Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przy piwie o polityce

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • slavi77
    Senior
    • 01-2009
    • 156

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika laki Wyświetlenie odpowiedzi
    A w czym przesadziłem niby?? Nie ma tu nic gorszącego ani zakazanego. Godło jest dla Ciebie przesadą?? Czy może krzyż celtycki, który jest jednym z symboli wiary Chrześcijańskiej akceptowanej przez Kościół Katolicki?? Przewrażliwiony jakiś jesteś widzę. Tacy jak Ty "tropiciele faszyzmu" chcieli by zakazać wszystkiego. Antifa forumowa
    Przemawiasz sloganami.

    Comment

    • laki
      Member
      • 07-2008
      • 97

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika slavi77 Wyświetlenie odpowiedzi
      Przemawiasz sloganami.
      Rzekłeś Złotousty... sloganami, he he he dobre. Wyczytałem je w poradniku młodego naziola i przyswoiłem jak własne

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darko Wyświetlenie odpowiedzi
        Po takich tekstach i Twoim avatarze sądzę, że mamy na forum pierwszego skinheada czy inną Młodzież Wszechpolską. Zgadza się?

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darko Wyświetlenie odpowiedzi
        Faktem jest, że wpisujesz się w pewien nurt. A z tym avatarem to przesadziłeś.
        Co do avatara, co nie jest zabronione jest dozwolone. Niejeden forumowicz ma symbol jak nie regionu to jakiś inny "polski" motyw świadczący o regionalizmie czy patriotyzmie. Chociażby mój, mało kto wie co symbolizuje, a jest jak najbardziej autentyczny

        Co do skinheadów, jeszcze 20 lat temu glanowałem się z nimi, fajne to były czasy
        Wszechpolacy - śmieszą mnie polscy nacjonaliści podnoszący rękę w hitlerowskim pozdrowieniu krzyczący "sieg heil", symbol tego co 65 lat temu mordowało Polaków. A w domu plakaty Volksturmu czy Wehrmachtu, a na półce "Mein Kampf"....65 lat takie osoby byłby uznane za zdrajców, takie są fakty. Ciekawi mnie co bardziej znają obecni polscy nacjonaliści, tą wspomnianą książkę czy np program Narodowej Demokracji.

        Polski nacjonalizm dla mnie to Dmowski i endencja, także symbol Rodła jest dla mnie przede wszystkim polski niż zapożyczony krzyż celtycki - przez co nasi nacjonaliści zapominają, że przede wszystkim, jesteśmy Słowianami. Natomiast krzyż celtycki drogi Laki, jest symbolem utożsamianym przede wszystkim z szeroko rozumianą kulturą celtycką - nie mającą nic wspólnego z Polską.
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • delvish
          Senior
          • 11-2004
          • 3508

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
          Natomiast krzyż celtycki drogi Laki, jest symbolem utożsamianym przede wszystkim z szeroko rozumianą kulturą celtycką - nie mającą nic wspólnego z Polską.
          Niekoniecznie. Celtowie jak najbardziej byli obecni na ziemiach dziejszej RP.
          Last edited by delvish; 04-07-2009, 10:58.
          "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
          (Frank Zappa)

          "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

          Comment

          • zgroza
            Senior
            • 03-2008
            • 3597

            Na ziemiach obecnej RP jak najbardziej byli obecni Niemcy, Czesi, Rosjanie i Ormianie np. I co z tego?
            Lotna ekspozytura browaru

            Też Was kocham.

            Comment

            • laki
              Member
              • 07-2008
              • 97

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
              Co do avatara, co nie jest zabronione jest dozwolone. Niejeden forumowicz ma symbol jak nie regionu to jakiś inny "polski" motyw świadczący o regionalizmie czy patriotyzmie. Chociażby mój, mało kto wie co symbolizuje, a jest jak najbardziej autentyczny

              Co do skinheadów, jeszcze 20 lat temu glanowałem się z nimi, fajne to były czasy
              Wszechpolacy - śmieszą mnie polscy nacjonaliści podnoszący rękę w hitlerowskim pozdrowieniu krzyczący "sieg heil", symbol tego co 65 lat temu mordowało Polaków. A w domu plakaty Volksturmu czy Wehrmachtu, a na półce "Mein Kampf"....65 lat takie osoby byłby uznane za zdrajców, takie są fakty. Ciekawi mnie co bardziej znają obecni polscy nacjonaliści, tą wspomnianą książkę czy np program Narodowej Demokracji.

              Polski nacjonalizm dla mnie to Dmowski i endencja, także symbol Rodła jest dla mnie przede wszystkim polski niż zapożyczony krzyż celtycki - przez co nasi nacjonaliści zapominają, że przede wszystkim, jesteśmy Słowianami. Natomiast krzyż celtycki drogi Laki, jest symbolem utożsamianym przede wszystkim z szeroko rozumianą kulturą celtycką - nie mającą nic wspólnego z Polską.
              Dobrze wiesz co również oznacza Celtyk i o to właśnie chodzi ale nie można oczywiście mówić za głośno. W niektórych sprawach trzeba się jednoczyć z innymi ludźmi takimi samymi
              Na temat gestu o którym piszesz przeczytaj proszę to:

              Nie zdajesz sobie sprawy z tego że np na pogrzebie Dmowskiego setki ludzi tak Go żegnało??To że Hitler używał mydła to trzeba go(mydła) zakazać??
              Znasz jakiegos Wszechpolaka?? Chyba nie bo bzdury piszesz za przeproszeniem, mylisz ich z Narodowymi Socjalistami. Wszechpolacy nie są zafascynowani Adolfem, są to Polscy patrioci którzy doskonale wiedzą co działo się podczas wojny.

              Comment

              • jacer
                Senior
                • 03-2006
                • 9875

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                Co do avatara, co nie jest zabronione jest dozwolone. Niejeden forumowicz ma symbol jak nie regionu to jakiś inny "polski" motyw świadczący o regionalizmie czy patriotyzmie.
                Hehehe, nooooo, niedawno ktos reklamował gięłdę staroci w Prusach i jakoś nikt nie miał pretensji. Są tacy na forum, którzy mówią wprost, że Śląsk to nie Polska, a jak ktoś powie, że jest Polakiem i jest z tego dumny, to zaras się go butuje.


                Straszne spustoszenie w głowach zrobiła Gazeta Wyborcza.
                Milicki Browar Rynkowy
                Grupa STYRIAN

                (1+sqrt5)/2
                "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                No Hops, no Glory :)

                Comment

                • Marusia
                  Senior
                  • 02-2001
                  • 20211

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika laki Wyświetlenie odpowiedzi
                  To że Hitler używał mydła to trzeba go(mydła) zakazać??
                  Nie, trudno mydło nazwać symbolem nazizmu. Natomiast swastykę i omawiany gest - tak. Nie szkodzi, że to nie Hitler go wymyślił, a swastyka to starożytny symbol. Zostały one niejako zbeszczeszczone przez hitlerowców i ich pierwotne znaczenie zostało wyparte ze świadomości ogólnej. I to jest ważne - jak się kojarzy. Nie chodzi o poprawność polityczną, tylko o niepotrzebną dwuznaczność - skąd widz ma wiedzieć, czy salutuje się, bo to po rzymsku, czy dlatego, że jest się nazistą? Biorąc pod uwagę, że ogólna wiedza na temat historycznych znaczeń jest uboga, to jest to tylko niepotrzebna prowokacja.
                  www.warsztatpiwowarski.pl
                  www.festiwaldobregopiwa.pl

                  www.wrowar.com.pl



                  Comment

                  • laki
                    Member
                    • 07-2008
                    • 97

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                    Nie, trudno mydło nazwać symbolem nazizmu. Natomiast swastykę i omawiany gest - tak. Nie szkodzi, że to nie Hitler go wymyślił, a swastyka to starożytny symbol. Zostały one niejako zbeszczeszczone przez hitlerowców i ich pierwotne znaczenie zostało wyparte ze świadomości ogólnej. I to jest ważne - jak się kojarzy. Nie chodzi o poprawność polityczną, tylko o niepotrzebną dwuznaczność - skąd widz ma wiedzieć, czy salutuje się, bo to po rzymsku, czy dlatego, że jest się nazistą? Biorąc pod uwagę, że ogólna wiedza na temat historycznych znaczeń jest uboga, to jest to tylko niepotrzebna prowokacja.
                    Mydło z ludzi jest symbolem nazizmu.

                    Idąc tą drogą nie doprowadzi się do niczego dobrego, bo tworzy się niepotrzebną "nową, świecką tradycję". Dlaczego Polscy nacjonaliści nie mogą, wzorem swych przedwojennych poprzedników nawiązywać do SWOJEJ historii, którą gdzieś po drodze ktoś wypaczył dla własnych celów??

                    Dla mnie na przykład niedopuszczalnym jest to że jak ktoś kocha ten kraj to mu się wymyśla od skinów, nazistów "Wszechpolaków"(wypowiadanych z niesłuszną pogardą) - a tymczasem borem lasem Wy albo Wasi znajomi noszą koszulki i inne gadżety z CCCP, sierpem i młotem a nie daj Boże ze zbrodniarzem komunistycznym!! Tak, tak moi drodzy w dzisiejszych czasach łatwo znaleźć na ulicy właśnie młodych ludzi z wizerunkiem Ernesto Che Guevary, a był to zbrodniarz który na sumieniu ma tysiące niewinnych istnień. Czy nikt nie zastanawia się dlaczego do jasnej cholery mnie grozi kryminał za poglądy pro-Polskie a symbole Polskiego zniewolenia komunistycznego są widziane na ulicach i nikt temu nie przeciwdziała?? I nie pomoże tu wytłumaczenie studencików którzy wykryci w takiej sytuacji przeze mnie tłumaczą się że "to dla jaj". Dla jaj to sobie można koszulkę z myszką miki założyć a nie z sierpem i młotem. W dzisiejszych czasach symbole totalitarne ZSRR i komunizmu stały się znakiem towarowym, to Wam nie przeszkadza? O tym jakoś nie piszecie. Na szczęście jest na tym świecie wielu ludzi którzy przeciwdziałają czerwonej patologii.

                    Comment

                    • zgroza
                      Senior
                      • 03-2008
                      • 3597

                      Odpowiem Ci prostą analogią: Carslberg przed wojną na wielu swoich piwach miał symbol swastyki. Takie logo. Dziś na butelkach Carlsberga nie uświadczysz tego symbolu. Bo szkodziłby on marce.
                      A mydło od swastyki różni się tym, że swastyką się nie umyjesz. Ani jej nie zjesz.
                      Last edited by zgroza; 04-07-2009, 15:25.
                      Lotna ekspozytura browaru

                      Też Was kocham.

                      Comment

                      • darko
                        Senior
                        • 06-2003
                        • 2078

                        Proponuję zrobić to, co zaproponował mi jeden z forowiczów:
                        Nie karmić trolla, może sobie pójdzie .

                        Comment

                        • laki
                          Member
                          • 07-2008
                          • 97

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darko Wyświetlenie odpowiedzi
                          Proponuję zrobić to, co zaproponował mi jeden z forowiczów:
                          Nie karmić trolla, może sobie pójdzie .
                          Bzdury pleciesz, uczepiłeś się sam nie wiesz czego, wyszła Twoja płycizna i brak argumentów. Bolesne ale prawdziwe.

                          Zgrozo: Swastyka nie jest moim symbolem, jeśli już to Falanga. A tak już jest na świecie że niektóre "znaczki" są wiele warte dla tych, którzy ich używają. Natomiast Carlsberga rozumiem bo marketing od poglądów różni się znacznie. Nie umyję się swastyką, to prawda, lecz Tobie to również krzywdy nie zrobi jeśli pozdrowię znajomego gestem wyciągniętej ręki, czyż nie??

                          Comment

                          • kiszot
                            Senior
                            • 08-2001
                            • 8081

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika laki Wyświetlenie odpowiedzi

                            Zgrozo: Swastyka nie jest moim symbolem, jeśli już to Falanga.
                            No widzisz a swastykę miały w swoich herbach przedwojenne oddziały wojska polskiego.
                            Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                            1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                            Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                            Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                            So von Natur, Natur in alter Weise,
                            Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                            Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                            Comment

                            • jacer
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 9875

                              poczet bolkowszczyzny IIIRP
                              Milicki Browar Rynkowy
                              Grupa STYRIAN

                              (1+sqrt5)/2
                              "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                              "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                              No Hops, no Glory :)

                              Comment

                              • laki
                                Member
                                • 07-2008
                                • 97

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kiszot Wyświetlenie odpowiedzi
                                No widzisz a swastykę miały w swoich herbach przedwojenne oddziały wojska polskiego.
                                Oczywiście masz rację:


                                Może niektórych to zaboli he he.

                                Nie jestem jednak z Piechoty Górskiej, dlatego Falanga

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎