Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przy piwie o filmie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • emes
    Nadszyszkownik Chmielowy
    • 08-2003
    • 4275

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika emes Wyświetlenie odpowiedzi
    "Erratum".

    Kolejny dobry polski film, kinowo niszowy. Typowy film na festiwale filmowe, a nie do masowego odbiorcy kinowego.
    Dzisiaj można ten film obejrzeć w TVP 2 g. 22:25.

    Comment

    • wrednyhawran
      Senior
      • 07-2010
      • 1784

      Odnośnie tematu filmów przy piwie, a raczej piwa do filmów, popełniłem ostatnio krótki tekst na blogu.

      Pozwolę sobie zaspamować, chociaż pewnie ART mnie zaraz ochrzani.

      Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
      Małe Piwko Blog
      Małe Piwko Blog na facebooku
      Domowy Browar Demon

      Comment

      • Marusia
        Senior
        • 02-2001
        • 20211

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wrednyhawran Wyświetlenie odpowiedzi
        Całkiem niezłe. Najbardziej chyba podobało mi się:
        "- film drogi – jakieś piwo z Widawy"
        www.warsztatpiwowarski.pl
        www.festiwaldobregopiwa.pl

        www.wrowar.com.pl



        Comment

        • Ura3
          Member
          • 07-2013
          • 39

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wrednyhawran Wyświetlenie odpowiedzi
          Odnośnie tematu filmów przy piwie, a raczej piwa do filmów, popełniłem ostatnio krótki tekst na blogu.

          Pozwolę sobie zaspamować, chociaż pewnie ART mnie zaraz ochrzani.

          http://malepiwko.wordpress.com/2013/...mami-poradnik/
          Do westernu to jednak "woda ognista" lepiej pasuje.

          Comment

          • żąleną
            Sojowe Oddziały Bojowe
            • 01-2002
            • 13239

            Czasem ma człowiek ochotę obejrzeć coś krótszego, żeby nie siedzieć do późna, no i w poszukiwaniu takich rzeczy trafiłem na kanał futureshorts na YT. O ile się zdążyłem zorientować, kanał jest angielskojęzyczny, a filmy nieangielskie są z angielskimi napisami.

            Tu film brazylijski z cokolwiek zaskakującym zakończeniem (może nie dla dziewczyn ) http://www.youtube.com/watch?v=cnGURbbtTlc

            PS Oczywiście i tak będę siedział do późna.

            Comment

            • Ura3
              Member
              • 07-2013
              • 39

              Fajny, oglądając myślałem, że to reklama OMO.
              01:49 O tej porze to ja nie funkcjonuje.

              Comment

              • emes
                Nadszyszkownik Chmielowy
                • 08-2003
                • 4275

                Grawitacja 3D

                Film z fantastycznymi efektami specjalnymi, perfekcja obrazu, dźwięku, fabuły. Błędnik trochę szaleje, a mi zdarzyło się mimowolnie uchylać od nagle lecących w moją stronę różnych odłamków.

                Comment

                • wrednyhawran
                  Senior
                  • 07-2010
                  • 1784

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika emes Wyświetlenie odpowiedzi
                  Grawitacja 3D

                  Błędnik trochę szaleje, a mi zdarzyło się mimowolnie uchylać od nagle lecących w moją stronę różnych odłamków.
                  To chyba raczej nienajlepsza propozycja do degustacji piwka.
                  Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                  Małe Piwko Blog
                  Małe Piwko Blog na facebooku
                  Domowy Browar Demon

                  Comment

                  • żąleną
                    Sojowe Oddziały Bojowe
                    • 01-2002
                    • 13239

                    "Ludzie z pociągu" Kutza, 1961 r. Świetne polskie kino wojenne: z powodu awarii dwóch wagonów pasażerowie zostają wysadzeni na jakiejś zapyziałej stacyjce i nie wiadomo, kiedy znowu pojadą. Kolejny osobowy jest następnego dnia, ale zawiadowca kombinuje, żeby zatrzymać mający niebawem przejechać towarowy i w nim upchnąć ludzi. Jest tylko problem z bahnschutzem, którego za namową jednego z okupacyjnych "orientmenów", dysponującego bimbrem i wałówką, zawiadowca postanawia zmiękczyć poczęstunkiem.

                    Galeria postaci, klimat, muzyka i fabuła z dreszczykiem. Czegóż chcieć więcej.

                    Comment

                    • emes
                      Nadszyszkownik Chmielowy
                      • 08-2003
                      • 4275

                      Wilk z Wall Street

                      Film kapitalnie zrobiony, ale postać głównego bohatera i jego kolegów, jesli chodzi o realne postacie, to jakaś żenada. Nie rozumiem jak taka banda prymitywów dostała się na giełdę i mieli jakieś certyfikaty maklerskie. Mam w rodzinie maklerów, to w Polsce jest bardzo trudne do zdobycia, odsiew jak w najbardziej obleganej wyższej uczelni, takie prymitywy jak w tym filmie nie zostały by w Polsce maklerami. Żenujące też jest , że z oszusta i gościa z kompletnym brakiem jakiś zasad robi się gwiazdę, celebrytę mediów. Główny bohater , żeby dostać mniejszy wyrok, zaczął sprzedawać przyjaciół, których wciągnąl w ten interes, zaprowadził ich do więzienia.
                      Dobry film, ale żenujący bohaterzy. Oglądałem występy pierwowzoru bohatera tego filmu w różnych występach, nie wiem czy to przez narkotyki, ale gość jest dość prymitywny i niewiarygodny, jak on może być teraz w realnym życiu czyimś coachem, trenerem osobistym, prowadzić szkolenia dla firm ? Ten film, to niestety promowanie oszusta, widownia się podnieca chwilowym bogactwem, przepychem, a główny bohater zrujnował życie wielu osobom, dosłownie ich zrujnował, a to , że pójdzie siedzieć , to tylko była kwestia czasu, tylko taki idiota jak główny bohater mógł myśleć, że mu to ujdzie na sucho.
                      Last edited by emes; 27-12-2013, 23:07.

                      Comment

                      • VanPurRz
                        Senior
                        • 09-2008
                        • 4229

                        Film mówi o gieldzie w USA - być może tam standardy są niższe i każdy może być maklerem? U nas też idzie się w kierunku "uwolnienia" zawodów więc standardy też będą się obniżać.
                        To tyle na marginesie a teraz wio do tematu Wczoraj z wielką przyjemnością obejrzałem Hobbita Pustkowie Smauga i przy okazji wypiłem świetnego portera z Kormorana oraz AIPę z Kormorana także
                        Film mija bardzo szybko, dużo się dzieje, plastyka podobna do I części. Przyczepić się muszę tylko do zupełnie zbędnego dodania, nie występującej w książce, elfki Tauriel. Dodany na siłę aby zadowolić feministki wątek i postać kompletnie nic nie wnosi do filmu, a przedłuża go niepotrzebnie. Jest jeszcze kilka momentów i zmian charakterystyki postaci (w stosunku do książki ale i w stosunku do przedstawienia ppstaci także we Władcy - postać Legolasa jest znacznie mniej pozytywna, generalnie też niepotrzebny wątek).
                        Film z pewnością warto obejrzeć ale trochę irytuje rozciąganie go na 3 części i wyciąganie kasy od ludzi.
                        "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                        Comment

                        • Gringo
                          Senior
                          • 07-2007
                          • 2151

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
                          "Ludzie z pociągu" Kutza, 1961 r.
                          Muszę nadrobić zaległości. Jeszcze go nie widziałem ale przy przez to przypomniałeś mi o filmie z podobną sytuacją z koleją w tle, Bal na dworcu w Koluszkach z 1989 roku.
                          Pasażerowie podczas zimy stulecia muszą spędzić noc sylwestrową na dworcu z powodu unieruchomienia pociągów. Przypadkowi pasażerowie z różnych grup społecznych na własną rękę organizują bal.

                          Kilka dni temu obejrzałem film Pętla z 1957 roku. Mroczny film w mrocznej atmosferze ukazujący problemy i staczanie się człowieka utopionego w alkoholiźmie. Świetna gra Gustawa Holoubka, wstrząsający i jednocześnie dobry film.

                          Comment

                          • żąleną
                            Sojowe Oddziały Bojowe
                            • 01-2002
                            • 13239

                            "Pętla" już jest w kolejce.

                            A tymczasem obejrzałem "THX 1138" George'a Lucasa z 1971 r. Duszne, sterylne, orwellowskie do kwadratu sci-fi z lat '70 w najlepszym wydaniu. Totalitarne i totalnie skomputeryzowane państwo-miasto z przenikającą wszystko kontrolą i kilka jednostek, które chcą się wyrwać. W tym zdominowanym przez cyferki świecie jedna rzecz jest pozytywna - teraz uwaga, nastąpi element aerodynamiczny, czyli tzw. spojler, kto chce obejrzeć, niech nie czyta dalej. Każdy zbieg ma przypisany budżet na złapanie i jeśli podczas ucieczki go przekroczy, akcja zostanie zawieszona przez system.

                            Comment

                            • VanPurRz
                              Senior
                              • 09-2008
                              • 4229

                              Tak czytam i widzę, że część z Was ma ogromne zaległości w klasyce klasyk. Taką Pętlę oglądałem jak 15 letni chłopiec, zresztą mocno zaczytując się wtedy w Hłasce

                              Dzisiaj obejrzę za to zaległość - Wymyk, w TVP Kultura. A może i wtskoczę na Kamerdynera do kina.
                              "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                              Comment

                              • WojciechT
                                Senior
                                • 09-2012
                                • 2546

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
                                "Pętla" już jest w kolejce.

                                A tymczasem obejrzałem "THX 1138" George'a Lucasa z 1971 r. Duszne, sterylne, orwellowskie do kwadratu sci-fi z lat '70 w najlepszym wydaniu. Totalitarne i totalnie skomputeryzowane państwo-miasto z przenikającą wszystko kontrolą i kilka jednostek, które chcą się wyrwać. W tym zdominowanym przez cyferki świecie jedna rzecz jest pozytywna - teraz uwaga, nastąpi element aerodynamiczny, czyli tzw. spojler, kto chce obejrzeć, niech nie czyta dalej. Każdy zbieg ma przypisany budżet na złapanie i jeśli podczas ucieczki go przekroczy, akcja zostanie zawieszona przez system.
                                Mam paskudny zwyczaj czytania postów od końca. Ech.

                                Polecicie jakieś inne typowo dystopijne filmy? Bardzo lubię ten klimat.
                                Last edited by WojciechT; 05-01-2014, 12:05.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎