Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przy piwie o polityce

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • arcy
    Senior
    • 07-2002
    • 7538

    Co Ci znowu we Wspólnej Polityce Rolnej nie pasuje? Nie podoba Ci się, że z podatków dopłacamy do tego, żebyśmy mogli kupować droższą żywność? Dziwny jesteś.

    Comment

    • emes
      Nadszyszkownik Chmielowy
      • 08-2003
      • 4275

      Jakby teoretycznie zabrakło bezrobotnych i tych co potrzebują opieki społecznej, to te instytucje na siłę lub za łapówki będą z ludzi robić ofiary losu czy bezrobotnymi, żeby udowodnić swoją rację bytu, że są potrzebni. Tak się po części dzieje obecnie, chociażby z powyższego przykładu. Czy , żeby pomagać potrzebującym, to trzeba ich najpierw potraktować paralizatorem, żeby zrozumieli, że pomoc im jest potrzebna ? Ja tu widzę wręcz działania faszystowskie, że wbrew woli ludziom na siłę chce się coś wprowadzić, bo z własnej woli, oni sobie tego nie życzą.

      Comment

      • arcy
        Senior
        • 07-2002
        • 7538

        Jakby teoretycznie wszyscy byli zdrowi, to i tak koncerny farmaceutyczne i aptekarze znajdą sposób, żeby wmówić im chorobę i wyciągnąć łapy po refundację.

        A paralizatory są po to, aby zwiększyć bezpieczeństwo pracowników społecznych.

        Comment

        • emes
          Nadszyszkownik Chmielowy
          • 08-2003
          • 4275

          To ja jestem za tym, żeby "ofiary" opieki społecznej mogły posiadać broń palną. Przecież muszą się jakoś bronić przed tymi bandytami z opieki społecznej z paralizatorami.

          Comment

          • Cez
            Senior
            • 01-2003
            • 1789

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika emes Wyświetlenie odpowiedzi
            Jakby teoretycznie zabrakło bezrobotnych i tych co potrzebują opieki społecznej, to te instytucje na siłę lub za łapówki będą z ludzi robić ofiary losu czy bezrobotnymi, żeby udowodnić swoją rację bytu, że są potrzebni. Tak się po części dzieje obecnie, chociażby z powyższego przykładu. Czy , żeby pomagać potrzebującym, to trzeba ich najpierw potraktować paralizatorem, żeby zrozumieli, że pomoc im jest potrzebna ? Ja tu widzę wręcz działania faszystowskie, że wbrew woli ludziom na siłę chce się coś wprowadzić, bo z własnej woli, oni sobie tego nie życzą.
            Teoretycznie...
            Bezrobotnych nie zabraknie... wystarczy raz iść do powiatowego urzędu przcy, stanąć w kolejce i posłuchać.
            Paralizator to w obronie koniecznej a nie od razu działałnia faszystowskie...
            Masz stare niepotrzebne rzeczy, to napisz.

            Comment

            • emes
              Nadszyszkownik Chmielowy
              • 08-2003
              • 4275

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cez Wyświetlenie odpowiedzi
              ...
              Paralizator to w obronie koniecznej a nie od razu działałnia faszystowskie...
              Czyli paralizatory należy wydać też osobom , którym zagraża wizyta tzw "opieki społecznej" z paralizatorem. Jak ja byłbym gospodarzem takiej wizyty, że ktoś przychodzi do mnie z jakąś bronią, to dla równowagi też chciałbym mieć pod ręką przynajmniej taką broń. żeby mi nie pajacował tak jak Ty , że w moim interesie ktoś przychodzi do mnie z bronią w obronie koniecznej.

              Comment

              • Cez
                Senior
                • 01-2003
                • 1789

                Wiem, że to nie argument, ale mam pytanie: pracowałeś kiedyś w opiece społecznej albo widziałeś ludzi w kolejce w urzędzie pracy? Są tacy, którzy wyznają zasadę, że im należy się...
                Masz stare niepotrzebne rzeczy, to napisz.

                Comment

                • Cez
                  Senior
                  • 01-2003
                  • 1789

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika emes Wyświetlenie odpowiedzi
                  żeby mi nie pajacował tak jak Ty
                  Masz stare niepotrzebne rzeczy, to napisz.

                  Comment

                  • emes
                    Nadszyszkownik Chmielowy
                    • 08-2003
                    • 4275

                    Ale co mnie obchodzą czyjeś roszczenia , że mu się należy z pracy innych , w tym mojej ? To że ktoś sobie rości prawa do czerpania zysków z nic nierobienia z tych to pracują, to jest jakimś argumentem , żeby mu pomagać ?

                    Comment

                    • arcy
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 7538

                      Emes, a co Ty robisz na polu, na które bierzesz unijne dopłaty?

                      Comment

                      • emes
                        Nadszyszkownik Chmielowy
                        • 08-2003
                        • 4275

                        Nie robię, ale tym zarządzam. Normalnym rolnikom to się podobno nie opłaca, ja jakoś wybieram uprawy co sie opłacają. A i oczywiście zatrudniam i płacę za pracę. Ze mnie też żyje kilka osób, firm. Nie mniej daleki jestem od chwalenia UE, szczerze mowiąc poradziłbym sobie bez niej. Jestem tak a propos za nieprzyjęciem traktatu lizbońskiego. To utrata suwerenności Polski i straty finansowe w przyszłości na skutek działalności tzw komisarzy unijnych (socjalistycznych), którzy będą mieli większą władzę (zresztą już mają) niż rząd danego kraju czy prezydent.

                        Comment

                        • arcy
                          Senior
                          • 07-2002
                          • 7538

                          Wierzysz jeszcze w suwerenność? Popatrz na to, co dzieje się na rynkach giełdowych, walutowych.

                          Comment

                          • jacer
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 9875

                            I największy przekręt stał sie faktem:

                            3 października Izba Reprezentantów USA zatwierdziła kontrowersyjny plan sekretarza skarbu Henry'ego Paulsona, mający na celu wsparcie sektora bankowego astronomiczną kwotą 700 mld dol. Dziennikarze agencji Associated Press próbowali się dowiedzieć, jak 21 amerykańskich banków wydało otrzymane pieniądze



                            Konkretnej odpowiedzi nie udzielił ani jeden bank. Część odpowiedziała wprost, że nie wie, gdzie się podziały miliardy rządowej pomocy.

                            Thomas Kelly z JP Morgan, który dostał 25 mld dol. oświadczył: - Trochę pożyczyliśmy, trochę nie, w zasadzie nie księgowaliśmy tych kwot.

                            Barry Koling z SunTrust Banks: - Jeden dolar wpływa, drugi wypływa, nie śledzimy tego.

                            Niestety nie da się sprawdzić, co konkretnie dzieje się z pieniędzmi.
                            - Obawiam się, że nasz naród nigdy nie dowie się, gdzie są te pieniądze - mówi kongresmen Scott Garrett.

                            Ustępujący Henry Paulson zapewnia, że lepiej będzie kontrolował kolejne 350 mld dol., które zostały do rozdysponownia. Najpierw jednak musi dostać od Kongresu zgodę na ich wydanie.
                            Milicki Browar Rynkowy
                            Grupa STYRIAN

                            (1+sqrt5)/2
                            "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                            "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                            No Hops, no Glory :)

                            Comment

                            • zgroza
                              Senior
                              • 03-2008
                              • 3597

                              Ależ, ależ!
                              Te pieniądze miały iść na wsparcie płynności banków - słowem, żeby było więcej gotówki w systemie, i może być trudno powiedzieć, na co poszły. Chodziło przede wszystkim o to, żeby jakiś bank nie został obiektem ataku.
                              Inną sprawą jest, czy było to słuszne działanie.
                              Lotna ekspozytura browaru

                              Też Was kocham.

                              Comment

                              • emes
                                Nadszyszkownik Chmielowy
                                • 08-2003
                                • 4275

                                Wielki kraj, to wielkie cyfry. Na szczęście nie jestem podatnikiem amerykańskim, żeby się przejmować przekrętami w tym kraju. Zobaczymy co zrobi rząd Polski jak zacznie tracić grunt pod nogami. Będą te same przekręty, tylko na mniejszą skalę. Pewną próbkę dała nam Komisja Europejska , która "zatwierdziła zgodę" na "pomoc publiczną" przez nasz rząd dla niemieckiej drukarni BVD Heinza Bauera, "przeżywającą kryzys w Polsce", na kwotę 47 mln euro.

                                Last edited by emes; 23-12-2008, 22:00.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎