Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zmienna jakość piw zależnie od pory roku

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23799

    #16
    Temat został przyłączony do wskazanego, nie potrzeba nam 10 dyskusji o podłym smaku danego piwa
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • ushi
      Senior
      • 03-2010
      • 148

      #17
      Jak co roku , o tej porze Tyskie tak smakuje, kupiłem 0,66 2 lata temu i wylałem połowę do kibla, od tamtej pory interesowałem się domowym wyrobem.Od półtora roku warzę i jestem zadowolony.Myślę, że to wina nie wody, a temperatury wyższa temp. fermentacji, może suma tych czynników tj. wysoka temp. fermentacji + lipna woda =Qpa Ale to moja teoria, najlepiej zapytać u producenta(na butelce chyba jest numer na darmową infolinię), a jeszcze lepiej podesłać sklepowe na jakiś konkurs , na którym to Tyskie rzekomo zdobywa medale.

      Comment

      • kony
        breweriarz
        • 08-2005
        • 1701

        #18
        A co ma temp na dworze do temp fermentacji w fabryce ? Myślisz, że oni to w wiadrach fermentują tak jak Ty w domu?
        Oczywiście, możesz zadzwonić na infolinię. Z pewnością dowiesz się tam wielu interesujących rzeczy od bardzo kompetentnej telefonistki, która rzeczowo omówi z Tobą szczegóły procesu technologicznego ze szczególnym uwzględnieniem wpływu fauny i flory podbeskidzia na smak Tyskiego wiosną. Powodzenia!

        Comment

        • Feti
          Senior
          • 10-2010
          • 801

          #19
          No, może mieć. Wyższa temperatura na zewnątrz, więcej prądu na chłodzenie. A jak podniesiemy troszkę temperaturę fermentacji, to zaoszczędzimy na rachunkach za prąd. DMS w niektórych piwach też jest ze sknerstwa.
          To nie mieszkanie prywatne, gdzie latem lodówka zżera prądu za 5 pln więcej.

          Comment

          • kony
            breweriarz
            • 08-2005
            • 1701

            #20
            Mówimy o koncernach a nie browarach! Tam jest z góry ustalona temp fermentacji i nikt nie będzie siedział z ołówkiem i kombinował, że jak podniesie temp o 1 st. to zaoszczędzi ileśtam plnów. Na wyjściu ma być zawsze to samo i to jest priorytet.

            Comment

            • Feti
              Senior
              • 10-2010
              • 801

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kony Wyświetlenie odpowiedzi
              Mówimy o koncernach a nie browarach!/../ Na wyjściu ma być zawsze to samo i to jest priorytet.
              No tak. Masz rację. Tylko browary mają zysk jako cel swej działalności, nie koncerny. Tak. KP miała w tamtym roku zysk o 25% większy niż w 2009 , mimo, że im sprzedaż spadła o 5% , bo nie cieli kosztów. Cen też nie podnieśli. Cuda jakieś.
              Bajki pan opowiadasz. Bajki. Klient ma zlasowany mózg przez reklamy i Tyskie jest super.

              Comment

              • kony
                breweriarz
                • 08-2005
                • 1701

                #22
                Albo nie rozumiesz albo udajesz. W technologii o jakiej mówimy nie występuje taka sytuacja jak w małym browarze, że przychodzi Pan Kazio i się zastanawia czy mu się opłaca włączyć następną sprężarkę bo wiosna przyszła. Tam jest założona temperatura i resztę robi automatyka. Koszt zaoszczędzenia na prądzie w obliczu zmiany parametrów piwa to jest dopiero problem dla nich. A miejsc do cięcia kosztów jest pewnie sporo i zdecydowanie bardziej efektywnych, choćby logistyka.

                Comment

                • Feti
                  Senior
                  • 10-2010
                  • 801

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kony Wyświetlenie odpowiedzi
                  Albo nie rozumiesz albo udajesz.
                  W tym momencie dałeś do zrozumienia, że dalsza "dyskusja" nie ma sensu. Masz swoje zdanie i je bronisz.
                  Dla dobra wyższego przyznaję Ci rację. Tak, w koncernach piwo zawsze smakuje tak samo. Dziękuję, że mnie przekonałeś. Jeśli ja mam inne odczucia, to znaczy, że się mylę.

                  Comment

                  • kony
                    breweriarz
                    • 08-2005
                    • 1701

                    #24
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Feti Wyświetlenie odpowiedzi
                    W tym momencie dałeś do zrozumienia, że dalsza "dyskusja" nie ma sensu. Masz swoje zdanie i je bronisz.
                    To chyba logiczne, gdybym wyraził swoje zdanie a potem przekonywał, że nie mam racji to trąciłoby schizofrenią.


                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Feti Wyświetlenie odpowiedzi
                    Dla dobra wyższego przyznaję Ci rację. Tak, w koncernach piwo zawsze smakuje tak samo. Dziękuję, że mnie przekonałeś. Jeśli ja mam inne odczucia, to znaczy, że się mylę.
                    To znaczy tylko tyle, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Do niczego takiego Cię nie przekonywałem. Uważam natomiast za naciąganą tezę, że powodem zmiany smaku w przypadku piwa koncernowego jest zmiana temperatury fermentacji, spowodowana zmianą temperatury otoczenia.
                    Last edited by kony; 06-06-2011, 12:25.

                    Comment

                    • Feti
                      Senior
                      • 10-2010
                      • 801

                      #25
                      Super. Ja już przyznałem Ci rację, ty zaś zaczynasz wycieczki osobiste pod tytułem " nie umiesz czytać ze zrozumieniem , czyli jesteś analfabetą". Piszę po raz enty: masz rację . Zakończ ten bezsensowny dyskurs chociaż na jakimś poziomie.

                      Comment

                      • kony
                        breweriarz
                        • 08-2005
                        • 1701

                        #26
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Feti Wyświetlenie odpowiedzi
                        Super. Ja już przyznałem Ci rację, ty zaś zaczynasz wycieczki osobiste pod tytułem " nie umiesz czytać ze zrozumieniem , czyli jesteś analfabetą". Piszę po raz enty: masz rację . Zakończ ten bezsensowny dyskurs chociaż na jakimś poziomie.
                        Zwróciłem Ci uwagę, że przyznałeś mi rację w kwestii o której w ogóle nie mówiłem. Nie potrzebuję Twojej akceptacji ale jeśli już chcesz to robić to zgadzaj się ze mną w tym co mówię a nie w tym co sobie wymyśliłeś. Nie pisałem też nic o analfabetyźmie i jak na razie to Ty się strasznie spinasz i niebezpiecznie staczasz poziom dyskusji w kierunku przechmielin.

                        Comment

                        • ushi
                          Senior
                          • 03-2010
                          • 148

                          #27
                          Kod:
                          A miejsc do cięcia kosztów jest pewnie sporo
                          Kony
                          Użycie słowa "pewnie"podkreśla twoje domniemanie nie podparte doświadczeniem lub udokumentowane faktami.
                          Można wiele domniemać, sporo jest "lepieji", faktem natomiast jest paskudny smak tyskiego i nie tylko, z relacji świadków wynika, że pogarsza się wiosną i latem (na przełomie).To jest fakt -niczyje podejrzenia i nie mniemanologia -sporo jest natomiast na forum( nie tylko tym) ludzi takich jak ty, krytkujących,że źle napisałeś, nie czytasz ze zrozumieniem itd. Ludzi, którzy swoje wybujałe ego eksponują na ekranie przy pomocy klawiatury i literek,a w domu chowają paragony za podł tyskie, bo żona odetnie kieszonkowe. Po co wam to ludzie! Po co to całe zło! TOLERANCJA - NIE NEGUJ WYRAŹ SWÓJ POGLĄD

                          Comment

                          • ushi
                            Senior
                            • 03-2010
                            • 148

                            #28
                            http://www.youtube.com/watch?v=fXwWB...yer_detailpage -posłuchaj tego intro

                            Comment

                            • anteks
                              maruda
                              • 08-2003
                              • 10738

                              #29
                              Oczywiście kolega ushi był w browarze i widzial jak się piwo warzy i leżakuje
                              Mniej książków więcej piwa

                              Comment

                              • ushi
                                Senior
                                • 03-2010
                                • 148

                                #30
                                Nie nie był, i nie widział,ale i nie sieje herezji, to może niech wypowie się ktoś kto widział i był.A domniemana wysoka temperatura fermentacji często i gęsto po głowie mi chodzi.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎