Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

przy piwie o miodach pitnych

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    #16
    slado napisał(a)
    Wybacz kopyr, lubię miodziki pitne ale tu jest portal browar.biz !!
    Wybaczam!!
    blog.kopyra.com

    Comment

    • Borysko
      Senior
      • 02-2004
      • 1144

      #17
      Można poszperać tutaj

      a przede wszystkim tutaj

      Comment

      • Borysko
        Senior
        • 02-2004
        • 1144

        #18
        Sam robiłem miodzik wiosną, ale jeszcze nie spróbowałem. Będzie gotów na święta
        To jest napój dla cierpliwych, dlatego lepiej mieć w zanadrzu sporo szybciej dojrzewającego piwa

        Comment

        • Renegat
          Senior
          • 07-2003
          • 134

          #19
          Borysko napisał(a)
          {ciach}To jest napój dla cierpliwych, {/ciach}
          Ponoć dawnymi czasy, wyciągał taki "waćpan" beczkę, którą nastawiał jeszcze jego dziad, a w to miejsce wkładał beczkę z młodym miodem dla swojego wnuka, tak więc jest to napój dla bardzo cierpliwych.
          No i tych, który mieli zacnego dziadka

          Slainté!



          Rene
          Ceterum censeo Heinekenam esse delendam.

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19167

            #20
            Odp: przy piwie o miodach pitnych

            ergie napisał(a)
            Nadeszła jesień i jakoś mi przestały podchodzić moje ulubione pszeniczniaki, napił bym się jakiegoś dobrego bocka prosto z Bawarii ale nic na razie w skalepach nie wyczaiłem.
            ...
            doppelbocka (Bajuvator) od Tuchera można kupić m.in. w sklepie A&S wizawi (czy to się tak pisze?) Poczty Głównej w Krakowie, no i w samym Domu Norymberskim, który jest jedynym importerem tego piwa w rejonie małopolski.

            Comment

            • Chris
              Senior
              • 05-2004
              • 812

              #21
              e-prezes:
              doppelbocka (Bajuvator) od Tuchera można kupić m.in. w sklepie A&S wizawi (czy to się tak pisze?)

              vis a vis
              chickkiller :)

              Comment

              • e-prezes
                Senior
                • 05-2002
                • 19167

                #22
                Chris_1987 napisał(a)
                vis a vis
                [/B]
                thx, jakaś pomroczność mnie dopadła, bo już to kiedyś widziałem

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #23
                  w ostatnią sobotę kupiłem (w w-wskim Michasiu) i wypiłem doskonałego dwójniaka Kurpiowskiego z Apisu, poezja szybko rozgrzewająca

                  cos czuję, że zimowe wieczory będą przeplatane porterkami bądź miodami

                  poniżej link do kolejnego wytwórcy miodów

                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • JAckson
                    Senior
                    • 05-2004
                    • 6122

                    #24
                    W tym roku wykończyłem Półtoraka także z Apisu. Cudowny wynalazek. Odpowiedni ciężar i moc na zimne dni i noce
                    MM961
                    4:-)

                    Comment

                    • ergie
                      Senior
                      • 05-2004
                      • 1041

                      #25
                      Widzem że miodowe kółko zainteresowań siem powiększa A od Kurpiowskiego dwójniaka bardziej mi podchodzi Dominikański. Tez z Apisu.
                      Lepiej milcząc uchodzić za idiotę, niż odzywając się rozwiać wszelkie wątpliwości.
                      ------------------------------------------------------------------
                      Jasne czy ciemne? Jasne, że ciemne!

                      Comment

                      • Mistrzu
                        Senior
                        • 08-2003
                        • 750

                        #26
                        etykiety od miodów

                        ergie napisał:
                        Fiu fiu fiu widzę że temat faktycznie wart jest zgłębienia Nawet możnaby etykiety zbierać
                        Zanim zagłębiłem się w piwną "tematykę", mocno "studiowałem" miody pitne. Skończyłem z nimi około 1992 roku. Po tamtym okresie pozostał mi niezły zbiorek etykiet i obszerna literatura gromadzona pod kątem planowanego wydania książki o miodach pitnych.

                        Comment

                        • ergie
                          Senior
                          • 05-2004
                          • 1041

                          #27
                          Mistrzu jak byś miał zamiar wyrzucić te etykiety to możesz mi je podesłać
                          Lepiej milcząc uchodzić za idiotę, niż odzywając się rozwiać wszelkie wątpliwości.
                          ------------------------------------------------------------------
                          Jasne czy ciemne? Jasne, że ciemne!

                          Comment

                          • Krotoszyniak
                            Senior
                            • 08-2002
                            • 516

                            #28
                            Oczywiscie ze miody pitne sa robione w innych krajach . Z tych co sprobowalem Apis'a byl najlepszy (Jadwiga). Oto lista z Ratebeer z najlepszymi miodami pitnymi swiata (wdlg RB)
                            1 Apis Półtorak Jadwiga Mead Spółdzielnia Pszczelarska Apis 69 4.3

                            2 Vikingernes Mjød Dansk Mjød 27 4.02

                            3 Viking Brewing Mjød Viking Brewing Company 11 3.5

                            4 Atlantic Brother Adams Bragget Honey Ale Atlantic Brewing Company 13 3.43

                            5 Chaucers Mead Bargetto Winery 27 3.42

                            6 Magic Hat Braggot Magic Hat Brewing Company 34 3.29

                            7 Bunratty Irish Mead Bunratty Mead & Liqueur Co. Ltd. 10 3.26

                            8 Lurgashall English Mead Lurgashall Winery 31 3.1

                            9 Trafalgar Black Currant Mead Trafalgar Brewing 11 2.77

                            10 Trafalgar Raspberry Mead Trafalgar Brewing 17 2.62

                            11 Munkbo Svea Viking Mjød Munkbo Ångbryggeri 14 2.49
                            Admin z Ratebeera
                            Licencjonowany Sedzia BJCP (E0894)
                            Poromotor piwnej Polski na swiat :)

                            Comment

                            • sloniatko
                              Senior
                              • 02-2004
                              • 1014

                              #29
                              Odp: Odp: przy piwie o miodach pitnych

                              adam16 napisał(a)
                              Firma PASIEKA z Łaziska, koło Tomaszowa Mazowieckiego też produkuje miody pitne. Ale to mała firemka i ich produkty moga być bardzo słabo dostępne.
                              Właściciel firmy nazywa się Maciej Jaros i robi naprawdę wyśmienite miody. Najlepsze jakie piłem, mniam . Poza walorami smakowymi sprzedawane są w stylowych ceramitrznych butalekach a nawet w debowej beczce. Niestety są dość trudno dostepne i cena nie jest niska , 0.75 trójniaka kosztuje około 50 zł. Jedank warto zapłacić bo doznania smakowe są boskie.
                              W Warszawie widziałem go w trzech sklepach:
                              1. Sklep z miodami na rogu Waszyngtona i Niekłańskiej,
                              2. Sklep z Alkocholami na Koszykowej (ten z piwem),
                              3. Spiżarnia w Centrum handlowym na Bemowie (dają tam też Ciechanów i Lwówek)
                              A i jeszcze w Krynicy Górskiej też rzucił mi sie w oczy, w okolicy deptaku.

                              Wszytkich zainteresowanych tą firmą odsyłam na http://www.pasiekajaros.civ.pl/
                              Piwo czyni każdą czynność przyjemniejszą

                              Comment

                              • sloniatko
                                Senior
                                • 02-2004
                                • 1014

                                #30
                                Odp: etykiety od miodów

                                Mistrzu napisał(a)
                                Zanim zagłębiłem się w piwną "tematykę", mocno "studiowałem" miody pitne. Skończyłem z nimi około 1992 roku. Po tamtym okresie pozostał mi niezły zbiorek etykiet i obszerna literatura gromadzona pod kątem planowanego wydania książki o miodach pitnych.
                                A może jakiś wykazik literatury był bym żywo zainteresowany.
                                Piwo czyni każdą czynność przyjemniejszą

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎