Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Żałoba narodowa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sloniatko
    Senior
    • 02-2004
    • 1014

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arcy
    To się świetnie w żałobę wpisuje, serdeczne wyrazy współczucia
    W sobotę, żałoby "na szczęście" już nie ma, tak wieć mam nadzieję, że wszytko odbędzię się bez przeszkód.
    Piwo czyni każdą czynność przyjemniejszą

    Comment

    • Doodeck
      Senior
      • 05-2003
      • 1612

      #17
      Zagalopowałem się z LOTTO - przepraszam.
      Wydawało mi się, że jakiś niemiecki inwestor w tym umaczał palce przy okazji przekształcenia TS w LOTTO i budowy lottomatów.

      A Tobie, Słoniątko, szczerze współczuję - trafiłeś chyba w najgorszy moment do zawierania związku - co najgorzej niemożliwy do przewidzenia.

      Co do telewizji - oglądaj, co chcesz - ale państwowa telewizja nie wyemituje Ci tego, co akrat chciałbyś obejrzeć. Jeżeli płacisz abonament, możesz wnosić o zwrot za "nieobejrzane" programy.
      Dalekosiężny
      Obserwator
      Obiektów
      Dynamicznie
      Epatujących
      Ciekawymi
      Koncepcjami

      Comment

      • arcy
        Senior
        • 07-2002
        • 7538

        #18
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sloniatko
        W sobotę, żałoby "na szczęście" już nie ma, tak wieć mam nadzieję, że wszytko odbędzię się bez przeszkód.
        Czego i ja Wam serdecznie życzę

        Comment

        • arcy
          Senior
          • 07-2002
          • 7538

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Doodeck
          Co do telewizji - oglądaj, co chcesz - ale państwowa telewizja nie wyemituje Ci tego, co akrat chciałbyś obejrzeć. Jeżeli płacisz abonament, możesz wnosić o zwrot za "nieobejrzane" programy.
          Telewizja publiczna robi tak od lat - jakoś ciągle pokazują nie to, czego bym chciał. I guzik mogę z tym zrobić.

          Comment

          • iron
            Senior
            • 08-2002
            • 6703

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Doodeck
            Belka w sobotnią noc powiedział, że rząd nie wyda oficjalnego zakazu organizowania imprez rozrywkowych i liczy na sumienia Polaków.

            Kto chce, ten może organizować bądź uczestniczyć w meczu / losowaniu / koncercie - to już tylko jego prywatna sprawa.

            Telewizja jest instytucją państwową, dlatego nie nada transmisji z meczu, a LOTTO jest prywatne, a Polsat poda tylko wyniki (bez transmisji losowania). Wszystko zależy od tych z nas, którzy będą oglądać / uczestniczyć / występować.

            A Ty, iron, chciałbyś żałobę narodową traktować wybiórczo - bez "dobrodziejstwa inwentarza" ? Mecze tak - koncerty nie ?
            Jeżeli uważasz za stosowne - na mecz LM zawsze możesz wybrać się osobiście bądź śledzić go w sieci na którejś ze stron sportowych - to tylko kwestia Twojej woli / sumienia / poczucia przyzwoitości. Nikt Ci tego nie zabroni ani nikt nie nakaże.
            Niczego nie chcę traktować wybiórczo. Zachowanie żałoby to przede wszystkim kwestia sumienia poszczególnych ludzi.
            Tak jak moim przedmówcom, wydaje mi się, że Lotto nie jest instytucją prywatną i znajduje się pod kontrolą Państwa, więc jest w tej samej sytuacji co telewizja publiczna. Skoro więc w telewizji nie ma meczy, programów rozrywkowych i innych tym podobnych, to może powinno się odwołać losowania i wszelkie inne zakłady. Skoro tak się chce decydować za obywateli, to dlaczego się zostawia działającą instytucję która generuje spore zyski skarbowi państwa?
            Pewnie, że do decyzji szarego człowieka jest to, czy weźmie udział w jakimś tam zakładzie losowym, czy nie, ale czemu tej decyzji nie zostawia się tym którzy może by się łamali czy obejżeć mecz, czy nie (przy czym jak pisałem, możnaby ten mecz/e retransmitować w późnych godzinach, bez komentarzy itp)?
            Dla mnie jest w tym pewna obłuda - na jednym Państwo zarabia, na drugim nie.

            Parafrazując Doodeck'u Twój tekst o oglądaniu meczy - to jeśli Ty miałbyś potrzebę zagrania w Lotto w czasie żałoby (a byłoby ono w tym czasie zamknięte), to zawsze możesz pojechać do któregoś z sąsiednich krajów i tam zagrać

            P.S. Nie zazdroszczę osobie, która w sobotę wygrała w totka - pewnie miała dość ambiwalentne uczucia.
            bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
            Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
            Rock, Honor, Ojczyzna

            Comment

            • Małażonka
              Senior
              • 03-2003
              • 4602

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Doodeck
              (...)A Ty, iron, chciałbyś żałobę narodową traktować wybiórczo - bez "dobrodziejstwa inwentarza" ? (...)
              Nie o to chodzi, chodzi o to, że takie działania odbieram jakby ktoś traktował mnie jako bezmyślne bydle, które nie wie jak się zachować, które nie rozumie co to znaczy żałoba. A Ci inni, "lepsi" u góry wiedzą, a że mogą narzucić swoją wolę - to narzucają....

              Comment

              • arcy
                Senior
                • 07-2002
                • 7538

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iron
                Niczego nie chcę traktować wybiórczo. Zachowanie żałoby to przede wszystkim kwestia sumienia poszczególnych ludzi.
                Tak jak moim przedmówcom, wydaje mi się, że Lotto nie jest instytucją prywatną i znajduje się pod kontrolą Państwa, więc jest w tej samej sytuacji co telewizja publiczna. Skoro więc w telewizji nie ma meczy, programów rozrywkowych i innych tym podobnych, to może powinno się odwołać losowania i wszelkie inne zakłady. Skoro tak się chce decydować za obywateli, to dlaczego się zostawia działającą instytucję która generuje spore zyski skarbowi państwa?
                Pewnie, że do decyzji szarego człowieka jest to, czy weźmie udział w jakimś tam zakładzie losowym, czy nie, ale czemu tej decyzji nie zostawia się tym którzy może by się łamali czy obejżeć mecz, czy nie (przy czym jak pisałem, możnaby ten mecz/e retransmitować w późnych godzinach, bez komentarzy itp)?
                Dla mnie jest w tym pewna obłuda - na jednym Państwo zarabia, na drugim nie.

                Parafrazując Doodeck'u Twój tekst o oglądaniu meczy - to jeśli Ty miałbyś potrzebę zagrania w Lotto w czasie żałoby (a byłoby ono w tym czasie zamknięte), to zawsze możesz pojechać do któregoś z sąsiednich krajów i tam zagrać

                P.S. Nie zazdroszczę osobie, która w sobotę wygrała w totka - pewnie miała dość ambiwalentne uczucia.
                Po pierwsze, obejrzeć - FCJP
                Po drugie, nasze państwo tak się przyzwyczaiło do decydowania za obywateli, że i teraz mnie to nie dziwi.

                Comment

                • JAckson
                  Senior
                  • 05-2004
                  • 6122

                  #23
                  Dla mnie to całe medialne zaangażowanie to męka dla ludzi. Dziennikarze zmęczeni gadaniem o czymś co jest dla większości z nich nudą. Jedynie niektórzy goście w studio wnoszą coś nowego do sytuacji. Widzowie też mają dosyć tych samych powtórek i "niusów" co 5 minut. Od przepływających napisów u dołu ekranu można dostać nudności.
                  Wszystko ma swoje plusy i minusy jednak plusy chyba już się wyczerpały
                  Jest to oczywiście walka o odbiorców. Podobnie było w przypadku tsunami na przełomie roku. Kto da większą liczbę ofiar jako pierwszy ten wygrywa. To jest niesmacznie obrzydliwe.

                  Za tydzień po tym wszystkim nie będzie nawet śladu.
                  Może jakiś seryjny morderca, albo powódź na pierwszym planie.
                  MM961
                  4:-)

                  Comment

                  • sloniatko
                    Senior
                    • 02-2004
                    • 1014

                    #24
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika JAckson
                    Dla mnie to całe medialne zaangażowanie to męka dla ludzi. Dziennikarze zmęczeni gadaniem o czymś co jest dla większości z nich nudą. Jedynie niektórzy goście w studio wnoszą coś nowego do sytuacji. Widzowie też mają dosyć tych samych powtórek i "niusów" co 5 minut. Od przepływających napisów u dołu ekranu można dostać nudności.
                    Wszystko ma swoje plusy i minusy jednak plusy chyba już się wyczerpały
                    Jest to oczywiście walka o odbiorców. Podobnie było w przypadku tsunami na przełomie roku. Kto da większą liczbę ofiar jako pierwszy ten wygrywa. To jest niesmacznie obrzydliwe.

                    Za tydzień po tym wszystkim nie będzie nawet śladu.
                    Może jakiś seryjny morderca, albo powódź na pierwszym planie.
                    Dokładnie mam takie same odczucia. Ja to odbieram jako kolejny reality show, mam wrażenie, że media jak by mogły to by to pokoju gdzie umierał Papież wstawiły by kamerę, żeby dać dać relację na żywo, poprost wstrętne . Niestety w takich czasch, żyjemy tylko pogoń za sensacją
                    Piwo czyni każdą czynność przyjemniejszą

                    Comment

                    • arcy
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 7538

                      #25
                      Wczoraj tradycyjnie swoje manipulacje uprawiał Pospieszalski. Walnął w studio wielkie zdjęcie Terri Schiavo. Dla mnie to też niesmaczne.

                      Comment

                      • grzes_ch
                        Senior
                        • 10-2003
                        • 612

                        #26
                        Proponuję wam wszystkim jeszcze raz poczytać sobie to co napisaliście , jeśli nie będzie refleksji to gorąco wam współczuję

                        Comment

                        • yemiołka
                          Senior
                          • 02-2002
                          • 1012

                          #27
                          o rany, dobrze że tu jest normalnie....

                          byłam przed chwilą na forum Muratora, które nagle zaczęło się robić czarne - zmieniono kolory wszystkiego, co się dało, bo ktoś nagle zauważył, że bez tego nie może oddać się w pełni żałobie.
                          postulowano też zamknięcie forum w dniu pogrzebu...

                          a we mnie takie zakłamane demonstracje wywołują odruchy wymiotne
                          po coś mamy w końcu te serducha, żeby w nich też coś się działo. nie przemalujemy świata na czarno na kilka dni....
                          **** zbliża ludzi... :-]

                          Comment

                          • Rolek
                            Senior
                            • 08-2001
                            • 1038

                            #28
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzes_ch
                            Proponuję wam wszystkim jeszcze raz poczytać sobie to co napisaliście , jeśli nie będzie refleksji to gorąco wam współczuję
                            Przyjmuję wyrazy współczucia.

                            Może kupisz na Allegro jakąś pamiątkę?

                            Comment

                            • becik
                              Senior
                              • 07-2002
                              • 14999

                              #29
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzes_ch
                              Proponuję wam wszystkim jeszcze raz poczytać sobie to co napisaliście , jeśli nie będzie refleksji to gorąco wam współczuję
                              Drogi Grzes_ch - u, niech każdy obchodzi te dni jak sam chce i zgodnie z własnym sumieniem, a nie tak jak jest narzucane co wypada, a co nie. Nawet ja, niewierzący ale szanujący Papieża i szanujący te smutne dni, uczczę Jego ale robię to w samym sobie, nie dla pokazu, nie dla sąsiadów, nie dla kogo innego tylko dla siebie samego, wystarczą mi tylko i wyłącznie moje własne przemyślenia i MOJE refleksje, a nie medialna pokazówka.
                              Niech każdy robi to co sam chce robić, a Ty nikomu i niczego nie proponuj.
                              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                              Comment

                              • grzes_ch
                                Senior
                                • 10-2003
                                • 612

                                #30
                                Ja nikomu nic nie proponuję i zgadzam się z tobą ale sorry nie krytykujcie Żałoby Narodowej. Macie jeśli checie tysiące satelitarnych stacji telewizyjnych , wypożyczalnie wideo i dvd , niektóre radia , sklepy otwarte codziennie bez względu na dzień . Czego wam jeszcze trzeba. Czy musicie się w tych właśnie dniach wyśmiewać z prawdziwej ludzkiej rozpaczy po śmierci kogoś tak bliskiego sercu ? Uszanujcie miliardy ludzi na całym świecie.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎