Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przy piwie o polityce

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • emes
    Nadszyszkownik Chmielowy
    • 08-2003
    • 4275

    Stanisław Michalkiewicz :

    "...
    Poszczególne bandy starają się zatem kontrolować wytwórnie zgiełku, to znaczy – media elektroniczne, natomiast banda rządząca całą swoją pomysłowość wysila, by ze wszystkich ściągnąć wyznaczony haracz. Nie powstrzymują jej przed tym żadne względy przyzwoitości. Zresztą – jaka tam przyzwoitość, kiedy tu idzie o szmal?

    Dlatego, podobnie jak za komuny, jedynym wyjściem staje się ponownie konspiracja. Wtedy schodziliśmy do konspiracji, żeby stworzyć enklawy wolnego słowa i wolnej myśli. Dzisiaj – żeby stworzyć enklawy wolnej gospodarki.

    Z informacji GUS wynika, że około 30 procent produktu krajowego brutto, a więc tego, co zostało w Polsce wyprodukowane i sprzedane, powstaje w „szarej strefie”, to znaczy – w konspiracji przed okupującymi państwo biurokratycznymi mafiami. To znak, że instynkt samozachowawczy podpowiada ludziom właściwe sposoby obrony. Jaka szkoda, że ksiądz profesor Michał Heller nie może już z tego skorzystać."

    Comment

    • Krzysiu
      Krzysiu
      • 02-2001
      • 14936

      I nie przeszkadza tobie, że Michalkiewicz ejst politykiem i wysysał z ciebie krew, jak był posłem?

      Comment

      • jacer
        Senior
        • 03-2006
        • 9875

        Trochę ponarzekam na brak rzetelności. Zaskakujących rzeczy można dowiedzieć się o Paryżu, czytając w portalu „Gazety Wyborczej” artykuł zatytułowany „Na bruku, ale za to w Paryżu”.

        Proszę zajrzeć tu :

        Portal Gazeta.pl - Najnowsze Informacje, serwisy tematyczne: Biznes, Sport, Rozrywka, Pogoda. Poczta Email, Forum, Blogi. Sprawdź!



        O wyraźnych problemach z topografią miasta świadczy już na samym początku takie oto zdanie:


        Jestem na Dworcu Południowym w Paryżu, niedaleko dzielnicy Pigalle, kilka kroków od stacji metra Jaures.


        Ciekawa sprawa. W Paryżu nie ma Dworca Południowego, jest za to Gare du Nord, czyli Dworzec Północny. Znajduje się on w odległości grubo ponad 1 kilometra od Placu Pigalle (jak na Paryż, którego wielkość od wschodniej do zachodniej granicy wynosi kilkanaście kilometrów, jest to sporo). Metro Jaurès jest w odległości kilkuset metrów, a bliżej Dworca Północnego jest tak na oko 6 – 7 innych stacji metra, jak choćby, nie przymierzając, stacja Gare du Nord, która nosi tę nazwę bo znajduje się pod dworcem.


        Potem igraszki z topografią Paryża stają się jeszcze bardziej interesujące. W tym samym artykule czytamy na przykład:


        Przechodzę pod wiaduktem, na którym, średnio co dwie minuty - z wielkim hukiem - przejeżdża metro numer 10.


        Linia numer 10 nie przejeżdża z hukiem wiaduktem obok Dworca Północnego. Ta linia jest w całości podziemna i w najlepszym razie przejeżdża z hukiem w odległości 5 – 6 kilometrów od tego dworca.

        Ponieważ tego typu fantazje wzbudzają uzasadnioną podejrzliwość, postarałem się odszukać firmę o nazwie „ResinGo”, w której rzekomo pracuje jeden z bohaterów opowieści o Polakach biedujących w stolicy Francji. Nie udało mi się znaleźć tej firmy ani w książce telefonicznej, ani w oficjalnym rejestrze firm, ani nawet w Google.

        A może warto by zajrzeć do Paryża, by coś o nim napisać ?


        hehehe, dobre. W stylu GW.
        Milicki Browar Rynkowy
        Grupa STYRIAN

        (1+sqrt5)/2
        "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
        "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
        No Hops, no Glory :)

        Comment

        • jerzy
          piwoholik
          • 10-2001
          • 4705

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
          (...) Między innymi za to nie cierpię lewicy.
          Naprawdę?
          Przecież najbardziej lewicowa partia w naszym Parlamencie to PiS! A z tych większych w ostatnich latach to nie do przebicia w lewicowości to była Samoobrona, najpierw koalicjant, a potem "przystawka" PiS!
          browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

          Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

          Comment

          • jacer
            Senior
            • 03-2006
            • 9875

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jerzy Wyświetlenie odpowiedzi
            Przecież najbardziej lewicowa partia w naszym Parlamencie to PiS! A z tych większych w ostatnich latach to nie do przebicia w lewicowości to była Samoobrona, najpierw koalicjant, a potem "przystawka" PiS!
            No i ?

            A co ja mam wspólnego z PiS?
            Milicki Browar Rynkowy
            Grupa STYRIAN

            (1+sqrt5)/2
            "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
            "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
            No Hops, no Glory :)

            Comment

            • jerzy
              piwoholik
              • 10-2001
              • 4705

              Bo wydaje mi się, że popierasz tę partię, czyż nie?
              browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

              Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

              Comment

              • emes
                Nadszyszkownik Chmielowy
                • 08-2003
                • 4275

                Popieranie jakiejkolwiek partii obecnie funkcjonującej w sejmie, to popieranie oszustów wyborczych i złodziei, coraz bardziej okradających obywateli na koszt coraz większej biurokracji i swoich, rodem z republiki bananowej, wydatków. Żadna z tych partii nie realizuje i nigdy nie realizowała większości swoich obietnic wyborczych, działa na szkodę obywateli coraz bardziej ich okradając.

                Comment

                • jacer
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 9875

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jerzy Wyświetlenie odpowiedzi
                  Bo wydaje mi się, że popierasz tę partię, czyż nie?
                  Nigdy nie popierałem, jeżeli już to nie stanąłem w jednym szeregu z tymi, którzy atakowali ich.
                  Milicki Browar Rynkowy
                  Grupa STYRIAN

                  (1+sqrt5)/2
                  "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                  "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                  No Hops, no Glory :)

                  Comment

                  • jerzy
                    piwoholik
                    • 10-2001
                    • 4705

                    A to przepraszam i zwracam honor.
                    browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

                    Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

                    Comment

                    • Krzysiu
                      Krzysiu
                      • 02-2001
                      • 14936

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jerzy Wyświetlenie odpowiedzi
                      Naprawdę?
                      Przecież najbardziej lewicowa partia w naszym Parlamencie to PiS!
                      Lewicowa całkiem, czy w programie społecznym, czy gospodarczym?

                      Ostatnio w lewactwie naszego liberalnego rządu nawet Chavez nie przebije.

                      Comment

                      • jacer
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 9875

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
                        Ostatnio w lewactwie naszego liberalnego rządu nawet Chavez nie przebije.
                        Zresztą kumpel Donia.
                        Milicki Browar Rynkowy
                        Grupa STYRIAN

                        (1+sqrt5)/2
                        "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                        "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                        No Hops, no Glory :)

                        Comment

                        • emes
                          Nadszyszkownik Chmielowy
                          • 08-2003
                          • 4275

                          Nie no, z tym porównywaniem do Chaveza to przegięcie. Chavez u siebie nacjonalizuje (czyli po prostu kradnie, jak polscy komuniści od 1945r.) firmy prywatne, zabiera właścicielom ziemskim ziemie i rozdaje komu popadnie, kto ich jeszcze nie ma, wprowadza rządowe ceny żywności poniżej kosztów, a więc standard, brakuje tam żywności. Nie przypominam sobie, żeby coś Tusk nacjonalizował, natomiast przypominam sobie co nacjonalizował socjalista Kaczyński, Bank Ochrony Środowiska, z wstawieniem swoich "towarzyszy" głąbów, żeby pilnowali socjalistycznego majątku.

                          Comment

                          • pieczarek
                            zwykle cham i prostak
                            • 06-2001
                            • 5011

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika emes Wyświetlenie odpowiedzi
                            ...natomiast przypominam sobie co nacjonalizował socjalista Kaczyński, Bank Ochrony Środowiska ... wyzwiska ciach
                            Nacjonalizacja polegała na tym, że nie dopuszczono do wrogiego przejęcia przez szwedzkich udziałowców banku. Gdy Szwedzi się zorientowali, że intryga się nie udała, to odsprzedali swoje udziały.
                            Tyle w kwestiach formalnych co do nacjonalizacji banku, który z początku niemal w 100% należał do Skarbu Państwa.

                            Comment

                            • emes
                              Nadszyszkownik Chmielowy
                              • 08-2003
                              • 4275

                              Bardzo mnie śmieszy tytuł "wrogie przejęcie", co prawda są sytuacje, szczególnie w akcjonariacie rozproszonym , że to ma jakieś sensowne znaczenie. Natomiast weźmy taką sytuację, że się posiada znaczący wpływ, tzn np posiadam co najmniej 51 % akcji, czerpię zyski z dewidend itd. Niby jakie wrogie przejęcie mi grozi jak nie zamierzam z własnej woli sprzedać swoich udziałów ? Wpływ UFO ma na to wpłynąć ? Czy jakiś innych sił nieczystych ? W spółkach państwowych, w których państwo ma decydujący wpływ na firmę w formie przeważającej liczby akcji, to przejęcie ''wrogie" to ma ścisły związek prędzej z korupcją, a nie z zasadami rynkowymi.

                              Comment

                              • pieczarek
                                zwykle cham i prostak
                                • 06-2001
                                • 5011

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika emes Wyświetlenie odpowiedzi
                                Bardzo mnie śmieszy tytuł "wrogie przejęcie".....
                                Cieszę się, że udało mi się wywołać u Ciebie uśmiech lub może raczej rozbawienie.
                                Miło mi też, że nie brniesz w absurd i nie zaprzeczasz, że owa "nacjonalizacja" polegała jednak na zapłaceniu Szwedom rynkowej ceny za ich akcje.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎