Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przy piwie o polityce

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Makaron
    Senior
    • 08-2003
    • 2107

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
    A tam tracą, oddadzą im i bedą chcieli swoją kasę nazad. A wtedy amerykance będą mieli dużo papieru do podcierania się.


    Będzie bujać, ciekawe jak bardzo nas potarmosi.
    Zalezy jak bardzo nasze rynki powiazane sa...
    "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

    Comment

    • jacer
      Senior
      • 03-2006
      • 9875

      Ron Paul, jak zwykle mądrze i z sensem.

      W YouTube możesz cieszyć się filmami i muzyką, które lubisz, przesyłać oryginalne treści i udostępniać je swoim bliskim, znajomym i całemu światu.
      Milicki Browar Rynkowy
      Grupa STYRIAN

      (1+sqrt5)/2
      "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
      "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
      No Hops, no Glory :)

      Comment

      • jacer
        Senior
        • 03-2006
        • 9875

        Do poczytania.

        Jak by ktoś chciał prostymi słowami opisać, o co chodzi w planie wykupu organizowanym przez Henry’ego Paulsona: Rząd ma pożyczyć pieniądze od banków na procent. Potem te pieniądze dać z powrotem bankom. W zamian za to dostać w prezencie obciążenie długiem (w konsekwencji podatkami i inflacją) podatnika wraz z przewartościowanymi obligacjami śmieciowymi, którymi będzie zarządzać agencja federalna.
        Banki dostają: zastrzyk pieniężny i obligacje, pozbywając się toksycznych aktywów.
        Podatnik dostaje: dług, obciążenie podatkowe i inflację.
        Jeśli to nie jest rabunek za pomocą narzędzi prawnych, o którym pisał Bastiat, to naprawdę nie wiem co może być takim rabunkiem. Widząc plan Paulsona należy stwierdzić, cytując francuskiego klasyka:

        Prawo zdeprawowane! I policja, władza państwa zdeprawowana razem z nim! Prawo, twierdzę, nie tylko odwróciło się od swojego właściwego zadania, ale zostało zmuszone do osiągnięcia całkowicie przeciwnego celu! Prawo stało się narzędziem siły każdego rodzaju chciwości! Zamiast powstrzymywać przestępstwo, prawo samo jest winne przestępstwom, które mniema się, że powinno karać! Jeśli to jest prawdziwe, to jest to poważnym faktem, i moralny obowiązek wymaga ode mnie by zwrócić uwagę na to moich współobywateli.

        To, co staje się na naszych oczach faktem, oznacza największy napad bankowy w historii świata i to dokonany bez bezpośredniego użycia broni palnej.


        Milicki Browar Rynkowy
        Grupa STYRIAN

        (1+sqrt5)/2
        "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
        "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
        No Hops, no Glory :)

        Comment

        • Krzysiu
          Krzysiu
          • 02-2001
          • 14936

          A czego oczekiwałeś? To jest własnie "neoliberalizm". Ciekaw tylko jestem, jak Zythum uzasadi ten napad najbardziej bandyckiego rządu na świecie na największych krwiopijców.

          Comment

          • jacer
            Senior
            • 03-2006
            • 9875

            Wielkopolska: komplikacje po wypadku Geremka


            Edward Paterek, kierowca samochodu, w który uderzył mercedes prowadzony przez profesora Bronisława Geremka, nie otrzymał odszkodowania. Jego zdaniem, wypadek z 13 lipca to "wina polityka" - informuje "Głos Wielkpolski" w swoim serwisie internetowym.
            Paterek doznał w wypadku m.in. uszkodzenia klatki piersiowej i płuc, wstrząśnienia mózgu, złamania nogi i żebra. –Przed wypadkiem pomagałem żonie w prowadzeniu sklepu. Jestem też na rencie, której wysokość wynosi 500 zł – mówi kierowca. Paterek boi się, że prokuratorskie śledztwo może oczyścić profesora Geremka z winy za wypadek. Wówczas 56-latek nie otrzyma ani złotówki. Dlatego wynajął firmę, która ma mu pomóc w odzyskaniu pieniędzy z odszkodowania.

            – Ta sprawa jest dziwna. Firma zwróciła się do prokuratury o numer polisy ubiezpieczeniowej Bronisława Geremka. Jednak go nie otrzymała. Nawet nie wiemy dlaczego – twierdzi nasz informator, który zna całą sprawę. – W tej historii jest znacznie więcej wątpliwości – zaznacza.

            Jeśli prokuratura nie stwierdzi, że sprawcą wypadku był profesor Geremek i umorzy śledztwo, to Edward Paterek nie dostanie pieniędzy z OC polityka - informuje "Głos Wielkpolski".



            Ktoś zdziwiony? Ja nie. Wcale by nie było dziwne, że Geremek nie miał wogóle OC. Jak wiadomo sa równi i równiejsi, a drogi Bronisław to juz wogóle.
            Milicki Browar Rynkowy
            Grupa STYRIAN

            (1+sqrt5)/2
            "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
            "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
            No Hops, no Glory :)

            Comment

            • Maidenowiec
              Senior
              • 07-2004
              • 2287

              Swoją drogą, a propos sytuacji w USA, słyszałem, że część tych nieściągalnych kredytów jest podyktowana "równością". A mianowicie za Clintona doszli do wniosku, że jakoś podejrzanie banki odmawiają, zapewne słusznie, kredytów mniejszościom o odmiennym kolorze skóry, szczególnie czarnym. W związku z czym przeforsowali ustawę, niestety nie pamiętam nazwy, wręcz zmuszającą banki do dawania takim osobom kredytu w imię równości rasowej. Cudnie.
              Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

              Thou shallt not spilleth thy beer!

              Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

              Comment

              • tomek35
                Senior
                • 02-2007
                • 497

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                Wielkopolska: komplikacje po wypadku Geremka


                Edward Paterek, kierowca samochodu, w który uderzył mercedes prowadzony przez profesora Bronisława Geremka, nie otrzymał odszkodowania. Jego zdaniem, wypadek z 13 lipca to "wina polityka" - informuje "Głos Wielkpolski" w swoim serwisie internetowym.
                Paterek doznał w wypadku m.in. uszkodzenia klatki piersiowej i płuc, wstrząśnienia mózgu, złamania nogi i żebra. –Przed wypadkiem pomagałem żonie w prowadzeniu sklepu. Jestem też na rencie, której wysokość wynosi 500 zł – mówi kierowca. Paterek boi się, że prokuratorskie śledztwo może oczyścić profesora Geremka z winy za wypadek. Wówczas 56-latek nie otrzyma ani złotówki. Dlatego wynajął firmę, która ma mu pomóc w odzyskaniu pieniędzy z odszkodowania.

                – Ta sprawa jest dziwna. Firma zwróciła się do prokuratury o numer polisy ubiezpieczeniowej Bronisława Geremka. Jednak go nie otrzymała. Nawet nie wiemy dlaczego – twierdzi nasz informator, który zna całą sprawę. – W tej historii jest znacznie więcej wątpliwości – zaznacza.

                Jeśli prokuratura nie stwierdzi, że sprawcą wypadku był profesor Geremek i umorzy śledztwo, to Edward Paterek nie dostanie pieniędzy z OC polityka - informuje "Głos Wielkpolski".



                Ktoś zdziwiony? Ja nie. Wcale by nie było dziwne, że Geremek nie miał wogóle OC. Jak wiadomo sa równi i równiejsi, a drogi Bronisław to juz wogóle.
                Jest na to sposób, ten facet ma status pokrzywdzonego w postępowaniu przygotowawczym prowadzonym przez Prokuraturę, niech zatem zajrzy do akt sprawy i spisze polisę, albo zażąda odpisu (kserokopii) polisy - ma do tego prawo zgodnie z kodeksem postępowania karnego.
                Kiedy wreszcie Polacy nauczą się korzystać z pomocy prawników ?

                Comment

                • granat862
                  Senior
                  • 12-2004
                  • 945

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomek35 Wyświetlenie odpowiedzi
                  Kiedy wreszcie Polacy nauczą się korzystać z pomocy prawników ?
                  Pewnie wtedy jak ich usługi będą tańsze
                  Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

                  Comment

                  • Krzysiu
                    Krzysiu
                    • 02-2001
                    • 14936

                    Ponownie staje się aktualna "Pieśń o zachodnich bankierach" Rosiewicza z 1980 r.

                    Comment

                    • Cez
                      Senior
                      • 01-2003
                      • 1789

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika granat862 Wyświetlenie odpowiedzi
                      Pewnie wtedy jak ich usługi będą tańsze
                      Zawsze można złożyć wniosek o przyznanie pomocy prawnej, a poza tym istnieją punkty informacji...
                      Masz stare niepotrzebne rzeczy, to napisz.

                      Comment

                      • jacer
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 9875

                        Piotr Miączyński; Leszek Kostrzewski: Jak hodowla owiec, panie prezesie?

                        Roman Kluska: Mam 200 owiec. Tylko mleka dają trochę mało.

                        ???

                        - Kupiłem najlepsze owce z Niemiec. Ale mleka dają ledwo połowę tego, co w Niemczech. Nawet przyjechali do mnie hodowcy żeby zobaczyć, co się dzieje.

                        I?

                        - Powiedzieli, że w Niemczech nie ma rolnika, który zapewniłby owcom tak dobre warunki.

                        Rozpieścił pan owce to się rozleniwiły

                        - Też tak myślałem. Problem, niestety, jest gdzie indziej. Dawniej krowy dawały 10-15 litrów mleka dziennie. Dzisiaj dobra krowa daje i 50 litrów. I krowa, i owca da dużo mleka, jeśli dostanie dużo białka. A białko gdzie jest?

                        Z rolnictwem u nas słabo, panie prezesie.

                        - Głównie w soi i rzepaku. Tyle że nie istnieją teraz na świecie ani soja, ani rzepak niemodyfikowane genetycznie. Niemal wszystko jest GMO. Moje owce nie dostają pasz z GMO. Dlatego dają mniej mleka, a przez to koszt produkcji jednego litra jest u mnie znacznie wyższy niż u innych hodowców.

                        I co pan robi z tym mlekiem?

                        - Doskonały ser. Co prawda na razie nie mogę go sprzedawać.

                        Kupców nie ma, bo za drogi?

                        - Są. Całe kolejki przyjeżdżają.

                        To czemu pan nie sprzedaje?

                        - Bo byłbym przestępcą. Muszę mieć zgodę stosownych urzędów.

                        Jaki problem? Niech pan wystąpi o zgodę.

                        - Gdyby nie było problemu, to już bym ją miał. Żeby dostać zgodę na produkcję serów przy gospodarstwie rolnym, muszę spełnić takie same warunki jak potężna mleczarnia. Czyli postawić szatnie: czyste, brudne, przebieralnie, osobny magazyn na opakowania, osobny na ser, dwupiętrowy budynek etc. Wydałem na to już wiele milionów.

                        Sera sprzedawać nie mogę, więc na razie leży w dojrzewalni.

                        Hobbystycznie robię sery po prostu.

                        I długo się pan stara o pozwolenie?

                        - Kilka lat. Jak dobrze pójdzie, to za parę miesięcy wszystkie pozwolenia będę miał. Ćwiczę na sobie głupotę polskiej rzeczywistości, bo który rolnik przez to przejdzie?

                        Będzie po prostu sery na czarno sprzedawał i tyle.

                        - Rozmawiam ostatnio z jednym urzędnikiem. Wie pan, że to jest absurdalne? On odpowiada: wiem! I dlatego nie ścigamy rolników którzy robią sery, mimo że łamią prawo.


                        całość: http://wyborcza.pl/1,94186,5810550,P...urzednicy.html
                        Milicki Browar Rynkowy
                        Grupa STYRIAN

                        (1+sqrt5)/2
                        "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                        "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                        No Hops, no Glory :)

                        Comment

                        • arcy
                          Senior
                          • 07-2002
                          • 7538

                          I niech mi ktoś powie, że w Polsce jest liberalizm.

                          Comment

                          • emes
                            Nadszyszkownik Chmielowy
                            • 08-2003
                            • 4275

                            Warto w ogóle przeczytać cały artykuł, żeby poznać skalę bandytyzmu biurokratyczno-urzędniczego w Polsce. Co ciekawe, w sprawie Pana Kluski łamano wielokrotnie prawo, w tym występuje takie kuriozum, że jakaś wojskowa Komenda Uzupełnień "zajęła" mu samochody terenowe w ramach zabezpieczenia majątku. Jak na razie tylko Pan Kluska trafił do więzienia, natomiast ci co rzeczywiście łamali prawo chcąc go po prostu okraść z majątku, nadal są bezkarni, a niektórzy nawet dostali awanse.

                            Comment

                            • VanPurRz
                              Senior
                              • 09-2008
                              • 4229

                              Kupować czy nie w marketach/koncernach? Czy mamy w ogóle jeszcze wybór?


                              Dlaczego polski drobny handel spożywczy nie ma szans w starciu z zagranicznymi koncernami dotowanymi milionowymi kredytami przez Bank Światowy? Dlaczego zagraniczne koncerny nakręcają spiralę ubóstwa w Polsce? Branża handlu detalicznego bezsprzecznie stanowi najbardziej newralgiczny obszar...

                              Na (neo)liberalnym panteonie rynek zajmuje poczesne miejsce; w istocie jest on najważniejszym fetyszem tej ideologii. Najistotniejszym zadaniem i skutkiem fetyszyzmu wolnego rynku jest maskowanie stosunków produkcji, na których opiera się gospodarka rynkowa. W sensie podstawowym...


                              Może kogoś zainteresuje jak realnie wygląda "wolny rynek".
                              "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                              Comment

                              • arcy
                                Senior
                                • 07-2002
                                • 7538

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
                                Może kogoś zainteresuje jak realnie wygląda "wolny rynek".
                                Tak, Zythuma. Ale on przynajmniej wklejał tutaj całe teksty, a nie leniwie wklejał jedynie linki.

                                PS. No i doszło do tego, że Zythum został lewackim benchmarkiem.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎