Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

A najbardziej mi żal...

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • delvish
    Senior
    • 11-2004
    • 3508

    #46
    Normalnie marudzicie jak stare baby. Ten wątek powinien trafić do działu "Smutek i Nostalgia" a nie "Piwo - ogólnie".
    "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
    (Frank Zappa)

    "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

    Comment

    • jacer
      Senior
      • 03-2006
      • 9875

      #47
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
      Normalnie marudzicie jak stare baby. Ten wątek powinien trafić do działu "Smutek i Nostalgia" a nie "Piwo - ogólnie".
      A co będzie za 10-20 lat?

      Stare dziadki będą siedzieć w parku, butelki nie dadzą rady otworzyć więc pozostanie jęczenie.
      Milicki Browar Rynkowy
      Grupa STYRIAN

      (1+sqrt5)/2
      "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
      "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
      No Hops, no Glory :)

      Comment

      • delvish
        Senior
        • 11-2004
        • 3508

        #48
        Zeszli się tu chyba z całej okolicy
        Wszyscy renciści i wszyscy emeryci
        Niby z wyglądu ludzie całkiem młodzi...


        "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
        (Frank Zappa)

        "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

        Comment

        • Sokół83
          szynkarz
          • 12-2004
          • 1598

          #49
          Najbardziej mi żal, że urodziłem się 10 lat za poźno, żeby spróbowac takich legend jak Grodziskie, Krakus, Czarna Perła, Herbowe, Kaper, EB Red ..... czy porterów z dzisiejszych koncerniaków, czy też innych piw z XIX-wiecznych browarów pozamykanych po 89 roku.

          A z moich czasów żal mi:
          - Reginy - chyba nie tłumaczyć nie trzeba - ich piwa były rewelacyjne
          - Juranda - oni mogliby wytyczać nowe trendy w polskim browarnictwie, razem z Kormoranem czy Amberem
          - niektórych piw z Grudziądza
          - Fratera Podwójnego
          - "upadku" Browarów Łódzkich i Kaltenberga

          Ale co tam, nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Zapraszam do innej dysksusji - zobaczymy czy bardziej potrafimy narzekać jak na Polaka przystało czy cieszyć się
          Z INNEJ BECZKI

          www.fotopolska.eu

          Comment

          • AndrewZG
            Senior
            • 08-2009
            • 261

            #50
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika nieznajomy Wyświetlenie odpowiedzi
            zapachu warzonego piwa w gdańsku za małolata przeklinałem ten zapach, teraz mi go brakuje.
            Tym wpisem powaliłeś mnie na łopatki, bo przypomniałem sobie zapach warzenia z mojego zielonogórskiego browaru na ul. Kożuchowskej. Moje miejsce zamieszkania było tak usytuowane, że delikatny zapach z browaru zawsze docierał do mojej okolicy (około 1km).
            Aż mi się chce płakać gdy sobie przypomnę te czasy....

            Comment

            • salvit
              Member
              • 12-2010
              • 81

              #51
              Właściwie to żal mi lat, gdy byłem "piękny i młody"....A jeżeli chodzi o piwo to po 1990 roku po "przemianach" stwierdziłem z przerażeniem, że piwo przestaje mi smakować i rozpocząłem poszukiwania tego jedynego cudownego piwnego smaku i trwa to do dziś! Ci którzy doprowadzili do sprzedaży browarów i spowodowali, że w Polsce jest tak mało prawdziwych piw będą "smażyli się w piekle".I wcale ich nie żałuję a wprost przeciwnie.Pamiętam wiele wspaniałych piw z przed lat.Jednak najbardziej wspominam Gdańskie eksportowe, elbląski specjal (pomarańczowe nalepki) i żywiec( trzy sosenki).Wiele bym dał, żeby zjeść starodawną parówkę z ogórkiem kiszonym, z chlebkiem ( bez konserwantów) i normalnym masełkiem. A wszystko popić gdańskim piwkiem!!!! Cóż tamte czasy nie wrócą. I dobrze, bo były zdziczałe, ale piwko i jedzonko, będę zawsze wspominał z łezką w oko...............

              Comment

              • jacer
                Senior
                • 03-2006
                • 9875

                #52
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika salvit Wyświetlenie odpowiedzi
                Wiele bym dał, żeby zjeść starodawną parówkę z ogórkiem kiszonym, z chlebkiem ( bez konserwantów) i normalnym masełkiem.
                No to jest najmniejszy problem A i popić dobrym piwem też nie problem.
                Milicki Browar Rynkowy
                Grupa STYRIAN

                (1+sqrt5)/2
                "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                No Hops, no Glory :)

                Comment

                • Baard
                  Senior
                  • 01-2010
                  • 316

                  #53
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Gringo Wyświetlenie odpowiedzi
                  Okocim Palone, ale na szczęście pojawiło się Zawiercie Czekoladowe które wypełniło mi lukę w tym gatunku.
                  U mnie jeden taki Okocim się ostał. Niestety data przydatności do spożycia minęła 10-12-2006r. Wracając do tematu to mi najbardziej żal wakacyjnych maratonów z Barkasem.

                  Comment

                  • crocco
                    Senior
                    • 12-2010
                    • 590

                    #54
                    Strzelec Mocny był dobry,EB,ale też było olsztyńskie miodowe chyba jakoś tak Medos czy cóś się nazywało-skleroza już za mną woła.W Pszczynie na PKP lano wspaniałe piwo ciemne,ale jest dzis i też mam swoje smaki.

                    Comment

                    • grochal122
                      Senior
                      • 03-2009
                      • 102

                      #55
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kloss Wyświetlenie odpowiedzi
                      Ja najmilej wspominam świeżutkiego, niepasteryzowanego Juranda ze Szczytna, kupowanego w firmowym sklepiku niedaleko browaru.
                      I byly tam jeszcze koreczki serowe,calkiem gratis(przynajmniej kiedy ja tam goscilem)

                      Comment

                      • Mason
                        Senior
                        • 02-2010
                        • 3280

                        #56
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika salvit Wyświetlenie odpowiedzi
                        Wiele bym dał, żeby zjeść starodawną parówkę z ogórkiem kiszonym, z chlebkiem ( bez konserwantów) i normalnym masełkiem. A wszystko popić gdańskim piwkiem!!!!
                        No cóż, to wszystko możesz zrobić samemu w domu
                        JEDNO PIVKO NEVADI!

                        Comment

                        • jacer
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 9875

                          #57
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mason Wyświetlenie odpowiedzi
                          No cóż, to wszystko możesz zrobić samemu w domu
                          No właśnie, nie rozumiem tych tęsknot, bo tamte czasy wspominam źle, czyli lata 80te. Syfiasty chleb z kminkiem, którego nie było, grube parówki, których nie szło jeść, cienkie były dobre, dobre wędliny były w Krotoszynie, ale tylko jeden sklep sprzedawał na kartki dolnośląskie. itd.

                          Pracownicy do dziś opowiadają jakie cuda tam odchodziły ( w zakładach mięsnych) Co nie znaczy, że teraz jest lepiej, teraz jest bardziej przebieglej
                          Last edited by jacer; 06-03-2011, 00:22.
                          Milicki Browar Rynkowy
                          Grupa STYRIAN

                          (1+sqrt5)/2
                          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                          No Hops, no Glory :)

                          Comment

                          • rohozecky
                            PremiumUżytkownik
                            • 11-2008
                            • 1837

                            #58
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                            No właśnie, nie rozumiem tych tęsknot, bo tamte czasy wspominam źle, czyli lata 80te.
                            Fakt; ocena jednak musi się m.zd. zmienić, gdy za podstawę przyjmiemy pierwszą połowę lat 90 - kiedy to znikły uciązliwości realsocu , a nie pojawił się jeszcze koncernowy plastik w przemyśle spożywczym.
                            ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

                            Comment

                            • Spytko
                              Junior
                              • 08-2009
                              • 27

                              #59
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika salvit Wyświetlenie odpowiedzi
                              Pamiętam wiele wspaniałych piw z przed lat.Jednak najbardziej wspominam Gdańskie eksportowe, elbląski specjal (pomarańczowe nalepki) i żywiec( trzy sosenki).
                              No tuś trochę przesadził Gdańskie w latach 80 i 90 (może oprócz Heweliusza) zawsze było kiepskie. Gdzie mu tam było do elbląskiego a w szczególności do elbląskich piw z Braniewa.

                              Comment

                              • Hrustgurd
                                Senior
                                • 05-2007
                                • 431

                                #60
                                zal mnie, ze nie ma piwa polskiego w Rosji. Mamy z Niemiec, z Czech, z Bialorusi, z Ukrainy i Litwy... ale z Polski...
                                Last edited by Hrustgurd; 10-03-2011, 14:03.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎