Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Żałoba narodowa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #61
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zythum
    I jeszcze jedno - słyszałem porównania (zarówno w mediach jak i w kolejce w sklepie) Papieża do Jezusa. Ciekawym jestem co na to by powiedział sam Papież, a z teologicznego punktu widzenia jest to po prostu schizma to co się dzieje z traktowaniem osoby zwykłęgo człowieka (jedynie przełożonego jednego z Kościołów) w Polsce.
    To że ktoś porównuje kogoś do innego (tu do Jezusa) to jest to tylko opinia danego człowieka bądź grupy ludzi, przez co jakiekolwiek uogólnianie jest całkowicie bezzasadne i pozbawione racjonalności.

    Jeśli dla Ciebie Papież był zwykłym człowiekiem to może lepiej się nie wypowiadaj bo możesz obrażać odczucia innych, w tym i moje, ateisty-lewaka. Bo naprawdę trzeba być ślepym aby nie widzieć co się teraz dzieje na świecie, a szczególnie w Polsce.
    Zwykłym człowiekiem możesz być Ty czy ja, ale napewno nie Papież
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • żąleną
      Sojowe Oddziały Bojowe
      • 01-2002
      • 13239

      #62
      Zythumowi chodzi zapewne o czczenie papieża niczym Boga.

      Comment

      • kloss
        Senior
        • 03-2003
        • 2526

        #63
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną
        Zythumowi chodzi zapewne o czczenie papieża niczym Boga.
        Przecież Papież przez ostatnie lata był postrzegany jak ikona popkultury nie przymierzając jak Michael Jackson.Ludzie Go kochali ale niewielu zastanawiało się nad Jego przesłaniem.Figurki,obrazki,chorągiewki-taki był odbiór.

        Comment

        • nikita_banita
          Senior
          • 06-2003
          • 1363

          #64
          Z życia prowincji:

          Co robią ludzie, kiedy sąsiad wywiesi flagę w barwach narodowych przepasaną czarną wstążką? Odpowiedź: wszyscy wywieszają flagi wokół, a najlepiej dwie papieską i narodową w żałobie, żeby nie być gorszym.
          W strojeniu ołtarzyków też się sąsiedzi prześcigają, a jak jeden zapali znicz, to drugi od razu dwa większe.

          Najsmutniejsze jest to, że to nie jest żart... Umarł wielki człowiek, ale my musimy zrobić z tego narodową szopkę.


          PS Moja matka też zrobiła ołtarzyk

          Comment

          • Cordel
            Senior
            • 09-2001
            • 1087

            #65
            Może czuła, że musi tak zrobić?
            "Mam powody
            Powstrzymywać się od wody.
            Od wody mnie w brzuchu kole:
            Pijam tylko alkohole."
            Jan Lemański

            Comment

            • nikita_banita
              Senior
              • 06-2003
              • 1363

              #66
              Ale dlaczego poczuła to dopiero kiedy sąsiadka z dołu powiesiła w oknie zdjęcie papieża i przyozdobiła je kwiatami. To mi nie daje spokoju.

              Comment

              • YouPeter
                Senior
                • 05-2004
                • 2379

                #67
                Ja jak wywieszam flagę na 3 Maja czy też Święto Niepodległości to bym nawet chciał żeby sąsiedzi się odpaczyli.
                Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                Comment

                • żąleną
                  Sojowe Oddziały Bojowe
                  • 01-2002
                  • 13239

                  #68
                  Co zrobili?

                  Pytanie lingwisty-maniaka, nie złośliwca.

                  Comment

                  • jerzy
                    piwoholik
                    • 10-2001
                    • 4705

                    #69
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika nikita_banita
                    Ale dlaczego poczuła to dopiero kiedy sąsiadka z dołu powiesiła w oknie zdjęcie papieża i przyozdobiła je kwiatami. To mi nie daje spokoju.
                    Może wcześniej sama nie wpadła na ten pomysł, a zobaczywszy go uznała, że jest świetny?
                    browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

                    Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

                    Comment

                    • Aldach
                      Senior
                      • 07-2003
                      • 1269

                      #70
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika breslauer
                      W ramach żałoby narodowej prawicowa rada miejska Wrocławia na specjalnie zwołanej wczoraj sesji postanowiła, że plac 1 Maja od 1 stycznia 2006 będzie nosił imię Jana Pawła II, zaś na Pl. Powstańców Śląskich powstanie upamiętniający papieża monument – Brama Trzeciego Tysiąclecia.

                      Tego właśnie obawiam się najbardziej. Nadawania wszystkiemu co tylko możliwe imienia Jana Pawła II. Każdy, kto miał okazję być w Turcji wie jak groteskowo wyglądają miasta gdzie wszystkie największe ulice, place, parki, stadiony, szkoły i co tylko możliwe nosi imię Ataturka. Bardzo, ale to bardzo nie chciałbym aby nasze miasta wyglądały podobnie.

                      Comment

                      • Piecia
                        Senior
                        • 02-2002
                        • 3307

                        #71
                        to, co się w tych dniach dzieje w Polsce to rzecz niezwykła - nie sądzę, aby ludzie robili to na pokaz - ja wiem, że większość oddaje w taki, czy inny sposób hołd Wielkiemu Polakowi z własnej nieprzymuszonej woli i z potrzeby serca. Nigdy nie widziałem, aby spontanicznie zebrał się tłum młodych, spokojnych ludzi, którzy trzymają się za ręce czy zapalają świece. To był POLAK i Polska winna oddać Mu hołd - inne sprawy (w mediach także) takie jak np mecze zeszły na dalszy plan - moim zdaniem słusznie.
                        a jutro żałoba się skończy - moim zdaniem jakiś procent tej tłuszczy, która wyległa ostatnio na ulice, place i do świątyń wyjdzie z tej lekcji zmieniona...
                        Koniec i bomba,
                        Kto nie pije ten trąba !!!
                        __________________________
                        piję bo lubię!

                        Comment

                        • arcy
                          Senior
                          • 07-2002
                          • 7538

                          #72
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika nikita_banita
                          Co robią ludzie, kiedy sąsiad wywiesi flagę w barwach narodowych przepasaną czarną wstążką?
                          Ja chciałem wywiesić flagę Gdyni, ale Basia mi nie pozwoliła

                          Comment

                          • jerzy
                            piwoholik
                            • 10-2001
                            • 4705

                            #73
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika breslauer
                            (...)plac 1 Maja od 1 stycznia 2006 będzie nosił imię Jana Pawła II
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Aldach
                            Tego właśnie obawiam się najbardziej. Nadawania wszystkiemu co tylko możliwe imienia Jana Pawła II.
                            We Wrocławiu przyjęto zasadę nie nadawania placom i ulicom imion osób żyjących. I podobno 15 lat temu, na fali postkomunistycznych zmian nazw, zdecydowano o zostawieniu placu 1 maja i "zarezerwowaniu" go dla Papieża.
                            browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

                            Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

                            Comment

                            • nikita_banita
                              Senior
                              • 06-2003
                              • 1363

                              #74
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jerzy
                              Może wcześniej sama nie wpadła na ten pomysł, a zobaczywszy go uznała, że jest świetny?
                              Obyś się nie mylił, oby...

                              Comment

                              • nikita_banita
                                Senior
                                • 06-2003
                                • 1363

                                #75
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Piecia
                                To był POLAK i Polska winna oddać Mu hołd
                                Piecia trochę zaczepnie używasz Caps Locka; ja rozumiem, że umarł wielki Polak, ale był On głową kościoła powszechnego i dlatego w pierwszej kolejności był papieżem, a dopiero później Polakiem. Winniśmy zadumać się nad śmiercią Jana Pawła II, ale to, co można było zobaczyć w ciągu ostatnich dni na ulicach miast i miasteczek Polski bardzo często zahaczało mi o nieszczerość, blichtr i odpustowość. Nie róbmy z tej śmierci narodowej szopki! U mnie w miasteczku zdjęcia papieża wiszą wszędzie: od fryzjera, przez sklep monopolowy, aż po rzeźnika... Czy to jest oddawanie hołdu? Czy jest w tym wyczucie chwili i dobrego smaku? Ja tego nie pojmuję...

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎