Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Tragedia na Śląsku

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • fellix-f1
    Senior
    • 12-2005
    • 157

    #31
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika adam16
    Problem leży w mediach. Na siłę szukają sensacji i prześcigają się w wyszuliwaniu teoretycznych zaniedbań.
    Moja bardzo dobra znajoma pracuje w opiece społecznej w Rudzie. Pod naciskiem dziennikarzy pracownicy chodzą na żonami zmarłych górników i pod ciągłą obserwacją dziennikarzy próbują zapewniać te rodziny o pomocy. Te kobiety mają już tego wszytskiego dostyć. One chcą w tej chwili tylko spokoju. Bo bez tego całego cyrku wiedzą że dostaną to co się im należy.

    A o wzajemnych rachunkach pomiedzy Polską i Śląskiem piszcie gdzie indziej. Załóżcie osobny temat. Wtedy się wypowiem. Bo tutaj nie wypada.
    Polską i Śląskiem Śląsk to nie Polska?!

    Comment

    • rafal69
      Senior
      • 08-2005
      • 115

      #32
      tragedia niewątpliwa, polecam do poczytania: http://rafalziemkiewicz.salon24.pl/1521,index.html
      i czy zawsze muszą wyniknąc jakieś animozje międzyregionalne?
      znany gamoń wiosłowy

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #33
        Popieram Rolka w jego pierwszej wypowiedzi w temacie jak i Petera 007.
        Moja opinię "dlaczego" na ten temat możecie przeczytać tutaj.


        Każda śmierć jest tragiczna bez względu na to czy to zginął od razu jeden czlowiek czy 30. Bez wględu na to czy jest to górnik, kierowca, budowlaniec, policjant etc. Po kazdym rodzina cierpi.
        Powielanie medialnych pożywek jest także moim zdaniem nie na miejscu.
        Tragedie są każdego dnia, w czym śmierć jednych zasługuje na coś więcej od śmierci innych?

        Dobra, teraz pora na gromy, że kolejny raz wyrażam swoje zdanie niezgodne z innymi, ale to juz normalka.
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #34
          Jeszcze jedna rzecz: idiotyzmem i parodią jest wymawianie relacji polsko-śląskich w kontekście Polska-Śląsk. Śląsk jest bardziej polski niż np Mazowsze. Śląsk już był polski od czasów Mieszka I, a przykładowe Mazowsze nalezy do Polski/Rzeczypospolitej od 500 lat.

          O co w takim razie i komu tak naprawdę chodzi tworząc jakieś sztuczne granice powstałe głównie w ostatnich 200 latach? Nie ma naprawdę innych zmartwień, konieczne są te kłótnie, w stylu jestem Ślązak a ja Polak? Wszyscy jestesmy Polakami* bez względu na region jaki zamieszkujemy.
          Jeszcze by tego brakowao abym np do Rolka odzywał się w stylu "Ty Pomorzanie", a do np Cyrkonii "Ty Prusico"


          *poza oczywiście tymi którzy wiedzą, że nimi nie są
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • kiszot
            Senior
            • 08-2001
            • 8081

            #35
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rafal69
            tragedia niewątpliwa, polecam do poczytania: http://rafalziemkiewicz.salon24.pl/1521,index.html
            i czy zawsze muszą wyniknąc jakieś animozje międzyregionalne?
            A cóż to za ekspert ten Ziemkiewicz? Tak popierdolić sobie w necie to kazdy może.
            Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
            1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

            Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
            Mein Schlesierland, mein Heimatland,
            So von Natur, Natur in alter Weise,
            Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
            Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

            Comment

            • Doodeck
              Senior
              • 05-2003
              • 1612

              #36
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik
              Dobra, teraz pora na gromy, że kolejny raz wyrażam swoje zdanie niezgodne z innymi, ale to juz normalka.
              Wreszcie zapachniało normalnością.
              Becik, zgadzam się z Tobą w stu procentach.
              Dalekosiężny
              Obserwator
              Obiektów
              Dynamicznie
              Epatujących
              Ciekawymi
              Koncepcjami

              Comment

              • Krzysiu
                Krzysiu
                • 02-2001
                • 14936

                #37
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik
                ...Dobra, teraz pora na gromy, że kolejny raz wyrażam swoje zdanie niezgodne z innymi, ale to juz normalka.
                A ja popieram.

                Comment

                • dziku
                  Senior
                  • 12-2002
                  • 1992

                  #38
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik
                  (...)Dobra, teraz pora na gromy, że kolejny raz wyrażam swoje zdanie niezgodne z innymi, ale to juz normalka.
                  I ja też się z Tobą zgadzam.
                  A ten cały obecny szum medialny i "łzy pod publikę"... Nie chce się komentować...
                  Dziku


                  Comment

                  • Gwiazda
                    Senior
                    • 07-2006
                    • 400

                    #39
                    To jest też trochę tak, że gdyby nie było amatorów - media nie robiłyby z wypadków sensacji. Musi być dużo chętnych na rozszarpywanie ran innych skoro takie postępowanie się opłaca. Nagle wzrasta oglądalność TV i ilość sprzedanej prasy. Im większe zbliżenie, tym większy zysk. To tylko u niewielu osób wywołuje sprzeciw, niestety. W tej konkretnej sytuacji współczuję rodzinom górników i wszystkich którzy wyjątkowo są narażeni na ryzyko. Nie wiem, czy umiałabym tak codziennie czekać...
                    "Oszukać diabła, to nie grzech"

                    Comment

                    • Małażonka
                      Senior
                      • 03-2003
                      • 4602

                      #40
                      Wiecie co, dziś śmieciarka rozsmarowała na ścianie młodego człowieka. Zawinił czynnik mechaniczny. Zostawił żonę i dwójkę dzieci... Zwłoki praktycznie niemożliwe do zidentyfikowania...
                      Nic dodać, nic ująć.

                      Comment

                      • emes
                        Nadszyszkownik Chmielowy
                        • 08-2003
                        • 4275

                        #41
                        Ja współczuję rodzinom górników, którzy zgineli, jest to wielka tragedia dla nich. Ale reakcja mediów i polityków, to zwykłe odruchy hien czerpiących z ludzkiego nieszczęscia bezpośrednio albo pośrednio korzyści materialne, medialne czy wyborcze. Polecam oglądnąć Fakt z piątku, ten szmatławiec czerpie bezpośrednio korzyści materialne z tej tragedii, tak samo Super Express, cała treśc tych szmatławców, to opisy tej tragedii, oprócz krzyżówki i programu tv. Ja piszę ten post bezinteresownie, niczego nie chcę, a przy tej całej tragedii cała armia hien zarabia na tym pieniądze sprzedając gazety, wiadomości do tv. Tragedia w kopalni Halemba obnażyła chyba też to, że jeśli dobrowolnie kupujemy i finansujemy te "brukowe informacje medialne", to jesteśmy raczej bydłem, a nie społeczeństwem np obywatelskim. Takie jest moje zdanie, nie wykluczam omylność moich sądów.

                        Comment

                        • pieczarek
                          zwykle cham i prostak
                          • 06-2001
                          • 5011

                          #42
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika emes
                          ... Ja piszę ten post bezinteresownie, niczego nie chcę, ...
                          Jakoś nie mogę uwierzyć w tę bezinteresowność. Wg mnie chcesz pokazać jaki to jesteś szlachetny, jak łatwo wyłapujesz szmatławość u innych, jak bardzo różnisz się od bydła kupującego "brukowe informacje medialne". Takie Twoje dobre prawo. Ale ściemnianie o bezinteresowności odłóż na bok.

                          Comment

                          • rafal69
                            Senior
                            • 08-2005
                            • 115

                            #43
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kiszot
                            A cóż to za ekspert ten Ziemkiewicz? Tak popierdolić sobie w necie to kazdy może.
                            "popierdolić sobie w necie to każdy może" i od tego jest ten net.
                            znany gamoń wiosłowy

                            Comment

                            • kiszot
                              Senior
                              • 08-2001
                              • 8081

                              #44
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rafal69
                              "popierdolić sobie w necie to każdy może" i od tego jest ten net.
                              Ja na ten temat mam inne zdanie.Ale nie musisz się z nim zgadzać.
                              Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                              1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                              Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                              Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                              So von Natur, Natur in alter Weise,
                              Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                              Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                              Comment

                              • kiszot
                                Senior
                                • 08-2001
                                • 8081

                                #45
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dziku
                                A ten cały obecny szum medialny i "łzy pod publikę"... Nie chce się komentować...
                                OK,ok ale tak samo było po śmierci papieża i czy wtedy też wszyscy tak reagowali?
                                Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                                1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                                Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                                Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                                So von Natur, Natur in alter Weise,
                                Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                                Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎