Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Długi "łikend"

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zythum
    Kot Makawity
    • 08-2001
    • 8305

    #46
    Taaa jesttem tylko ciekawy czy ta pani akurat czasem nie wyjeżdża na wykend, do tego bezczelnie łże (jak większość przedstawicieli właścicieli i kapitału) bo akurat jesteśmy jednym z krajów z najmniejszą liczbą wolnych dni (porównajcie kalendarze), po trzecie akurat jeden dzień postawi gospodarkę na nogi (to już nie tylko kłamstwo ale głupota) a po czwarte bez długiego wyknedu zdecydowanie gorzej by się miała turystka, produkcja browarów, grilii, kielbas itp więc raczej długi wykend napędza gospodarkę niż jej przeszkadza. Ta pani przypomina mi różnych profesorków opowiadających o zbawiennej roli ultraliberalizacji rynku i wyższości zysku nad wszystkim innym tylko wszyscy oni są zatrudnieni na państwowych uczelniach z pełną opieką socjalną a z tzw. rynkiem nie mają w ogóle doczynienia (poza książkami).

    ps.alph a wiesz, że zgodnie z orzeczeniem Sądu Najwyższego zatrudniający Cię musi Ci dać za sobotę wolny dzień.
    To inaczej miało być, przyjaciele,
    To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
    Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
    Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
    Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

    Rządzący światem samowładnie
    Królowie banków, fabryk, hut
    Tym mocni są, że każdy kradnie
    Bogactwa, które stwarza lud.

    Comment

    • arzy
      Senior
      • 06-2002
      • 2814

      #47
      zythum napisał(a)
      ps.alph a wiesz, że zgodnie z orzeczeniem Sądu Najwyższego zatrudniający Cię musi Ci dać za sobotę wolny dzień.
      gdy dzień świąteczy wypada w sobote tak jak 3 maja i 1 listopada

      Last edited by arzy; 30-04-2003, 18:43.
      "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      Bractwo Piwne
      Skład Piwa
      Piszę poprawnie po polsku!

      Comment

      • alph
        Senior
        • 03-2003
        • 195

        #48
        Dzięki za troskę, ale jeśli dobrze rozumiem, mój pracodawca ma rację, twierdząc, że za piątek 2 nic wolnego mi się nie należy. Sobotę 3 mam wolną, więc tu też nic nie utarguję.
        Podobno 2 maja był ogłoszony ustawowo wolnym od pracy (czy macie jakieś info na ten temat- chętnie z odsyłaczem do ustawy) i stąd owo orzeczenie SN, ale może coś poplątałem. Gdyby 2 był ustawowo wolny to może wtedy...
        Pracuję w tzw równoważnym czasie pracy (tzn liczba godzin w okresie rozliczeniowym - bodajże 3 miesiące - musi mi się zgadzać). Soboty (zwykle jedną w miesiącu) odbieram kiedy indziej, nie zostaję jak dotąd po godzinach. Ogólnie nie jest to zły układ (mam nawet za to symboliczny dodatek). Ten czas równoważny podobno umacnia stanowisko pracodawcy w kwestii odbioru za 2 maja. Obawiam się że w świetle tego nie mam o co kopii kruszyć, ale gdyby ktoś sądził inaczej, chętnie się dowiem. Opinie Ludzi od Prawa Pracy mile widziane.
        Przepraszamy...Podpis w trakcie tworzenia...

        Comment

        • arzy
          Senior
          • 06-2002
          • 2814

          #49
          nie wiem czy to w czymś Ci pomoże ale zajrzeć możesz
          wolne za sobote
          "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          Bractwo Piwne
          Skład Piwa
          Piszę poprawnie po polsku!

          Comment

          • celt_birofil
            † 2017 Piwosz w Raju
            • 09-2001
            • 4469

            #50
            Kolejny długi weekend trwa. Ja niestety ździś pracuję, ale jak widzę, Forum Browarum raczej świątuje.

            Na forum funkcjonują dwa "długoweekendowe" tematy. Może nasz szanowny Admin zrobiłby z nich jeden?
            Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

            Comment

            • Matys
              Senior
              • 02-2003
              • 139

              #51
              No tak długi weekend! Dziś się wybieram na wstępną imprezę przed Nocą Świętojańską, a w Noc następna okazja. Czasami myślę że to wszystko co się dzieje wokół mnie to jedna wielka okazja. Więc na zdrowie i się bawmy

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎