Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Żałoba narodowa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • iron
    Senior
    • 08-2002
    • 6703

    Żałoba narodowa

    No i mamy od paru dni żałobę narodową i będziemy ją mieć do piątku włącznie.
    Mamy ją z całym "dobrodziejstwem inwentarza", czyli odwołaniem wszystkich imprez (mniej lub bardziej) rozrywkowych, zmianą programów telewizyjnych, spuszczeniem flag do połowy masztu itp.
    Wszystkie te poczynania są oczywiście bezdyskusyjne i uzasadnione, ale mam wrażenie, że przy okazji parę osób ubrało się w szaty tych, co to wiedzą doskonale jak ma wyglądać żałoba i mają prawo decyzji za ciemne społeczeństwo co jest dla niego dobre, a co złe w tym smutnym czasie Ale to zostawmy, nie czas na to teraz.

    Zastanawiam się tylko, jak na to wszystko zareagowałby Ten dla uczczenia Którego odejścia jest ta żałoba ogłoszona. Czy nie jest to tak, że decydenci chcą być "bardziej "papiescy od Papieża"?

    Czy konieczne było np rezygnowanie z transmisji meczów LM - może i tak, ale można było dać chociaż skróty. Samą transmisję, też można pewnie było przeprowadzić, modyfikując ją nieco - np pozbawiając studia meczowego i komentarzy - zostawiając sam obraz. Czy uprawiający niegdyś czynnie sport i pasjonujący się nim Karol Wojtyła nie życzyłby sobie tego? W miejsce meczu, będzie niezbyt wysokich lotów i mocno już "wysłużony" na antenie film "Con amore" Czy jest on bardziej godny żałoby niż sportowe zmagania?

    A jednoczesnie wraz z wprowadzeniem żałoby nie przerwał działalności Polski Monopol Loteryjny. Losowania wszelkiego rodzaju Lotto mogą odbywać się nadal.
    Niech tam sobie organizatorzy imprez które musiały być odwołane w wyniku żałoby zwracają koszty, płacą odszkodowania (pewnie będzie parę takich przypadków), ważne, że Państwo które rękami swoich urzędników ogłosiło tą żałobę, mimo jej dalej zarabia pieniądze na Lotto
    No ale mecz w czasie żałoby, to straszna sprawa, a kaska i tak jest najważniejsza
    Last edited by iron; 05-04-2005, 11:47.
    bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
    Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
    Rock, Honor, Ojczyzna
  • arcy
    Senior
    • 07-2002
    • 7538

    #2
    W przypadku LM mamy do czynienia z 20 rocznicą tragedii na Heysel i pokazanie tego meczu, zwłaszcza bez komentatora, uważam za wręcz słuszne w tych okolicznościach.

    Comment

    • żąleną
      Sojowe Oddziały Bojowe
      • 01-2002
      • 13239

      #3
      Ogólnopolski festiwal nadgorliwości, przecież to było do przewidzenia.

      Comment

      • sloniatko
        Senior
        • 02-2004
        • 1014

        #4
        Mnie, niestety, też to wkurza , że ktoś na górze decyduje o tym w jaki sposób mam uczcić pammieć Wielkiego Człowieka.
        Piwo czyni każdą czynność przyjemniejszą

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19159

          #5
          a mnie ta cała "szopka" w TV trochę irytuje. wszystkie kanały pokazują to samo i prześcigają się kto lepiej mówi o Janie Pawle II. przez weekend przynajmniej HBO pokazywało jakiś program. owszem można dostosować ramówkę do okoliczności, ale transmitowanie prawie 24 godziny na dobę co dzieje się w Watykanie, etc. no i dzienniki jakieś inne - jakby nic na świecie się nie działo to lekka przesada. jest mi oczywiście smutno, ale w swoim życiu miałem już za dużo smutnych pogrzebów.
          btw, wszyscy oczywiście mówią jakimż to autorytetem był papież. nie minie rok a żydzi i arabowie dalej będą się rzezać.

          sorry za moje zdanie, ale tak uważam.
          Last edited by e-prezes; 05-04-2005, 12:01.

          Comment

          • Doodeck
            Senior
            • 05-2003
            • 1612

            #6
            Belka w sobotnią noc powiedział, że rząd nie wyda oficjalnego zakazu organizowania imprez rozrywkowych i liczy na sumienia Polaków.

            Kto chce, ten może organizować bądź uczestniczyć w meczu / losowaniu / koncercie - to już tylko jego prywatna sprawa.

            Telewizja jest instytucją państwową, dlatego nie nada transmisji z meczu, a LOTTO jest prywatne, a Polsat poda tylko wyniki (bez transmisji losowania). Wszystko zależy od tych z nas, którzy będą oglądać / uczestniczyć / występować.

            A Ty, iron, chciałbyś żałobę narodową traktować wybiórczo - bez "dobrodziejstwa inwentarza" ? Mecze tak - koncerty nie ?
            Jeżeli uważasz za stosowne - na mecz LM zawsze możesz wybrać się osobiście bądź śledzić go w sieci na którejś ze stron sportowych - to tylko kwestia Twojej woli / sumienia / poczucia przyzwoitości. Nikt Ci tego nie zabroni ani nikt nie nakaże.
            Dalekosiężny
            Obserwator
            Obiektów
            Dynamicznie
            Epatujących
            Ciekawymi
            Koncepcjami

            Comment

            • sloniatko
              Senior
              • 02-2004
              • 1014

              #7
              Telewizja, telewizją ja w sobotę mam ślub i muszę jeszcze trochę rzeczy pozałatwiać a niestety nie wiem co i w jakich godzinnach jest czynne. Totalny bałagan, może na granicach powinniśmy wywiesić kartkę "Państwo nieczynne - żałoba narodowa".
              Piwo czyni każdą czynność przyjemniejszą

              Comment

              • arcy
                Senior
                • 07-2002
                • 7538

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes
                a mnie ta cała "szopka" w TV trochę irytuje. wszystkie kanały pokazują to samo i prześcigają się kto lepiej mówi o Janie Pawle II. przez weekend przynajmniej HBO pokazywało jakiś program. owszem można dostosować ramówkę do okoliczności, ale transmitowanie prawie 24 godziny na dobę co dzieje się w Watykanie, etc. no i dzienniki jakieś inne - jakby nic na świecie się nie działo to lekka przesada. jest mi oczywiście smutno, ale w swoim życiu miałem już za dużo smutnych pogrzebów.
                btw, wszyscy oczywiście mówią jakimż to autorytetem był papież. nie minie rok a żydzi i arabowie dalej będą się rzezać.

                sorry za moje zdanie, ale tak uważam.
                "Kibice" będą się zwalczać, złodzieje będą kraść, politycy będą kłamać. Wszystko wróci do normy.

                Nie ma żadnego powodu, dla którego miałbyś kogokolwiek przepraszać za to, co myślisz.

                Comment

                • mjp
                  † 1963-2021 Piwosz i fajczarz w raju
                  • 02-2004
                  • 954

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Doodeck
                  Telewizja jest instytucją państwową, dlatego nie nada transmisji z meczu, a LOTTO jest prywatne,
                  Tak tylko gwoli wyjaśnienia. Istnieje coś takiego jak Polski Monopol Loteryjny, więc LOTTO z definicji nie może być instytucją prywatną.
                  Maciek
                  Szukam przytulnego kącika do palenia fajki... ;-)

                  Comment

                  • Rolek
                    Senior
                    • 08-2001
                    • 1038

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Doodeck
                    (...) a LOTTO jest prywatne,(...).
                    O! Od kiedy?

                    Comment

                    • arcy
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 7538

                      #11
                      Właścicielem Totalizatora Sportowego w 100% jest Skarb Państwa.

                      Comment

                      • Pogoniarz
                        † 1971-2015 Piwosz w Raju
                        • 02-2003
                        • 7971

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sloniatko
                        Telewizja, telewizją ja w sobotę mam ślub i muszę jeszcze trochę rzeczy pozałatwiać a niestety nie wiem co i w jakich godzinnach jest czynne. Totalny bałagan, może na granicach powinniśmy wywiesić kartkę "Państwo nieczynne - żałoba narodowa".
                        Nie licz na piątek z pewnością będzie wsio pozamykane


                        Prawie jak Piwo
                        SZCZECIN

                        Comment

                        • arcy
                          Senior
                          • 07-2002
                          • 7538

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sloniatko
                          Telewizja, telewizją ja w sobotę mam ślub
                          To się świetnie w żałobę wpisuje, serdeczne wyrazy współczucia

                          Comment

                          • sloniatko
                            Senior
                            • 02-2004
                            • 1014

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Doodeck
                            [...]
                            Jeżeli uważasz za stosowne - na mecz LM zawsze możesz wybrać się osobiście bądź śledzić go w sieci na którejś ze stron sportowych - to tylko kwestia Twojej woli / sumienia / poczucia przyzwoitości. Nikt Ci tego nie zabroni ani nikt nie nakaże.
                            Albo mogę nie włacząć telewizora takie rozwiazanie jest o wiele prostrze, prawda ?
                            Piwo czyni każdą czynność przyjemniejszą

                            Comment

                            • breslauer
                              Senior
                              • 05-2002
                              • 2690

                              #15
                              W ramach żałoby narodowej prawicowa rada miejska Wrocławia na specjalnie zwołanej wczoraj sesji postanowiła, że plac 1 Maja od 1 stycznia 2006 będzie nosił imię Jana Pawła II, zaś na Pl. Powstańców Śląskich powstanie upamiętniający papieża monument – Brama Trzeciego Tysiąclecia.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎