Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Aparat cyfrowy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • yendras
    Senior
    • 12-2001
    • 2052

    #31
    Miałem okazję korzystać z przedstawionego wyżej na obrazku olympusa. Jeżeli ktoś ma lustrzankowe przyzwyczajenia to powinien zapomnieć o robieniu zdjęć tym aparatem korzystając z preselekcji czasu bądź przesłony - z reguły wychodzą źle naświetlone. Już lepiej traktować go jako tzw. "głupka". Sam bym go raczej nie kupił. To już lepiej skorzystać z pokrewnego modelu, który ma mniejszą matrycę, ale optyczny zoom x10. Cena będzie podobna, a wygoda większa. O jakości takich zoomów wypowaiadał się wcześniej bodaj Dziku, ale do robienia zdjęć do galerii Browaru na pewno wystarczy

    Comment

    • celt_birofil
      † 2017 Piwosz w Raju
      • 09-2001
      • 4469

      #32
      yendras napisał(a)
      do robienia zdjęć do galerii Browaru na pewno wystarczy
      mam następujące pytanie - czy "cyfrówki" w telefonach komórkowych do tego się nadają, czy też lepiej dać sobie spokój?
      Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

      Comment

      • dziku
        Senior
        • 12-2002
        • 1992

        #33
        Moim zdaniem lepiej dać sobie spokój. Mam cyfrówkę w telefonie Sony i... szkoda gadać - taka jakość. Nie miałem nadziei na jakieś superfoty takim "aparacikiem", ale właśnie na np utrwalenie faktu konsumpcji piwa w szczególnie pięknych "okolicznościach przyrody". Niestety - cyfrakiem z komórki nie da się tego zrobić.
        Dziku


        Comment

        • celt_birofil
          † 2017 Piwosz w Raju
          • 09-2001
          • 4469

          #34
          Mam zamiar używać "to cos" wyłącznie do uwieczniania eksponatów, z niewielkiej odległości. Stąd moje pytanie o przydatność
          Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

          Comment

          • Cyrkonia
            Senior
            • 10-2001
            • 1936

            #35
            dziku napisał(a)
            Moim zdaniem lepiej dać sobie spokój. Mam cyfrówkę w telefonie Sony i... szkoda gadać - taka jakość. Nie miałem nadziei na jakieś superfoty takim "aparacikiem", ale właśnie na np utrwalenie faktu konsumpcji piwa w szczególnie pięknych "okolicznościach przyrody". Niestety - cyfrakiem z komórki nie da się tego zrobić.
            Mam troooszkę inny telefon, ale moja młodsza wersja ma coś z Sony.... Robi sobie fotki aparacikiem z tego telefonu i przyznam że na wyświetlaczu wygląda to koszmarnie. Odbitka za to, zrobiona w Laboratorium Kodak'a wyglądała za to fantastycznie. Gdybym nie wiedziała że to fotka z telefonu to nie uwierzyłabym.
            www.stat-gra.pl

            Comment

            • celt_birofil
              † 2017 Piwosz w Raju
              • 09-2001
              • 4469

              #36
              A jaka waszym zdaniem powinna być rozdzielczość, aby w ogóle zdjęcie było czytelne (mam na mysli cyfrówkę w telefonie)?
              Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

              Comment

              • dziku
                Senior
                • 12-2002
                • 1992

                #37
                Ale masz na myśli "czytelne na monitorze komputera" czy "czytelne na wykonanej w labie odbitce"?
                Dziku


                Comment

                • jerzy
                  piwoholik
                  • 10-2001
                  • 4705

                  #38
                  Zależy też co będziesz fotografował - jeśli np. gazetę z odległości 10 metrów, to przy 5 Mpix nie da się jej przeczytać.
                  browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

                  Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

                  Comment

                  • celt_birofil
                    † 2017 Piwosz w Raju
                    • 09-2001
                    • 4469

                    #39
                    dziku napisał(a)
                    Ale masz na myśli "czytelne na monitorze komputera" czy "czytelne na wykonanej w labie odbitce"?
                    Mam na myśli czytelne w galerii browaru
                    Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

                    Comment

                    • Rolek
                      Senior
                      • 08-2001
                      • 1038

                      #40
                      celt_birofil napisał(a)
                      A jaka waszym zdaniem powinna być rozdzielczość, aby w ogóle zdjęcie było czytelne (mam na mysli cyfrówkę w telefonie)?
                      Nie masz tu zbyt wielkiego wyboru. Twierdzę, że nawet żadnego. Rozdzielczość aparatów cyfrowych w komórkach jest rzędu 100 tyś pixeli, czasem może 300 tyś. Ostatnio bodajże sony wypusiło komórkę z 2.1 Mpix. To już jest coś. Ale to dopiero premiera, więc u nas trzeba bedzie poczekać.
                      A jak sobie przypomnę moją pierwszą cyfrę, casio qv-300, to się aż uśmiecham w duchu. 300 tyś pixeli, zoom optyczny (!) 2x, pamięć wewnętrzna bez możliwości rozbudowy o kartę. Za te pieniądze dziś kupiłbym canona 10d. Bez szkieł co prawda, ale...

                      Comment

                      • arzy
                        Senior
                        • 06-2002
                        • 2814

                        #41
                        No to stało się
                        Zakupiłem Canona A 75.
                        Z pierwszych obserwacji zauwarzyłem, iż nie można wipsać daty do danego zdjęcia.

                        Ps
                        Aprata zakupiłem w zeszłym tygodniu i do dzisiaj staniał o 40 zł.
                        "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

                        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        Bractwo Piwne
                        Skład Piwa
                        Piszę poprawnie po polsku!

                        Comment

                        • ART
                          mAD'MINd
                          • 02-2001
                          • 23806

                          #42
                          nie martw się, wszystkie dane powinieneśmieć w zapisywanych plikach jpg na karcie pamięci.
                          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                          Comment

                          • elroy
                            Senior
                            • 10-2002
                            • 359

                            #43
                            arzy napisał(a)
                            No to stało się
                            Zakupiłem Canona A 75.
                            Z pierwszych obserwacji zauwarzyłem, iż nie można wipsać daty do danego zdjęcia.

                            Ps
                            Aprata zakupiłem w zeszłym tygodniu i do dzisiaj staniał o 40 zł.
                            Myślę, że dobrze zrobiłeś Osobiście też mam ochotę wymienić starego i wysłużonego a40 na właśnie ten model.
                            Co do daty na zdjęciu, to pamiętaj, że fotografie zawierają dodatkowe informacje (tzw. EXIF) w którym masz zawarte takie dane jak data, czas migawki, wielkość przysłony itp.
                            Są programy, które automatycznie naniosą Ci wybrane dane z EXIF na zdjęcie.
                            www.piwo.org

                            Comment

                            • elroy
                              Senior
                              • 10-2002
                              • 359

                              #44
                              Ups. Niechcący powtórzyłem za Artem to samo

                              Co do programików

                              do szybkiego odczytu polecam
                              ExifReader http://www.elektroskabel.com.pl/narzedz/exifr290_e.zip

                              Do zapisu na zdjęciach danych
                              Exifer http://www.friedemann-schmidt.com/software/exifer/
                              www.piwo.org

                              Comment

                              • arzy
                                Senior
                                • 06-2002
                                • 2814

                                #45
                                ART napisał(a)
                                nie martw się, wszystkie dane powinieneśmieć w zapisywanych plikach jpg na karcie pamięci.
                                To się zgadza, ale co z wydrukiem
                                "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

                                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                                Bractwo Piwne
                                Skład Piwa
                                Piszę poprawnie po polsku!

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎