Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przy piwie o polityce

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • emes
    Nadszyszkownik Chmielowy
    • 08-2003
    • 4275

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arcy Wyświetlenie odpowiedzi
    Emes, jaki udział we wzroście wydatków publicznych ma wzrost kosztów ponoszonych przy inwestycjach?
    Ale jakich inwestycjach ? Przecież można zwiększyć podatki i żaden podatnik nie musi mieć z tego żadnych korzyści, jak sfera "publiczna", zainwestuje podwyżkę podatków w podróże zagraniczne członków rządu np do Peru, nowoczesne łazienki w hotelu poselskim, remont basenu hotelowego, czy w utworzeniu nowych instytutów np Instytutu Zbędnych Kroków, czy Instytutu Badania Szybkości Przemieszczanie się Ślimaka Winniczka itd.

    Comment

    • arcy
      Senior
      • 07-2002
      • 7538

      Wydatki budżetowe wzrosły w stopniu niższym niż wynagrodzenia w gospodarce. Wzrosły w stopniu niższym niż wyniósł wzrost cen np. robót budowlanych uzyskiwanych w wyniku przetargów.

      Zgadzam się co do tezy, że mamy zbyt kosztowny aparat państwowy. Ale akurat łączny wzrost wydatków rok do roku nie jest najlepszym narzędziem do jej udowadniania.

      Comment

      • jacer
        Senior
        • 03-2006
        • 9875

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arcy Wyświetlenie odpowiedzi
        Pokaż mi gazetę, w której każdy może pisać co chce.
        kręć, kręć tym kotem na wszystkie strony.

        Adam Michnik liczył się ze zdaniem Lesława Maleszki jak mało z którym. Gdy przesyłałem tekst, Adam często mówił, że musi go też przeczytać Leszek i powiedzieć, co sądzi …
        Milicki Browar Rynkowy
        Grupa STYRIAN

        (1+sqrt5)/2
        "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
        "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
        No Hops, no Glory :)

        Comment

        • darko
          Senior
          • 06-2003
          • 2078

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika emes Wyświetlenie odpowiedzi
          O ile znacząco jak nie podano o ile obniżyć podstawowy podatek Vat ? Cena chleba zależy też od ceny paliw, a te są objęte obecnie vatem 22 %. Vat na energię też jest bodajże 22 %, a dla piekarnictwa energia to też jeden z głównych kosztów. To, że się chleb sprzedaje z 7 % vatem, to nie znaczy, że cena chleba będzie wyższa, jak podstawowa stawka vat będzie np 11 %.
          Czyli krótko mówiąc chodzi o obniżenie podatków. w tym temacie zdania są podzielone.
          Mnie wkurza, jak ktoś co jakiś w radiu czy telewizji przytacza ten argument o "chlebie". Dziś rano np. Napieralski w radiowej Trójce mówił, ile to kosztuje chleb w Szczecinie. A kiedyś to był taki tani...
          Kurde, obiecałem sobie, że nie będę udzielał się tym wątku...

          Comment

          • Wujcio_Shaggy
            Senior
            • 01-2004
            • 4628

            Ja się osobiście bardzo dziwię, że publicysta Michnik nie potępił jeszcze redaktora Michnika za "polowanie na czarownice" i "dziką lustrację na podstawie świstków z ubeckiego szamba dwukrotnie kserowanych" skierowane przeciw red. Maleszce...
            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

            Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

            @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

            Comment

            • jacer
              Senior
              • 03-2006
              • 9875

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wujcio_Shaggy Wyświetlenie odpowiedzi
              Ja się osobiście bardzo dziwię, że publicysta Michnik nie potępił jeszcze redaktora Michnika za "polowanie na czarownice" i "dziką lustrację na podstawie świstków z ubeckiego szamba dwukrotnie kserowanych" skierowane przeciw red. Maleszce...
              No niestety on widział oryginały gdy przez dwa tygodnie buszował po archiwach.
              Milicki Browar Rynkowy
              Grupa STYRIAN

              (1+sqrt5)/2
              "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
              "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
              No Hops, no Glory :)

              Comment

              • Wujcio_Shaggy
                Senior
                • 01-2004
                • 4628

                Ale to było 18 lat temu - przez ten czas mógłby spokojnie zwolnić Maleszkę już kilka razy, a nie dopiero teraz. "Dzika lustracja", nic więcej...
                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                Comment

                • jacer
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 9875

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wujcio_Shaggy Wyświetlenie odpowiedzi
                  Ale to było 18 lat temu - przez ten czas mógłby spokojnie zwolnić Maleszkę już kilka razy, a nie dopiero teraz. "Dzika lustracja", nic więcej...
                  Pamiętam, jak Adam Michnik zaprosił mnie w 1997 roku do swojej gazety. Wdaliśmy się w debatę o lustracji. I on nagle krzyczy: to szkodliwe, bo okaże się, że tylko my jesteśmy winni. Okaże się, że to tylko Maleszka i... Tu wymienił drugie nazwisko. Ja rozumiałem, że to przypadkowe przykłady. Że mógł również wymienić moje nazwisko. To wspomnienie wróciło do mnie po latach - mówi Bronisław Wildstein w wywiadzie dla gazety[Dziennik].
                  Milicki Browar Rynkowy
                  Grupa STYRIAN

                  (1+sqrt5)/2
                  "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                  "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                  No Hops, no Glory :)

                  Comment

                  • arcy
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 7538

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                    kręć, kręć tym kotem na wszystkie strony.
                    Bądź tak miły i zamiast koncentrować się na mnie, podaj przykład gazety (drukowanej) w której każdy może napisać i opublikować co tylko zechce, nie płacąc za wykorzystaną powierzchnię.

                    Comment

                    • bayern71
                      Senior
                      • 06-2006
                      • 1004

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arcy Wyświetlenie odpowiedzi
                      Bądź tak miły i zamiast koncentrować się na mnie, podaj przykład gazety (drukowanej) w której każdy może napisać i opublikować co tylko zechce, nie płacąc za wykorzystaną powierzchnię.
                      Arcy, jak zwykle gdy nie masz argumentów czepiasz się najmniejszego szczegółu probując odwrocić uwagę od sedna. A sednem jest ze niejaki Ketman donosił ze swadą na swych dotychczasowych przyjaciół (w tym także w dniu zamordowania jednego z nich). mało tego, wnosił o odwołanie prowadzącego esbeka jako zbyt pasywnego w wykorzystaniu jego informacji. I takiego człowieka przez lata całe Gazeta świadomie zatrudniała, a głos jego doradczy był jednym z ważniejszych w redakcji. Michnik publicznie (co widać było w dokumencie tvn) angażował się w obronę jego donosicielstwa. A teraz strugają oszukane owieczki.
                      Wczoraj Wildstein w wywiadzie zwrócił uwagę, że jego wyrzucono z pracy za ujawnienie agenta ketmana (nad ofiarami Maleszki nikt się litował i nie zatrudniał z powodów humanitarnych), gdy w tym samym czasie sam ketman pracował w najlepsze

                      Comment

                      • arcy
                        Senior
                        • 07-2002
                        • 7538

                        Co do sedna, czyli oceny działalności i postawy Maleszki, trudno się nie zgodzić. Z całego grona ujawnianych w ostatnich latach TW, on akurat okazał się być największą kanalią.

                        Ale stawianie zarzutów GW o to, że zatrudnia kogo chce i że nie pozwala wypisywać każdemu co mu się tylko spodoba, jest śmieszne. Bo dokładnie taki sam zarzut można postawić każdej gazecie czy telewizji.

                        W dodatku decyzja Michnika w sprawie Maleszki doskonale wpisuje się w jego stosunek do lustracji. Więc nie rozumiem oburzenia o to, że czynił zgodnie ze swoimi przekonaniami.

                        Comment

                        • iommi
                          Senior
                          • 07-2003
                          • 1522

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bayern71 Wyświetlenie odpowiedzi
                          (...) Michnik publicznie (co widać było w dokumencie tvn) angażował się w obronę jego donosicielstwa. A teraz strugają oszukane owieczki.(...)
                          Kiedy Michnik zdecydował o pozostawieniu Maleszki na etacie, w Wyborczej nie brakowało awantur. Ale były to raczej kiblowe narzekania, bo oficjalnie nie można było podważać decyzji bossa. Dopiero dziś np. Milewiczowa przyznaje, że nie wszyscy byli zadowoleni z tego pomysłu. Wtedy sytuację przedstawiano inaczej - taka jest decyzja zespołu.
                          Mam kilku znajomych w Wyborczej. Wtedy opowiadali, jak trzeba było trzymać gębę na kłódkę. Dopiero po roku - dwóch pracy Maleszki na etacie domowym niektórzy odważyli się powiedzieć głośno, że nie życzą sobie ingerencji tego pana w swoje teksty. Stało się to w czasie, kiedy Michnik odsunął się już trochę na bok i postanowił raczej pełnić rolę mentora, niż redaktora naczelnego.
                          Uwierzcie mi, że dziś nie jeden dziennikarz Wyborczej łapki zaciera z radości, że wreszcie Michnik dostał po głowie za swoje samarytańskie podejście. Prawda jest taka, że w pluralistycznej i demokratycznej GW panował zawsze zamordyzm. Nieco zmieniło się w ostatnich latach i tam nikt tak naprawdę nie tęskni za panem M.
                          *****************************

                          Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

                          *****************************

                          Comment

                          • jerzy
                            piwoholik
                            • 10-2001
                            • 4705

                            Cóż, to kolejne przyczynki dlaczego Gazetę Wyborczą dziennikarze prasowi często (nieformalnie) nazywają Wybiórczą.

                            Gorzej, że wśród dużych tytułów prasy codziennej inne są jeszcze mniej wiarygodne i bardziej kłamliwe, albo zwyczajnie nie są w stanie wynieść się ponad poziom bruku.
                            Last edited by jerzy; 26-06-2008, 17:53.
                            browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

                            Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

                            Comment

                            • bayern71
                              Senior
                              • 06-2006
                              • 1004

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jerzy Wyświetlenie odpowiedzi
                              Gorzej, że wśród dużych tytułów prasy codziennej inne są jeszcze mniej wiarygodne i bardziej kłamliwe, albo zwyczajnie nie są w stanie wynieść się ponad poziom bruku.
                              Eee. Przesada. No chyba że bierzesz pod uwagę brukowce

                              Comment

                              • bayern71
                                Senior
                                • 06-2006
                                • 1004

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arcy Wyświetlenie odpowiedzi
                                Ale stawianie zarzutów GW o to, że zatrudnia kogo chce i że nie pozwala wypisywać każdemu co mu się tylko spodoba, jest śmieszne. Bo dokładnie taki sam zarzut można postawić każdej gazecie czy telewizji.
                                To prawda, ze są firmą prywatną (choć jak doszli do prywatności to jest bardzo ciekawy temat bo przecież Gazety nie dostał Michnik dla siebie). Ale jest jeszcze sprawa moralności. Kolejna sprawą jest fakt, że dziennikarz jest osobą zaufania społecznego powołaną do relacjonowania rzeczywistości osobom, którzy nie mają odpowiedniego intelektu bądź czasu na samodzielne śledzenie zdarzeń. I tym samym należy od takich ponadprzeciętnych zasad (i stad takie twory Rada Etyki Mediów.
                                Co innego, gdyby w pierwszym numerze napisano - "mamy głęboko gdzieś ten kraj, w którym wymordowano nasze rodziny. będziemy sie zatem na was mścić do końca dni waszych (lub naszych), oczerniać, opluwać, intrygować, ze złodziei i łapówkarzy robić bohaterów (medialnych chociaż) a ludzi uczciwych ośmieszać i zohydzać". Jak to robi np. Urban. I jest on dla mnie o niebo uczciwszy bo przynajmniej nie udaje autorytetu moralnego.
                                Wracając do Maleszki to myślę, że nawet będąc przeciwko lustracji nie można abolicją obejmować każdej (jak sam nazwałeś) kanalii.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎