Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

O bezpieczeństwie na drogach - brawura, bezmyślność, cokolwiek...

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Krzysiu
    Krzysiu
    • 02-2001
    • 14936

    #46
    Po to jest sąd, by brał pod uwagę WSZYSTKIE okoliczności sprawy. Gdyby tak nie było, wystarczyłby kodeks i zwykły urzędnik, pilnujący wykonania kary.

    Comment

    • beerek62
      Senior
      • 04-2010
      • 1037

      #47
      Ponieważ sprawy o wypadki drogowe to mój "chleb powszedni", pozwolę sobie stwierdzić, że to wyrok dla Macieja Z. był precedensowy a Otylia została potraktowana jak normalny zjadacz chleba (albo spijacz piwa). Praktyka sądów jest taka, że za wypadek drogowy ze skutkiem śmiertelnym w przeważającej wiekszości orzekaną sa kary pozbawienia wolności z zawieszeniem jej wykonania. Kary "do odsiadki" sądy orzekają w przypadku wystąpienia przesłanek zaostrzających wymiar kary - np. nietrzeźwość sprawcy, oddalenie sie z miejsca wypadku, brak uprawnień do kierowania lub większa liczba ofiar. Można się z tym zgadzać lub nie, ale tak sie to własnie kręci. Oczywiście od tej (jak i od każdej innej) reguły są odstępstwa i wyjątki, jednak system prawny w Polsce nie przewiduje przecież prawa precedensu. Poza tym wypadek drogowy jest przestępstwem z winy nieumyślnej.
      Beerkowa kolekcja polskiego szkła piwnego
      Poszukuję : 1) szklanka Browar Soma w Warszawie

      Comment

      • Latarnik
        Premium Lamplighter
        • 06-2004
        • 4998

        #48
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika beerek62 Wyświetlenie odpowiedzi
        Poza tym wypadek drogowy jest przestępstwem z winy nieumyślnej.
        Nieumyslnie jechal 150 na godzine po miescie
        5410 kapsli z wypitych piw
        874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
        "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
        https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
        Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
        https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

        Comment

        • beerek62
          Senior
          • 04-2010
          • 1037

          #49
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Latarnik Wyświetlenie odpowiedzi
          Nieumyslnie jechal 150 na godzine po miescie
          Jak moge przypuszczać zarzut dla pana Z brzmiał "Umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym przez to, że... (te 150 km/godz)... powodując nieumyślnie wypadek drogowy w wyniku którego...".
          Prawnicza język - trudna język
          Last edited by beerek62; 05-01-2013, 16:29.
          Beerkowa kolekcja polskiego szkła piwnego
          Poszukuję : 1) szklanka Browar Soma w Warszawie

          Comment

          • iron
            Senior
            • 08-2002
            • 6703

            #50
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
            Po to jest sąd, by brał pod uwagę WSZYSTKIE okoliczności sprawy. Gdyby tak nie było, wystarczyłby kodeks i zwykły urzędnik, pilnujący wykonania kary.
            Czasem odnoszę wrażenie, że byłoby lepiej, a na pewno taniej...
            bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
            Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
            Rock, Honor, Ojczyzna

            Comment

            • dyczkin
              Serce w kolorze blaugrana
              • 05-2011
              • 3657

              #51
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iron Wyświetlenie odpowiedzi
              Pzepraszam za brak polskich czcionek, ale znowu wcisnalem jakis klawisz zmieniajacy ustawienia klawiatury
              P.S. CTRL+Shift załatwi sprawę
              Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

              Moje warzenie // Piwny Wojownik

              Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

              Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

              Comment

              • iron
                Senior
                • 08-2002
                • 6703

                #52
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
                P.S. CTRL+Shift załatwi sprawę
                Wielkie dzięki, to już wiem co mi się czasem robi i jak temu zaradzić
                Last edited by iron; 06-01-2013, 14:06.
                bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                Rock, Honor, Ojczyzna

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎