Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czy jest sens zamieszczania zdjęć na forum - autoryzacja

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • slavoy
    Senior
    • 10-2001
    • 5052

    zythum napisał(a)
    Przyszło, tylko po co w takim razie pozwala sobie robić zdjęcia w ogóle? Można powiedzieć fotografom - proszę nie robić mi nie pozowanych zdjęć i sprawa załatwiona. Moim zdaniem zdjęcia są po to żeby je publikować i oglądać, inaczej po co je robić? Ale to tlko moje małe prywatne zdanie.
    Zythum, czytam Twoje wypowiedzi w tym temacie i z postu na post coraz bardziej szczęka mi opada. Czy do Ciebie naprawdę, do diabła, nie dociera, że zrobienie zdjęcia z balangi i pokazywanie go znajomym różni się z deka od np. wydrukowania go w 1000 egz. i rozplakatowaniu na mieście???
    Dick Laurent is dead.

    Comment

    • Krzysiu
      Krzysiu
      • 02-2001
      • 14936

      Zythum, jakoś nikt mnie nie zapytał, czy może zrobić zdjęcie z moim udziałem. I pewnie nikogo innego też nie pytano. Mam nosić koszulkę z obrazkiem "zakaz fotografowania"? To takie trudne pojąć, że nie wszyscy sobie życzą publikowania zdjęć z pijackich imprez? Co innego obejrzeć je w gronie osób, które były na imprezie, a co innego zamieścić w "Superexpresie".

      Zreszta przykład z życia - jak się chce kogoś udupić, to publikuje się zdjęcia burzące wizurunek danej osoby - polityka, aktora, biznesmena. Są ludzie, którzy żyją z takiego procederu. Tak jak jest dobrym obyczajem nosić garnitur na niektórych stanowiskach, tak samo jest dobrym obyczajem prezentować się przyzwoicie, niezależnie od tego, że prywatnie chodzi się w łachach i trzyma w domu śmietnik. To taki mały przejaw tysięcy lat rozwoju ludzkości. Publikowanie zdjęćz pijackich imprez może zaszkodzić pewnym osobom, stąd prośba, żeby zdjęcia z prywatnych imprez autoryzować. Jak masz z tym jakiś problem, po prostu nie rób zdjęć. Zresztą i tak nie ma o czym dyskutować - sprzeciw jednej osoby jest wystarczający, żeby zdjęć z jej udziałem nie publikować. W tym przypadku nie ma demokracji.

      Swoją drogą jak się ma twoje narzekanie na firmę, w której pracujesz, do faktu, że nie obawiasz się publikowania żadnych zdjęć, np. takich z Gdyni? Ja musiałbym się mocno tłumaczyć za coś takiego.

      Comment

      • Ka_Dar
        Senior
        • 03-2003
        • 248

        grzeber napisał(a)
        No tak ale jeśli ktoś np. bierze urlop zdrowotny na czas giełdy a później tak szaleje to przyczapić się można.
        Noo! Jeżeli Świdnicę potraktowałeś jako uzdrowisko a imprezę jako zabieg zdrowotny...
        W takim razie powinieneś bać się szefa. Bo po tym leczeniu byłeś bardziej chory niż przed "zabiegiem".

        Comment

        • Marusia
          Senior
          • 02-2001
          • 20211

          Krzysiu napisał(a)


          Zreszta przykład z życia - jak się chce kogoś udupić, to publikuje się zdjęcia burzące wizurunek danej osoby - polityka, aktora, biznesmena. Są ludzie, którzy żyją z takiego procederu. Tak jak jest dobrym obyczajem nosić garnitur na niektórych stanowiskach, tak samo jest dobrym obyczajem prezentować się przyzwoicie, niezależnie od tego, że prywatnie chodzi się w łachach i trzyma w domu śmietnik. To taki mały przejaw tysięcy lat rozwoju ludzkości. Publikowanie zdjęćz pijackich imprez może zaszkodzić pewnym osobom, stąd prośba, żeby zdjęcia z prywatnych imprez autoryzować.
          W zasadzie napisałeś to samo, co ja, tylko innymi słowami. Nie przypuszczałam, że to będzie takie trudne do zrozumienia dla innych.

          A propos trzymania wizerunku - dlatego też jak mi się zachciało spać to prosiłam Cię o wskazanie mi ustronnego miejsca w celu drzemki, a nie spałam, np. na stole przy wszystkich. Jestem święcie przekonana, że miałabym bardzo dużo zdjęć
          www.warsztatpiwowarski.pl
          www.festiwaldobregopiwa.pl

          www.wrowar.com.pl



          Comment

          • pieczarek
            zwykle cham i prostak
            • 06-2001
            • 5011

            Marusia napisał(a)
            A propos trzymania wizerunku - dlatego też jak mi się zachciało spać to prosiłam Cię o wskazanie mi ustronnego miejsca w celu drzemki, a nie spałam, np. na stole przy wszystkich. Jestem święcie przekonana, że miałabym bardzo dużo zdjęć
            Krzysiu nie spał na stole.
            Jeśli wcześniej sam nie zasnąłem, to łapałem Krzysia na takiej ciekawostce, że jeśli impreza kończy się o 3 nad ranem, to Krzysiu zasypia o 2.55. Jeśli kończy się o 4 nad ranem to Krzysiu zasypia o 3.55. Ale nie ma to nic wspólnego z jakimś pijackim waleniem się na stół lub pod stół. Krzysiu grzecznie zdejmuje okulary, odkłada je starannie na bok i zasypia na siedząco nie tracąc w najmniejszym stopniu równowagi. I takie zdjęcia robiłem śpiącemu Krzysiowi. Niepotrzebnie narzeka, jest przeczulony pod tym względem. Poza tym sen Krzysia jest bardzo praktycznym wskaźnikiem dla reszty towarzystwa. No bo jeśli sam Krzysiu przysypia, to najwyższy czas iść spać. I stąd właśnie te pięciominutowe różnice między czasem zaśnięcia Krzysia, a zakończeniem imprezy.

            A cały ten problem z zasypianiem bierze się wg mnie stąd, że Krzysiu jadąc na spotkanie ma zwykle w nogach kilkanaście albo i więcej kilometrów. Po drodze zwiedza wszystkie browary, fortyfikacje, zabytkowe miasteczka. Kilka razy z nim chodziłem, to wiem, że może dać w kość. Po jednej z takich wycieczek, długim nocnym siedzeniu przy piwie, następnego dnia był o 7 rano gotów do dalszych zajęć (wykopaliska na świebodzińskim browarze). A młody i silny Maryhh musiał spać do 12.

            Comment

            • zythum
              Kot Makawity
              • 08-2001
              • 8305

              Kurde przecież pisałem, że to moje osobiste zdanie i nic więcej - chcecie autoryzacji - będzie autoryzacja i już. Ale chyba mogę mieć swoje osobiste zdanie na ten temat - przecież nic nikomu nie narzucam - ani nie jestem adminem, anie też ani razu nie napisałem, że np.: obrażę się i ucieknę jak zwolennicy autoryzacji wygrają.

              Co do mojej firmy, ja osobiście mam gdzieś co ktoś sobie o mnie myśli na podstawie zdjęć a w życiu cenię nade wszystko szczerość a nie lubię hipokryzji. gdyby ktoś z firmy zobaczył moje zdjęcia takie jak z Gdyni pewnie miałbym nieprzyjemności ale co z tego - to jestem JA na tych zdjęciach, tak wyglądałem w danej chwili i trudno - robię to poza godzinami pracy i nikomu nic do tego. Przy okazji pracę mogę stracić też jeżeli ktoś przeczyta moje wypowiedzi w dziale polityka czy za udział w antykapitalistycznych demonstracjach - czy to znaczy, że mam siedzieć cicho bo ktoś z frimy może to przeczytać lub zobaczyć mnie na demonstracji.


              Jestem za pełną jawnością i publikacją zdjęć bez autoryzacji choć to zdanie nie ma żadnego wpływu na decyzję - wiadomo, że autoryzacja będzie.
              To inaczej miało być, przyjaciele,
              To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
              Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
              Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
              Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

              Rządzący światem samowładnie
              Królowie banków, fabryk, hut
              Tym mocni są, że każdy kradnie
              Bogactwa, które stwarza lud.

              Comment

              • iron
                Senior
                • 08-2002
                • 6703

                Mam jedno pytanie uściślające:
                czy zgoda Albeertosa, Arta i Pjenknika na upublicznienie zdjęć dotyczy też ich lepszych połów?
                bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                Rock, Honor, Ojczyzna

                Comment

                • yemiołka
                  Senior
                  • 02-2002
                  • 1012

                  Ka_Dar napisał(a)
                  Chyba żartujesz?
                  A co to szefa obchodzi, co kto robi w wolnym czasie?
                  Byle tylko nie łamał prawa. A może jest jakaś ustawa zabraniająca spotykania się forumowiczów?
                  chodzi raczej o to, co robi w pracy, a nie poza nią
                  na innym forum mój koleżka zamieścił swoją facjatę przed swym domkiem i okazało się, że forum przegląda też jego szef, któremu niezbyt się spodobało to forumowanie w czasie pracy. jakoś nie mam chęci na historyjkę w podobnym stylu. i między innymi stąd ochota na anonimowość - bardzo jak widać drażliwa
                  **** zbliża ludzi... :-]

                  Comment

                  • yemiołka
                    Senior
                    • 02-2002
                    • 1012

                    pieczarek napisał(a)
                    Krzysiu grzecznie zdejmuje okulary, odkłada je starannie na bok
                    bez wzgędu na to, czy siedzi w knajpie czy jedzie tramwajem...
                    po czym szkiełka odjeżdżają sobie w siną dal
                    **** zbliża ludzi... :-]

                    Comment

                    • pjenknik
                      • 08-2001
                      • 3388

                      iron napisał(a)
                      Mam jedno pytanie uściślające:
                      czy zgoda Albeertosa, Arta i Pjenknika na upublicznienie zdjęć dotyczy też ich lepszych połów?
                      W naszym przypadku dotyczy obojga, z powyżej zamieszczonym zastrzeżeniem. Mam nadzieję, że nikt też nie będzie wykonywał i publikował fotografii załatwiania potrzeb fizjologicznych w "terenie"
                      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                      Comment

                      • ART
                        mAD'MINd
                        • 02-2001
                        • 23807

                        iron napisał(a)
                        Mam jedno pytanie uściślające:
                        czy zgoda Albeertosa, Arta i Pjenknika na upublicznienie zdjęć dotyczy też ich lepszych połów?
                        Gośka w tej kwestii jest nadal na NIE. jak już pisałem zresztą wyżej.
                        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                        Comment

                        • albeertos
                          Senior
                          • 10-2001
                          • 2313

                          iron napisał(a)
                          Mam jedno pytanie uściślające:
                          czy zgoda Albeertosa, Arta i Pjenknika na upublicznienie zdjęć dotyczy też ich lepszych połów?
                          Dotyczy też lepszej połowy, Easy jest zdecydowanie na TAK.
                          (_)>
                          Nigdy się nie poddawaj!!!
                          Browar "Pyrlandia" Poznań - albeertos & kiler
                          Lech jest tam gdzie jego wiara
                          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                          Comment

                          • Małażonka
                            Senior
                            • 03-2003
                            • 4602

                            W takim razie jutro pojawią się pierwsze fotki z giełdy (i nie tylko)....

                            Comment

                            • breslauer
                              Senior
                              • 05-2002
                              • 2690

                              Ja zgadzam się na umieszczanie moich podobizn ( ) na zdjęciach - mniej lub bardziej oficjalnych - z giełd. Nie mam też nic przeciwko zamieszczaniu zdjęć ze spotkań forumowych, kiedy to siedzimy kulturalnie w lokalu nad kuflem piwa. Co do imprez okołogiełdowych, to jestem przeciwny (akurat w Świdnicy nie uczestniczyłem w takowych, ale tak na przyszłość ...)

                              Comment

                              • iron
                                Senior
                                • 08-2002
                                • 6703

                                No i efekty zdjęciowe ze Świdnicy po autoryzacji "w ciemno" do zobaczenia tu:
                                Wszelkie rozważania na tematy niekonkretnie związane z danym wydarzeniem, wrażenia po imprezach (np. ankiety)
                                bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                                Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                                Rock, Honor, Ojczyzna

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎