Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przy piwie o polityce

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • VanPurRz
    Senior
    • 09-2008
    • 4229

    I następny przykłąd bandytyzmu kapitalistycznego systemu:
    Zamiast szkół i mądrych obywateli - głupole i zyski biznesu oto mantra liberałów:
    Likwidacja gimnazjum i. Pawła Jasienicy. Szkoła od 20 lat mieści się w budynku MSP. Nagle MSp po przejęciu włądzy przez liberałów zmieniło plany co do szkoły. Chcą szkołę wyrzucić a nieruchomość wynając. Oczywiście wszystko w imię wydajnośc, efektywności, ekonomii i co tam jeszcze liberałóm slina na język przyniesie. Tym gdzie podzieje się kilaset uczniów nie przejmuje się nikt.
    Oto w praktyce świat kapitalizmu, obrzydliwy świta od którego na każdym kroku mam odruch wymiotny.
    "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

    Comment

    • emes
      Nadszyszkownik Chmielowy
      • 08-2003
      • 4275

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
      To nie jest tak - demokracja polega na tym, że każdy obywatel ma PRAWO, a nie obowiązek, głosować. I ma również prawo NIE SKORZYSTAĆ z tego prawa. Nieuczestniczenie w wyborach nie powoduje, że przestają być demokratyczne, tylko stają się niereprezentatywne, a to co innego. Ale pretensje należy kierować do tych, co skorzystali z prawa do nieuczestniczenia w wyborach, a nie do wybranych.
      Nie zgadzam się z takim pojęciem demokracji. Jak w wyborach nie bierze więcej niż 50 % wyborców, to wybory powinny być anulowane. Można stworzyć taki system, i po części taki istnieje, że w wyborach może wygrać partia, w wyborach , w których nie to, że nie głosowało 50 % wyborców, to jeszcze zagłosowało na tą partię 10-20 % wyborców. To nie jest żadna demokracja tylko system karteli partyjnych z uprzywilejowaniem tych karteli dotowanych z budżetu państwa i wspieranych kampanią medialną zależnych od koncesji państwowych podległych mediów. Jeśli ponad połowa wyborców nie akceptuje takich wyborów, to system tych wyborów powinien się tak zmienić, żeby się pojawiło te 50 %, jak nie, to nie jest to żadna demokracja.
      Last edited by emes; 20-11-2009, 18:14.

      Comment

      • jacer
        Senior
        • 03-2006
        • 9875

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika emes Wyświetlenie odpowiedzi
        Nie zgadzam się z takim pojęciem demokracji. Jak w wyborach nie bierze więcej niż 50 % wyborców, to wybory powinny być anulowane.

        Widzimy, że ludziom zabawa w demokrację wogóle nie leży, więc po co ich zajmować czymś co ich nie interesuje.

        Wprowadzić monarchie i tyle.
        Milicki Browar Rynkowy
        Grupa STYRIAN

        (1+sqrt5)/2
        "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
        "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
        No Hops, no Glory :)

        Comment

        • petrus33
          Gość
          • 01-2008
          • 888

          Polecam wszystkim na wyluzowanie, a niektórym na opamiętanie się i spojrzenie prawdzie w oczy

          Comment

          • Maidenowiec
            Senior
            • 07-2004
            • 2287

            Nie ma to jak wygrzebać suchar, nie?
            Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

            Thou shallt not spilleth thy beer!

            Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

            Comment

            • Krzysiu
              Krzysiu
              • 02-2001
              • 14936

              W ramach rozwoju demokracji PO zamierza zabrać mi prawo wyboru prezydenta. Taki jest projekt zmian ustrojowych, prezentowanych przez premiera. Pomijając fakt zmian kompetencyjnych, bo jest jest sprawa wtórna, Platfusy po raz kolejny zamierzają mnie ograbić. Tym razem nie z pieniędzy - pieniądze to rzecz nabyta i można przeboleć. Zamierzają ograbić mnie z moich praw obywatelskich, prawa do bezpośredniego wybru Prezydenta RP. Przypomnę tylko, że taki model wyboru prezydenta - przez zgromadzenie narodowe - zagwarantowała sobie zdychająca PZPR przy tzw. okrągłym stole.

              Mam wielką prośbę, aby jakikolwiek fan PO wytłumaczył mi prostymi słowami, w czym odebranie mi prawa wybierania prezydenta zwiększy demokrację i dobrobyt. Szczególnie petrus był ostatnio aktywny, może nas przekona. Sądzę, że nie tylko ja jestem zaskoczony takim posunięciem. Nie padła przy tym żadna deklaracja o zwiększeniu wolności gospodarczej, np. poprzez ograniczenie podatków.

              Comment

              • petrus33
                Gość
                • 01-2008
                • 888

                Prezydent ma być wybierany przez Zgromadzeni Narodowe, bez prawa weta, a co się z tym wiąże, znacznie większe kompetencje otrzyma rząd.
                I to jest główne uzasadnienie takich zmian.
                Gdyby Prezydent nie był tak strasznie upierdliwy, zawistny, zmanierowany i sterowany przez swojego brata Jarosława, takich zmian PO by nie proponowało. Co do jego upierdliwości nikt już w Polsce nie ma najmniejszych wątpliwości. No tylko PiSiory ciągle widzą to inaczej. Blokowanie wszystkiego co się da, po chamsku, nie jest akceptowane i osłabia państwo. W takich warunkach nie da się po prostu rządzić ! Dlatego też Kaczyńscy są głównymi hamulcowymi rozwoju.
                Musi nastąpić bardzo przejrzystu podział władzy i kompetencji. Rząd powienien mieć prawie 100% władzę wykonawczą, Prezydent powinien jedynie nasz kraj godnie reprezentować za granicą. Ja to tak widzę.

                Jeśli komuś się to nie podoba, jeśli ludzie nie zgadzają się z naszą demokracją, to proponuję spakować manatki i wyjechać daleko z naszego kraju. Innej rady nie ma chyba

                * a miałem się już nie odzywać ))

                Comment

                • Krzysiu
                  Krzysiu
                  • 02-2001
                  • 14936

                  Nie odpowiedziałeś na pytanie - dlaczego Tusk chce mnie pozbawić mojego prawa wyborczego. Jestem w stanie zrozumieć, że potrzebuje więcej władzy, ale gwoli jasności: własny sejm, senat i do tego własny prezydent bez żadnych uprawnien - to jest właśnie dyktatura. To, czego tak nienawidzisz w wykonaniu Kaczyńskich, chce zrobić Tusk, tylko że na stałe i na większą skalę. Ja się nie zgadzam na pozbawianie mnie prawa do wyboru prezydenta.

                  A co do wyjeżdzania z kraju, to sobie pofolguj - mam prawo tu mieszkać, bo to mój kraj. Jak sie tobie coś nie podoba, to ty wypieprzaj.

                  Kolejny kwiatek - cytat z forum świdnickiego: "Chlebowski zareagował błyskawicznie na materiały z Rzepy i TVP 3. O zaangażowaniu Chlebowskiego w machloje w okolicy Nidzicy, Rożnowa i Czchowa pisała już kilka tygodni temu Kataryna. Łączyła na swoim blogu artykuły prasy lokalnej z Podhala ze stenogramami rozmów głównych bohaterów afery hazardowej. Więc nic nowego w Rzepie i TVP 3 poza jasnym przekazem - najciemniejsze czasy rządów SLD były smugą jaskrawego światła przy tym, co w wyniku zawłaszczenia instutucji państwowych i spółek wyprawia Partia Miłości."

                  Comment

                  • petrus33
                    Gość
                    • 01-2008
                    • 888

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
                    Nie odpowiedziałeś na pytanie - dlaczego Tusk chce mnie pozbawić mojego prawa wyborczego. Jestem w stanie zrozumieć, że potrzebuje więcej władzy, ale gwoli jasności: własny sejm, senat i do tego własny prezydent bez żadnych uprawnien - to jest właśnie dyktatura. To, czego tak nienawidzisz w wykonaniu Kaczyńskich, chce zrobić Tusk, tylko że na stałe i na większą skalę. Ja się nie zgadzam na pozbawianie mnie prawa do wyboru prezydenta.

                    A co do wyjeżdzania z kraju, to sobie pofolguj - mam prawo tu mieszkać, bo to mój kraj. Jak sie tobie coś nie podoba, to ty wypieprzaj.
                    Kolejny kwiatek - cytat z forum świdnickiego: "Chlebowski zareagował błyskawicznie na materiały z Rzepy i TVP 3. O zaangażowaniu Chlebowskiego w machloje w okolicy Nidzicy, Rożnowa i Czchowa pisała już kilka tygodni temu Kataryna. Łączyła na swoim blogu artykuły prasy lokalnej z Podhala ze stenogramami rozmów głównych bohaterów afery hazardowej. Więc nic nowego w Rzepie i TVP 3 poza jasnym przekazem - najciemniejsze czasy rządów SLD były smugą jaskrawego światła przy tym, co w wyniku zawłaszczenia instutucji państwowych i spółek wyprawia Partia Miłości."
                    Wypieprzaj powiadasz
                    Sorry koleś, ale z ******* nie mam ochoty na wymianę zdań.
                    I ty mnie do zbanowania podkablowałeś ??? Sam powinieneś za takie słownictwo wylecieć. Przebrałeś miarkę sfrustrowany Krzysiu, kolejny raz.
                    Żegnam !!!

                    Comment

                    • ART
                      mAD'MINd
                      • 02-2001
                      • 23807

                      Temat zamykam. Miłego weekendu.
                      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                      Comment

                      • leona
                        PremiumUżytkownik
                        • 07-2009
                        • 5853

                        tfur,
                        Ty szydzisz a takie działania jak opisane wyżej to jak najbardziej możliwy scenariusz w narodowo-socjalistycznej krucjacie antyalkoholowej, która może doprowadzić do modelu sprzedaży przez jakieś alkoshopy/beershopy
                        Sam w to nie wierzę ale nieokiełznana jest głupota naszych elit rządzących.

                        Comment

                        • VanPurRz
                          Senior
                          • 09-2008
                          • 4229

                          Ska się tacy biorą tacy ludzie jak ten działacz czy ten PiSowiec ? Czy na pewno są zrównoważeni psychicznie? Może należałoby złożyć doniesienie do prokuratury aby ich przebadać?
                          "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                          Comment

                          • kjaros
                            Senior
                            • 03-2007
                            • 377

                            elyt

                            Gdzie ten naród zostawia rozum gdy idzie do urny?
                            Nawet najgłupsi politycy, nie są tak głupi jak społeczeństwo, które ich wybrało.

                            Comment

                            • przemo70
                              † 1970-2019 Piwosz w Raju
                              • 05-2007
                              • 1501

                              Już nie wiedzą czego się czepiać debile, a takiego nawiedzonego radnego proponował bym nabić na pal jak Azję Tuhajbejowicza
                              Save water, drink beer ...

                              http://www.parowozy.com.pl/
                              http://www.kamery.wolsztyn.pl/
                              https://www.facebook.com/pages/Browa...10?ref=profile

                              Comment

                              • Krzysiu
                                Krzysiu
                                • 02-2001
                                • 14936

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika przemo70 Wyświetlenie odpowiedzi
                                Już nie wiedzą czego się czepiać debile, a takiego nawiedzonego radnego proponował bym nabić na pal jak Azję Tuhajbejowicza
                                Ciekawe, jak ty byś się czuł, gdyby ciebie nawlec na pal tylko dlatego, że masz inne poglądy.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎