Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jaki monitor LCD

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • arzy
    Senior
    • 06-2002
    • 2814

    #61
    Odświeżam temat.
    Poszukuję monitora 19" z tunerem. Trochę grzebałem, znalazłem coś takiego IIYAMA 19" LCD Prolite C1900WTV lub któryś z tych.
    Jeżeli ktoś ma coś innego do zaproponowania to jestem otwarty.
    "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    Bractwo Piwne
    Skład Piwa
    Piszę poprawnie po polsku!

    Comment

    • arzy
      Senior
      • 06-2002
      • 2814

      #62
      Na placu boju zostały IIYAMA 19" LCD Prolite C1900WTV i LG 19" LCD M198WA-BZ.
      Jakieś sugestie?
      "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      Bractwo Piwne
      Skład Piwa
      Piszę poprawnie po polsku!

      Comment

      • slavoy
        Senior
        • 10-2001
        • 5052

        #63
        Tak - jedna i fundamentalna - trzymaj sie z dala od LG. Wszystko, z czym miałem do czynienia (włączając znajomych) sypało się zaraz po okresie gwarancji, a LCDTV mego brata kilkakrotnie przed (ostrzegałem głupola, ale skusił się na promocję).
        Dick Laurent is dead.

        Comment

        • supersklep
          PiwBiz
          • 01-2005
          • 982

          #64
          Moja Iiyama E1900S działa bez problemu był tylko problem na początku ale to już pisałem że dali mi z wypalonym pikselem ale po wymianie jest ok


          Comment

          • arzy
            Senior
            • 06-2002
            • 2814

            #65
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arzy Wyświetlenie odpowiedzi
            Na placu boju zostały IIYAMA 19" LCD Prolite C1900WTV i LG 19" LCD M198WA-BZ.
            Jakieś sugestie?
            Zakupiona został IIYAMA, czy jestem zadowolony? (będzie pan zadowolony ) jeszcze nie wiem, może za dużo się spodziewałem? jeszcze trochę poczekam...
            "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            Bractwo Piwne
            Skład Piwa
            Piszę poprawnie po polsku!

            Comment

            • Sokół83
              szynkarz
              • 12-2004
              • 1598

              #66
              planuję wymianę kompa a przy okazji i monitora
              i chodzi mi po głowie pomysł aby kupić LCD z TV; czy ktoś z Was miał do czynienia z takim sprzętem? TV ma być dodatkiem - chodzi mi głównie o dobry monitor do kompa (obróbka zdjęć, filmy, w gry nie gram) więc zależy mi przede wszystkim na dobrej jakości obrazu z kompa; czy ktoś jest mi w stanie polecić jakiś monitor z tunerem i bez tunera w rozsądnej cenie (19" lub większy)? kiedyś czytałem że iiyamy są bardzo dobrymi monitorami - na allegro jest ich trochę do 600zł
              Z INNEJ BECZKI

              www.fotopolska.eu

              Comment

              • jacer
                Senior
                • 03-2006
                • 9875

                #67
                Dostałem monitor LCD Samsunga. Jednak w porównaniu ze zwykłym monitorem obraz jest gorszy. Monitor posiada drugie wejście, podejrzewam, że cyfrowe, czy zmiana kabelka poprawi jakość obrazu? Są karty graficzne z wyjściem cyfrowym?
                Milicki Browar Rynkowy
                Grupa STYRIAN

                (1+sqrt5)/2
                "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                No Hops, no Glory :)

                Comment

                • Promil03
                  Senior
                  • 10-2007
                  • 2833

                  #68
                  Też mam monitor Samsunga połączony przez złącze cyfrowe (DVI-D) i jestem zadowolony. Karty graficzne ze złączem cyfrowym oczywiście są. W Twoim przypadku problem może stanowić słaba karta graficzna (nie daje rady z takim monitorem). Ja przy zakupie nowego monitora musiałem wymienić grafikę oraz zasilacz.

                  Comment

                  • jacer
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 9875

                    #69
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Promil03 Wyświetlenie odpowiedzi
                    W Twoim przypadku problem może stanowić słaba karta graficzna (nie daje rady z takim monitorem).

                    Tyż tak myślałem. No, komp juz ma chyba z 5 lat.

                    Jakie karty teraz się poleca?
                    Milicki Browar Rynkowy
                    Grupa STYRIAN

                    (1+sqrt5)/2
                    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                    No Hops, no Glory :)

                    Comment

                    • Promil03
                      Senior
                      • 10-2007
                      • 2833

                      #70
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                      Tyż tak myślałem. No, komp juz ma chyba z 5 lat.

                      Jakie karty teraz się poleca?
                      Tu już Ci nie pomogę. Ja modernizowałem kompa 2,5 roku temu, a taki okres w tym interesie to wieczność. Pozdrawiam

                      Comment

                      • genea
                        Senior
                        • 02-2006
                        • 1515

                        #71
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                        Tyż tak myślałem. No, komp juz ma chyba z 5 lat.

                        Jakie karty teraz się poleca?
                        Wystarczy jak wejdziesz do byle EMPiK-u i przejrzysz gazety komputerowe. Tam masz najlepiej opisane nowości. A jak będziesz miał szczęście to trafisz na testy porównawcze. A jak masz daleko do źródła prasy, to wejdź na strony gazet komputerowych i tam też to znajdziesz. W sklepach komputerowych też Ci doradzą. Nie polecę Ci jakiejś kontretnej karty, bo nie wiem jakie jest główne zastosowanie Twojego kompa no i przede wszystkim jakim budżetem dysponujesz
                        Zbieram wszystko związane z browarem Stella Artois.
                        Bractwo Piwne

                        Czasami najlepszym wyjściem jest wyjście na piwo...
                        Wolę być znanym piwoszem niż anonimowym alkoholikiem...

                        Comment

                        • jacer
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 9875

                          #72
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika genea Wyświetlenie odpowiedzi
                          Nie polecę Ci jakiejś kontretnej karty, bo nie wiem jakie jest główne zastosowanie Twojego kompa no i przede wszystkim jakim budżetem dysponujesz


                          Głównie projekty, AutoCad, Corel. Budżet rozsądny. Zadzwonie do mojego dostawcy internetu, powinien cos wiedzieć.
                          Milicki Browar Rynkowy
                          Grupa STYRIAN

                          (1+sqrt5)/2
                          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                          No Hops, no Glory :)

                          Comment

                          • genea
                            Senior
                            • 02-2006
                            • 1515

                            #73
                            Tu masz przykłady

                            Zbieram wszystko związane z browarem Stella Artois.
                            Bractwo Piwne

                            Czasami najlepszym wyjściem jest wyjście na piwo...
                            Wolę być znanym piwoszem niż anonimowym alkoholikiem...

                            Comment

                            • piotry
                              Oj tam, oj tam !
                              • 08-2005
                              • 761

                              #74
                              Można kupic budzetową kartę (ok 100 zł) z wyjściem dvi. W dzsiejszych czasach wyjście cyfrowe to standard.

                              Zastosowanie wyjścia cyfrowego w teori oznacza polepszenie jakości sygnału - wiadomo im mniej konwersji A/D D/A po drodze tym lepiej. W praktyce jednak bywa róznie i jakość może zalezeć od innych czynników - poczynając na jakosci kabla a kończąc na zasilaniu.

                              Jeżeli nie używasz kompa do grania w nowsze gry to polecam raczej rozsądne karty do 200-300 zł z pasywnym chłodzeniem - nie ma sensu wydawanie na coś co potem nie będzie uzywane

                              Na poczatek polecam jednak sprawdzenie odświeżania monitora - oraz ustwionej roździelczości.

                              po pierwsze ustaw odświezanie jak najmniejsze i sprawdz czy jakość jest lepsza. Jeśli nie to o oczko w górę itd. Druga sprawa to sterowniki - wiem że windows malo zawraca sobie sprawę sterownikami do monitora ale one mają znaczenie i warto zainstalowac prawidłowe. Jeslite zabiegi nie pomogą to warto pomysleć nad karta graficzną

                              pozdrawiam
                              piotry
                              Last edited by piotry; 16-07-2009, 08:50.

                              Comment

                              • jacer
                                Senior
                                • 03-2006
                                • 9875

                                #75
                                Juz wiem, muszę mieć inny sterownik. Nie ma u mnie ustawienia 1680x1050.

                                Do d.. z tą techniką.
                                Milicki Browar Rynkowy
                                Grupa STYRIAN

                                (1+sqrt5)/2
                                "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                                "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                                No Hops, no Glory :)

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎