Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Prasówka in English, czyli press review - komentarze

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Andrewbrw
    Senior
    • 03-2004
    • 932

    #16
    fakju
    maj inglisz ys bruljant

    (przepraszam ale nie mogłem sie powstrzymać)

    Comment

    • cyborg_marcel
      Senior
      • 03-2003
      • 3467

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Andrewbrw
      fakju
      maj inglisz ys bruljant

      (przepraszam ale nie mogłem sie powstrzymać)
      a to pierwsze zdanie to do kogo?
      Czesio śpiewa w środku, w Czesiu...

      Tłumaczę, przewodzę i wiecznie zabieram się za uporządkowanie kolekcji wafli i szkła.

      Comment

      • Piotras
        Senior
        • 08-2003
        • 307

        #18
        Ja tam uważam że na 50 tysięcy dyskusji można sobie jedną pociagnąć po angielsku, jak ktoś chce to i w innych językach niech zakłada. Pomysł Cyborga dobry- treningu nigdy nie za wiele, zwłaszcza w pisanym angielskim. Może nie koniecznie to powinno byc w prasówce ale przynajmniej wtedy jest jakiś kontekst.Myśle Cyborg że nie ma sie co wycofywac tak odrazu....

        Comment

        • Andrewbrw
          Senior
          • 03-2004
          • 932

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Andrewbrw
          fakju
          maj inglisz ys bruljant

          (przepraszam ale nie mogłem sie powstrzymać)
          sie pomyliłem, miało być "bryljant"
          Cyborg mnie wyprzedziłaś, to miało być żartobliwie do Becika, że zakazuje pisać po angielsku to mu po "polsku" napisałem, oczywiście bez urazy

          Bardzo popieram inicjatywe Cyborga! W końcu to jest wyodrębniony temat, żeby tylko dotyczył piwa i poważnie można poćwiczyć swój "obcy" język

          Comment

          • Hannibal
            Senior
            • 03-2004
            • 1426

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika emes
            To tylko Radzi brakuje, żeby cytowała artykuły po niemiecku
            O właśnie. I niemiecki bym sobie powtórzył. Im więcej tym lepiej.
            "All the good things for those who wait"

            Comment

            • Borysko
              Senior
              • 02-2004
              • 1144

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zythum
              I jeszcze zupełnie z innej strony - czy Zbigniew Suliga syndyk to ten sam Zbigniew Suliga właściciel Peronu 6
              Ten z Peronu ma na imię Marek, więc to nie ten sam Zbigniew
              A swoją drogą ja jestem za całym angielskim działem na forum. Gdybyśmy w ten sposób przyciągnęli piszących z innych krajów, ilość wiedzy o piwie na Browar.biz uległaby zwielokrotnieniu.

              Comment

              • ART
                mAD'MINd
                • 02-2001
                • 23805

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik
                Nie no, nie przeginajmy juz, bo zacznę umieszczać prasówkę po francusku, niemiecku, hiszpańsku, szwedzku, norwesku, albańsku i suahili.
                To że część zna angieslki nie znaczy, że każdy musi, nie myślisz o tych co nie znają? Lub o tych co znają, tyle że nie na tyle,żeby wszystko zrozumieć?
                Jeśli tak doskonale znasz angielski to po prostu przetłumacz i umieść tekst w normalnej prasówce, tak, żeby każdy zapoznał sie z treścią, a nie tylko wybrani.
                To jest polskie forum i piszmy po polsku
                Uf.
                wiesz co Becik z takim naskokiem i podejściem niszczysz pozytywne inicjatywy. Może tego nie czujesz ale przez takie napieranie szybko skostniejemy w sztywnych ramach. Cyborga i innych proszę o kontynuowanie tematu prasówki po angielsku szczególnie że są po prostu tłumaczenia wiadomości które są dostępne w prasówce po Polsku.

                Aha naiwązując do postu Borysko - dodatkowe działy na forum - dla obcokrajowców bez zajomości polskiego - są w planach (na razie angielski i niemiecki). Na pewno jest to dobry sposób na promocję naszego piwa i browarnictwa wśród osób z zagranicy i powinniśmy to wykorzystać - także powinniśmy pamiętać że i oni mogą nam być bardzo pomocni ze swoją wiedzą.
                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                Comment

                • grzes_ch
                  Senior
                  • 10-2003
                  • 612

                  #23
                  Art , ja akurat jestem za prasówką po angielsku. Wydaje mi się jednak , że powtarzanie tych samych artykułów co w prasówce po polsku nie ma sensu. Tu widziałbym raczej wiadomości z prasy anglojęzycznej dotyczące rynku piwa poza naszymi granicami.
                  Dobrze by również było gdyby autor takich postów pokusił sie o przetłumaczenie choćby temat atykułu .

                  Comment

                  • ART
                    mAD'MINd
                    • 02-2001
                    • 23805

                    #24
                    akurat pozowlę się nie zgodzić jeśli ma być podawana informacja tylko w języku angielskim - jeśli ktoś ma ochotę zamieszczać informacje ze źródeł angielskich - o polskim browarnictwie to powinien też ją przetłumaczyć i wrzucić do prasówki po polsku. to ma być w końcu też jakieś ćwiczenie dla tłumaczącego a nie tylko korzystanie z kombinacji klawiszy CTRL+C i CTRL+V.

                    zamieszczanie wszelkich materiałów z branży z całego świata do tego w innym języku nie jest moim zdaniem dobrym pomysłem bo zagracimy cały serwer mało istotnymi dla nas informacjami.
                    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                    Comment

                    • Marusia
                      Senior
                      • 02-2001
                      • 20211

                      #25
                      Ja nie rozumiem, o co tu chodzi? Ci, co nie znają angielskiego, nie muszą uczestniczyć w temacie pisanym po angielsku. Jak ktoś sobie chce poćwiczyć język - z chęcią się dołączę - to nie widzę po pierwsze przeszkód, a po drugie - a może znajdzie ten temat ktoś zza granicy, kto jest tylko anglojęzyczny? Może zrobi się u nas forum międzynarodowe?
                      Wybacz, Becik, nie chcę robić wycieczek osobistych, ale to, że Ty, czy kto inny, nie znasz angielskiego, nie oznacza, że automatycznie będzie zakaz używania tego języka na forum, zwłaszcza, że mówimy o jednym temacie - rozumiem, jakby nagle Art zarządził, że na forum językiem urzędowym jest angielski, to wtedy też bym się wkurzyła
                      www.warsztatpiwowarski.pl
                      www.festiwaldobregopiwa.pl

                      www.wrowar.com.pl



                      Comment

                      • arcy
                        Senior
                        • 07-2002
                        • 7538

                        #26
                        Zgadzam się z Marusią - nie ma przymusu. Tak samo jak z tematami dotyczącymi piwowarstwa domowego czy kolekcjonerstwa - ktoś, kto akurat tymi zagadnieniami się nie interesuje, nie musi czytać tych działów forum.
                        Natomiast miło byłoby, gdyby osoba przytaczająca teksty po angielsku, zamieszczała przynajmniej ich skrót w rodzimej prasówce.

                        Comment

                        • breslauer
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 2690

                          #27
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arcy
                          Natomiast miło byłoby, gdyby osoba przytaczająca teksty po angielsku, zamieszczała przynajmniej ich skrót w rodzimej prasówce.
                          I to jest chyba najrozsądniejsze wyjście i najrozsądniejszy kompromis.

                          Comment

                          • becik
                            Senior
                            • 07-2002
                            • 14999

                            #28
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia
                            (...)Wybacz, Becik, nie chcę robić wycieczek osobistych, ale to, że Ty, czy kto inny, nie znasz angielskiego, nie oznacza, że automatycznie będzie zakaz używania tego języka na forum, zwłaszcza, że mówimy o jednym temacie - rozumiem, (...)
                            Akurat angielski znam, i jesli chcę poćwiczyć to po prostu otwieram jakąś stronke i już, a nie temat na browar.biz. Zareagowałem jak zareagowałem bo dla mnie jest po prostu oczywiste, że na forum polskim czytam po polsku, a skoro wersje innojęzyczne mają ruszyć, to tym bardziej wydaje mi się to lekko chybione.

                            Ale jest to moje osobiste zdanie, które chyba wyrazić mogę bez ryzyka dostania banana nawet jeśli jest rozbieżne ze zdaniem administracji.

                            Rozumiem, że można śmiało zakładać tematy w innych językach związane z branżą, np rosyjski, niemiecki, francuski etc, w sumie jesli ktoś nie zna tych języków to też nie oznacza zakazu uzywania tych języków na forum, zwłascza że teksty będą w jednym temacie.
                            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                            Comment

                            • ART
                              mAD'MINd
                              • 02-2001
                              • 23805

                              #29
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik
                              Ale jest to moje osobiste zdanie, które chyba wyrazić mogę bez ryzyka dostania banana nawet jeśli jest rozbieżne ze zdaniem administracji.
                              ok, ale zrobiłeś to w taki agresywny sposób jakby ktoś obraził Ciebie swoim pomysłem tak dogłębnie że nie możesz mu tego wybaczyć - zresztą zobacz jaka była reakcja Cyborga - wycofała się - jesteś zadowolony?
                              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                              Comment

                              • ART
                                mAD'MINd
                                • 02-2001
                                • 23805

                                #30
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik
                                Akurat angielski znam, i jesli chcę poćwiczyć to po prostu otwieram jakąś stronke i już, a nie temat na browar.biz. Zareagowałem jak zareagowałem bo dla mnie jest po prostu oczywiste, że na forum polskim czytam po polsku, a skoro wersje innojęzyczne mają ruszyć, to tym bardziej wydaje mi się to lekko chybione.
                                Chyba nie przekazałem tego w spsoób jednoznaczny - będą wdzielone miejsca na forum dla osób które nie znając języka polskiego będą mogły się dowiedzieć czegoś więcej o polskim browarnictwie (choćby w celach turystycznych) od osób które władają jednym z popularniejszych języków "międzynarodowych". Lekko chybione? mozliwe. dla niektóych osób jest wszystko lekko chybione.

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik
                                Rozumiem, że można śmiało zakładać tematy w innych językach związane z branżą, np rosyjski, niemiecki, francuski etc, w sumie jesli ktoś nie zna tych języków to też nie oznacza zakazu uzywania tych języków na forum, zwłascza że teksty będą w jednym temacie.
                                Jeżeli będzie to dotyczyło polskiej części tejże branży lub szczególnie istotnych dla nas spraw z zagranicy to proszę bardzo - jeśli tylko zamieszczone zostanie tłumaczenie w odpowiednim miejscu.
                                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎