Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przy piwie o polityce

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zgroza
    Senior
    • 03-2008
    • 3597

    Krzysiu: a mógłbyś podać datę wyborów, numer listy i miejsce na liście Michalkiewicza?
    Lotna ekspozytura browaru

    Też Was kocham.

    Comment

    • pieczarek
      zwykle cham i prostak
      • 06-2001
      • 5011

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ppns Wyświetlenie odpowiedzi
      ...stracił oddech
      i biedaczysko nie mógł uczestniczyć w obradach sejmu ...
      Dla przekazania informacji mieszczącej się w 10 słowach kolega Ppns użył tych słów 105. Typowe POmunistyczne zadęcie. Domyślam się, że coś ciężko musi być z cudami.

      A poza tym witamy na forum po długiej nieobecności.

      Comment

      • VanPurRz
        Senior
        • 09-2008
        • 4229

        Gazeta wyborcza, promowany neoliberalnykapitalizm propaganda i polskie przemiany

        Gazeta Wyborcza walnie przyczyniła się do potężnych problemów, jakie mają firmy które kupiły opcje walutowe, oraz ci którzy zaciągnęli kredyty walutowe. Pamiętam doskonale, jak radziła przedsiębiorcom, żeby kupowali opcje walutowe. Co do zaś kredytów walutowych, zawsze kiedy Gazeta przedstawiała oferty banków, koncentrowała się właśnie na kredytach we Frankach szwajcarskich, przedstawiając je jako naturalną alternatywę dla kredytów w złotych.

        Oczywiście nie można całą winą za błędne decyzje obarczać Gazety Wyborczej. Trzeba jednak pamiętać, że jest to najbardziej opiniotwórcza gazeta i w ogóle medium w Polsce, uznawana przez większość swoich czytelników za nieomylny autorytet. Opinie wygłaszane przez jej światłych redaktorów z pewnością miały wpływ na decyzje podejmowanych przez czytelników- zarówno jako indywidualnych kredytobiorców, jak i przedsiębiorców oraz zarządzających przedsiębiorstwami.

        Czytelnicy Gazety Wyborczej mieli prawo, po lekturze tej gazety, uważać, że złotówka może się tylko umacniać. Ile było przecież tekstów, i to już na pierwszej stronie, głoszących wielki sukces polskiej transformacji. Sformułowania typu „Polacy szturmują światowe plaże” były jeszcze do niedawna na porządku dziennym i to na pierwszych stronach. Szkoda że Gazeta nie pisała, ile z tego sukcesu było na kredyt... Propaganda sukcesu była jednak potrzebna dla uwiarygodnienia samej gazety, która przecież miała przez 20 lat polskiej transformacji znaczny wpływ na decyzje polityczne, szczególnie w dziedzinie gospodarki (nawet jeśli politycy oficjalnie się do tego nie przyznawali, bardzo liczyli się z opiniami "Wyborczej"). Rzecz jasna przez cały ten okres Wyborcza promowała neoliberalny kapitalizm, wyróżniający się szczególną niesprawiedliwością społeczno-ekonomiczną, prowadzącą do nadmiernego zadłużenia a w konsekwencji do kryzysu.

        Pamiętam też, że kiedy pod koniec ubiegłego roku pojawiły się prognozy, że Polska popadnie w kryzys, że złotówka się osłabi a wzrost gospodarczy będzie znacznie poniżej wskaźnika zakładanego przez Rząd- niestrudzona Wyborcza gromiła takie analizy, uważając je za bezpodstawne, wietrząc w nich spisek przeciwko Polsce (i zapewne jej światłemu rządowi PO).

        Dlatego teraz, kiedy Gazeta usilnie namawia do przyjęcia Euro i to w czasach, kiedy szaleje kryzys finansowo-gospodarczy, radzę nie słuchać tego, co pisze GW. Choćby z zasady, skoro w przeszłości Gazeta tak bardzo się myliła w swoich ocenach sytuacji i prognozach na przyszłość. Czytać tę gazetę jednak warto- po to, żeby wiedzieć, czego robić nie należy. W świecie finansów takie „doradztwo” jest bardzo cenne- nazywa się je „anty-wskaźnikiem”. Należy tylko pamiętać, żeby postępować na przekór ich „poradom”…

        Łukasz Foltyn
        "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

        Comment

        • Marusia
          Senior
          • 02-2001
          • 20211

          Pewnie każdy już to widział, ale tak mi ręce opadły, że chcę się podzielić moim zażenowaniem



          Nie ma to jak słodka idiotka z żałosnym podstarzałym pajacem
          www.warsztatpiwowarski.pl
          www.festiwaldobregopiwa.pl

          www.wrowar.com.pl



          Comment

          • tomek35
            Senior
            • 02-2007
            • 497

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
            Pewnie każdy już to widział, ale tak mi ręce opadły, że chcę się podzielić moim zażenowaniem



            Nie ma to jak słodka idiotka z żałosnym podstarzałym pajacem
            Bo to palant jest, zawsze słoma z butów mu wystawała, ale NARÓD dopiero teraz przejrzał na oczy. Lepiej późno, niż wcale.

            Comment

            • Marusia
              Senior
              • 02-2001
              • 20211

              Ja tam nie wiem, czy naród przejrzał. Już słyszałam opinie w radio, że to taka kampania marketingowa w "nowoczesnym" stylu
              www.warsztatpiwowarski.pl
              www.festiwaldobregopiwa.pl

              www.wrowar.com.pl



              Comment

              • Maidenowiec
                Senior
                • 07-2004
                • 2287

                Widziałem widziałem. No cóż, kryzys wieku średniego. ZChNowiec o mentalności krzyżaka puka pustą lalę, w wieku jego potencjalnej córki. Krzyżyk im na drogę.
                Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                Thou shallt not spilleth thy beer!

                Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                Comment

                • lordofdabeer
                  Senior
                  • 06-2008
                  • 112

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                  Ja tam nie wiem, czy naród przejrzał. Już słyszałam opinie w radio, że to taka kampania marketingowa w "nowoczesnym" stylu
                  Też mi się zdaje, że naród nie bardzo przejrzał:



                  Choć zdaje się, że sondaż nie uwzględnił jeszcze ostatnich podbojów miłosnych pana M.

                  Comment

                  • Krzysiu
                    Krzysiu
                    • 02-2001
                    • 14936

                    Pieprzycie głupoty. Zazdrość przez was przemawia.

                    Oto człowiek sukcesu: był premierem z dużą popularnością, odszedł również z dużą popularnością, pracuje w jakimś banku za ciężkie pieniądze, i nadal cieszy się dużą popularnością. Zaczyna korzystać z życia, właśnie wymienia sobie żonę na nowy model.

                    Większość z was tak by zrobiła, gdyby tylko mogła. Zajrzyjcie sobie szczerze w dusze.

                    Comment

                    • lordofdabeer
                      Senior
                      • 06-2008
                      • 112

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
                      Pieprzycie głupoty. Zazdrość przez was przemawia.

                      Oto człowiek sukcesu: był premierem z dużą popularnością, odszedł również z dużą popularnością, pracuje w jakimś banku za ciężkie pieniądze, i nadal cieszy się dużą popularnością. Zaczyna korzystać z życia, właśnie wymienia sobie żonę na nowy model.
                      Całe szczęście, że nie jestem człowiekiem sukcesu, jeszcze bym musiał wymienić żonę na nowy model.

                      Większość z was tak by zrobiła, gdyby tylko mogła. Zajrzyjcie sobie szczerze w dusze.
                      Zaglądam i jakoś tego nie widzę

                      Comment

                      • peixe
                        Senior
                        • 03-2008
                        • 115

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
                        Pieprzycie głupoty. Zazdrość przez was przemawia.

                        Oto człowiek sukcesu: był premierem z dużą popularnością, odszedł również z dużą popularnością, pracuje w jakimś banku za ciężkie pieniądze, i nadal cieszy się dużą popularnością. Zaczyna korzystać z życia, właśnie wymienia sobie żonę na nowy model.

                        Większość z was tak by zrobiła, gdyby tylko mogła. Zajrzyjcie sobie szczerze w dusze.
                        Szczerze? Kazmirz to typowy przedstawiciel klasy politycznej - swoje osiagnal umiejetnym wlazeniem w dupsko odpowiednim ludziom, ogolnym brakiem skrupolow oraz sprawianiem wrazenia niegroznego, sympatycznego nawet idioty. Z nim jest troche, jak(zachowujac wszelkie proporcje) tandemem Himilsbach i Maklak. Ludzie sie z nim utozsamiali, bo wierzyli, ze w gruncie rzeczy sa od niego lepsi, a przynajmniej tak samo "swoi" jak on.

                        Prywatnie natomiast ma u mnie pelne zrozumienie: co mu po smutnej, starej malzonce z czworka bachorow, skoro alternatywa jest urocza blondynka przed trzydziestka. Co se chlopak podyma, to jego. Poza tym kocha ja przeca, "bardzo".
                        Last edited by peixe; 24-02-2009, 16:34.

                        Comment

                        • Marusia
                          Senior
                          • 02-2001
                          • 20211

                          Nie no, chłopaki, nie o to chodzi. Różne rzeczy się zdarzają, również wymiana żon na młodsze (niech Slavoy tego nie czyta), ale chodzi mi o poziom zaprezentowany na tym nagraniu. Przecież to było coś mniej więcej na poziomie szkoły podstawowej klas I-III
                          www.warsztatpiwowarski.pl
                          www.festiwaldobregopiwa.pl

                          www.wrowar.com.pl



                          Comment

                          • emes
                            Nadszyszkownik Chmielowy
                            • 08-2003
                            • 4275

                            A swoją drogą, to Kaziu powinien za swoje szczęście całować po rękach J.Kaczyńskiego, który mu załatwił pracę w banku w Anglii (nie tym gdzie obecnie pracuje, ale poprzednim, ale bez tego poprzedniego nie byłoby pracy w tym obecnym) mimo, że Kaziu nie znał angielskiego. Jak on się tam na początku dogadywał, to chyba scenariusz na komedię, ale , "ej no" , dzięki pracowitości i stałym kontaktom z językiem, dziś nie jest Kali w Anglii.

                            Comment

                            • Makaron
                              Senior
                              • 08-2003
                              • 2107

                              To jego życie. Ja w sprawy osobiste sąsiada się nie wpycham, to niby dlaczego miałbym się wpychać w życie byłego premiera? Póki nie łamie prawa mnie nie ochodzi co i z kim robi w sypialni.
                              "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

                              Comment

                              • Krzysiu
                                Krzysiu
                                • 02-2001
                                • 14936

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                                ... Przecież to było coś mniej więcej na poziomie szkoły podstawowej klas I-III
                                Czyli coś zrozumiałego dla większości elektoratu, który reprezentuje dokładnie taki, lub nieco niższy poziom. Niczym się to nie różni od topowych telewizyjnych sitcomów, teledurniejów, bigbrotherów, gwiazd tańczących na lodzie i wyjących w bramie, spraw dla reportera prosto z Polski oraz rozpraw sądowych Anny Marii Wesołowskiej.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎