mnie. Fajnie się oglądało, ale nie rozumiem achów pod jego adresem (a'le Tyskie Książęce ). No ładne zdjęcia, fajna muzyka. Z klimatem bym się spierał. Roooozlazły... Zero akcji. Scenariusz moim zdaniem pseudo-psychologiczny. Nie lubię udawania dokumentów (to historia wymyślona!).
                              Nie wiem, czy nie wolałbym "Nad Niemnem". 7/10

                              Jestem natomiast po wielkim wrażeniem "Mechanika". Świetne studium szaleństwa.
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika slavoy Wyświetlenie odpowiedzi
                              Mechanik - z Christianem Bale'm. Aż wierzyć się ile musiał facet schudnąć do tej roli! Bardzo dobry noire-thriller. Studium stopniowej wariacji. Szkoda tylko, że do jednorazowego seansu, bo znając zakończenie nie będzie się czuło teko mroku wokół bohatera.
                              Schudł ponoć 30kg - groziła mu śmierć... Film w klimacie Dostojewskiego.
                              Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                              Comment

                              • kiszot
                                Senior
                                • 08-2001
                                • 8081

                                Wyciągając starocie to właśnie leci komedia "Skutki noszenia kapelusza w maju".Świetny film jak to emeryt opiekuje się dwiema dziewczynkami.
                                Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                                1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                                Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                                Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                                So von Natur, Natur in alter Weise,
                                Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                                Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎