Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przy piwie o polityce

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pieczarek
    zwykle cham i prostak
    • 06-2001
    • 5011

    #31
    Arcy, skądże znowu! Deficyt w wykonaniu POmunistów jest z definicji dobry. Każda zainwestowana przez nich złotówka będzie miała 1000% rentowności.

    Comment

    • arcy
      Senior
      • 07-2002
      • 7538

      #32
      Pieczarku, Ty czerpiesz z tego przyjemność czy też tak boleśnie przeżywasz to, że wyborcy się pomylili i nie docenili wielkich osiągnięć PiS?

      Comment

      • pieczarek
        zwykle cham i prostak
        • 06-2001
        • 5011

        #33
        Arcy, masz rację - przeżywam. Cały czas z ekscytacją czekam na obiecane cuda. Wiesz dobrze jak to jest w małych miasteczkach. Nuda, panie, nuda. A tu nagle obietnica cudów. To musi rajcować.
        A poza tym, jako politolog, powinieneś wiedzieć, że nie ma czegoś takiego jak pomyłka wyborcza w demokracji. Rozstrzygnięcie jest takie lub inne, ale zgodne z wolą ludu. A zresztą od czasów Woltera wiemy, że żyjemy na najlepszym ze światów. Więc nie kwękaj, cieszmy się z sukcesów POPSuLi.

        Comment

        • jerzy
          piwoholik
          • 10-2001
          • 4705

          #34
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pieczarek Wyświetlenie odpowiedzi
          A czy w dobie najpracowitszego polskiego rządu istnieje coś takiego, jak "zwolennicy PiS"?
          Zwolennicy PiS wykruszyli się zaraz po zawiązaniu przez Kaczyńskiego egzotycznej koalicji z Samoobroną i LPR. Przy PiS zostali tylko WYZNAWCY - ślepo wierzący w nieomylność swojego "boga".
          browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

          Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

          Comment

          • pieczarek
            zwykle cham i prostak
            • 06-2001
            • 5011

            #35
            Czyli wyznawcy PiS-u są drugą co do liczebności sektą. Zaraz po Donaldystach wierzących w cuda swoje proroka.

            Comment

            • jerzy
              piwoholik
              • 10-2001
              • 4705

              #36
              Nie. Wyznawców mają tylko Kościół i PiS właśnie. Kiedyś również LPR, ale tych wyznawców przejął PiS.
              Inne partie mają zwolenników, którzy "są niestali w uczuciach" i mogą zacząć popierać inną partię.
              browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

              Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

              Comment

              • pieczarek
                zwykle cham i prostak
                • 06-2001
                • 5011

                #37
                Ciekawa jest ta Twoja teza. I źle świadczy o Twojej wiedzy. Bo nawet ja wiem, że kościół nie ma wyznawców, to wyznawcy są Kościołem.
                Last edited by pieczarek; 09-01-2008, 20:08.

                Comment

                • jerzy
                  piwoholik
                  • 10-2001
                  • 4705

                  #38
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pieczarek Wyświetlenie odpowiedzi
                  Bo nawet ja wiem, że kościół nie ma wyznawców, to wyznawcy są Kościołem.
                  Można być wyznawcą Kościoła (czy może kościoła) nie wierząc w głoszone przez tą organizację zasady, można też być osobą wierzącą w Boga i jednocześnie krytykującą Kościół i jego wyznawców. Jeśli tego nie rozumiesz, to przykro mi.
                  browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

                  Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

                  Comment

                  • Markowy_browarek
                    Member
                    • 07-2006
                    • 99

                    #39
                    To może w końcu doczekam się benzyny po 5 pln? Bo za PIS-dusiów się nie doczekałem. ( Oj, chyba nie tu się wpisałem)
                    Last edited by Markowy_browarek; 09-01-2008, 20:32.

                    Comment

                    • pieczarek
                      zwykle cham i prostak
                      • 06-2001
                      • 5011

                      #40
                      Posłowie mają dostać o 2,5 tys. zł więcej na prowadzenie swoich biur - poinformowała szefowa Kancelarii Sejmu, Wanda Fidelus-Ninkiewicz na środowym posiedzeniu Komisji Regulaminowej i Spraw Poselskich.

                      To dopiero przymiarki, ale dają ciekawe świadectwo rzekomych chęciom PO odnośnie obniżenia kosztów funkcjonowania Sejmu. Tak trzymać.

                      Comment

                      • kiszot
                        Senior
                        • 08-2001
                        • 8081

                        #41
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jerzy Wyświetlenie odpowiedzi
                        Można być wyznawcą Kościoła (czy może kościoła) nie wierząc w głoszone przez tą organizację zasady, można też być osobą wierzącą w Boga i jednocześnie krytykującą Kościół i jego wyznawców. Jeśli tego nie rozumiesz, to przykro mi.
                        Chyba wyznawcą jakiejś religii a nie kościoła.
                        Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                        1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                        Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                        Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                        So von Natur, Natur in alter Weise,
                        Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                        Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                        Comment

                        • Krzysiu
                          Krzysiu
                          • 02-2001
                          • 14936

                          #42
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jerzy Wyświetlenie odpowiedzi
                          Można być wyznawcą Kościoła (czy może kościoła) nie wierząc w głoszone przez tą organizację zasady, można też być osobą wierzącą w Boga i jednocześnie krytykującą Kościół i jego wyznawców. Jeśli tego nie rozumiesz, to przykro mi.
                          Miałem nie pisać w tym temacie, ale coś ci się ewidentnie popieprzyło.
                          1. Nie można być wyznawcą żadnej religii, nie wierząc w jej zasady.
                          2. Nie można być wyznawcą kościoła, bo kościół to potoczneokreślenie budynku, pełniącego funkcję świątyni.
                          3. Można wierzyć w Boga, nie będąc członkiem żadnej religijnej społeczności (bo to miałeś na myśli, pisząc "Kościół" z wielkiej litery).
                          4. Kościół pisany z wielkiej litery, w Polsce znaczy wspólnotę kościoła katolickiego. Jest to wyrażenie zwyczajowe, nieobowiązujące ani w zyciu publicznym, ani tym bardziej wyznawców innej religii. Nie można więc go używać z znaczeniu definicyjnym.
                          5. Wiem, dlaczego jesteś BYŁYM ministrantem. Po prostu nic nie zrozumiałeś.

                          Comment

                          • jerzy
                            piwoholik
                            • 10-2001
                            • 4705

                            #43
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
                            5. Wiem, dlaczego jesteś BYŁYM ministrantem. Po prostu nic nie zrozumiałeś.
                            Albo zrozumiałem zbyt dużo.
                            browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

                            Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

                            Comment

                            • arcy
                              Senior
                              • 07-2002
                              • 7538

                              #44
                              Wróćmy do tematu budżetu.

                              Pieczarku, na zasadzie analogii moglibyśmy na przykład odtrąbić Twoje "sukcesy":

                              1. W roku 2007 Pieczarek znacząco ograniczył swoje wydatki!

                              (Nie dodajemy przy tym, że osiągnął to poprzez zaprzestanie spłacania kredytu hipotecznego, wskutek czego bank przejął nieruchomość.)

                              2. W roku 2007 Pieczarek znacząco zwiększył swoje dochody!

                              (Nie dodajemy przy tym, że dostał spadek po cioci, który natychmiast przebił wpadając w ciąg alkoholowy.)

                              Żeby było jasne, nie życzę Ci takich osiągnięć. Ale to chyba oczywiste, że aby mówić o faktycznym sukcesie, potrzeba nieco więcej informacji.

                              Na marginesie: we "Wprost" (któremu trudno zarzucić niechęć do PiS i Jarosława Kaczyńskiego) jeden z dziennikarzy (zresztą doktor ekonomii) napisał nomen omen wprost, że ubiegłoroczny NIEPLANOWANY wzrost dochodów z podatków był dla rządu prezentem od losu.

                              Comment

                              • pieczarek
                                zwykle cham i prostak
                                • 06-2001
                                • 5011

                                #45
                                Arcy, zwróć uwagę, że pisałem o ludziach małego serca i małej wiedzy. To tacy prostaczkowie będą się domagali od POPSuLi deficytu mniejszego niż za PiSiorków. Co w zasadzie nie powinno być trudne. Będą przecież mieli 6 miliardów z prywatyzacji, będą mieli oszczędności z obniżenia kosztów funkcjonowania Sejmu, urzędu Prezydenta, całej administracji, połączonych agencji rolnych itd. A część wydatków 2008 roku zaliczyli już w koszty 2007r (kilkaset milionów na FUS).
                                A jak coś nie wypali, to donaldyści nie muszą liczyć na prezenty losu. Wówczas po prostu nastąpi cud.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎