Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Język forum - język forumowicza

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Marusia
    Senior
    • 02-2001
    • 20211

    #76
    Wracając do sliwki liczi...

    ... można ją też dostać w dużych supermarketach we Wrocku. Mniam mniam, ale cena porażająca

    No właśnie, a SUPERMARKET ma swoją polską nazwę??

    Proponuję: obrzydliwy moloch wielobranżowy
    www.warsztatpiwowarski.pl
    www.festiwaldobregopiwa.pl

    www.wrowar.com.pl



    Comment

    • żąleną
      Sojowe Oddziały Bojowe
      • 01-2002
      • 13239

      #77
      Jest taki człowiek nazwiskiem Robert Stiller (tłumaczył m.in. "Mechaniczną pomarańczę"), który publikuje felietony o języku polskim - kiedyś w Trybunie, teraz zdaje się w Rzeczypospolitej. Wydali to w 2001 pod tytułem "Pokaż język".

      Jeśli ktoś chce się nabawić kompleksów/nałykać wiedzy*, niech chwyta. Tylko że Robuś jest trochę nerwowy i ciągle latają imbecyle, półgłówki, ćwierćinteligenci, barbarzyńcy i takie tam - w pewnym momencie staje sie to nudne i nużące. Ale do śmichu też parę rzeczy jest.

      Ogólnie polecam. Ponad 300 stron za 32 złote.

      *niepotrzebne skreślić

      Comment

      • żąleną
        Sojowe Oddziały Bojowe
        • 01-2002
        • 13239

        #78
        Odświeżam ten temat, bo...

        QUOTE]Piwofil napisał(a)
        nie można go za wszytko obwiniać! [/QUOTE]

        Jaki dzisiaj bogaty językowo wieczór! Najpierw Bakłażanek stwierdził śpiewnie 'ja nie winił Hajty', a teraz Piwofil przywołuje Kochanowskiego, który wspominał zmarłą Orszulę tymi słowy: Tyś za wszytki mówiła, za wszytki śpiewała/Wszytki kąty w domu zawżdy pobiegała.

        Jak widać niedokładne wklepanie wpisu może przynieść bardzo pozytywne rezultaty.

        Zdrówko, chłopaki!



        P.S. Żałuję, że język pisany nie potrafi oddać mowy Marcopoloka. Co ciekawe, złapałem się na tym, że po pewnym czasie przebywania z Markiem zaczął przemieszczać mi się akcent - nie jakoś drastycznie i nie w wyrazach, ale na poziomie zdania troszki zacząłem zaciągać. Zdrówko, Marco!

        Comment

        • Mister
          Gość
          • 09-2001
          • 683

          #79
          Osobiscie nie zgadzam sie z wytykaniem bledow - zwlaszcza na forach
          gdzie pisze duzo Polakow mieszkajacych od wielu lat za granica.
          Z zasady nie posiadaja polskiego software - korekcji.
          Wiekszosc nie ma nawet mozliwosci uzywania polskich liter ogonkowych.
          Po latach uzywania na codzien innego jezyka niz polski mimo kontaktu
          z jezykiem - ksiazki,prasa,radio a ostatnio i TV jednak z ortografia zyje sie
          z czasem coraz bardziej na bakier...

          Comment

          • And69
            Senior
            • 06-2002
            • 1487

            #80
            Jeśli w lokalizacji podajesz miejscowość zagranicami Polski , nikt się ciebie nie będzie czepiał że nie używasz polskich fontów . Mogą o tym świadczyc wpisy np. Andiego , Gambrynusa czy Krotoszyniaka .
            A i błędy są takim osobą wybaczane .

            Comment

            • żąleną
              Sojowe Oddziały Bojowe
              • 01-2002
              • 13239

              #81
              Mister napisał(a)
              Osobiscie nie zgadzam sie z wytykaniem bledow - zwlaszcza na forach
              gdzie pisze duzo Polakow mieszkajacych od wielu lat za granica.
              [
              Wytykanie błędów ortograficznych czy stylistycznych nie jest złośliwością ze strony wytykających, nie jest tak naprawdę wytykaniem - jest pomocą. To nie szkoła, tu nikt stopni nie stawia.

              Warto docenić fakt, że uczestniczymy w forum, którego uczestnikom zależy na poprawności języka. To, co się dzieje na wielu forach internetowych, to zgroza w biały dzień - wtórny analfabetyzm!

              Comment

              • Mister
                Gość
                • 09-2001
                • 683

                #82
                żąleną

                niezupelnie sie zgadzam - tzw dbanie o czystosc jezyka i ustawiczne zwracanie komus uwage na bledy robi sie z czasem irytujace.
                Sam kiedys zwrocilem jednemu koledze uwage,dlaczego konsekwentnie pisze alkohol przez "ch" - czy tez byla cala dyskusja na temat
                roznicy w wymowie ch i h.Ale zawsze bylo to w tonie zartobliwym.Ludziom znajacych slabiej jezyk moze to dokladnie obrzydzic pisanie na forum.
                Ma 14 letnia siostrzenica mowiaca perfekt po polsku pisuje tez
                na jakims polskim forum ze swymi rownolatkami - z zasady pisza
                fonetycznie - zdjecie to jest "zdjencie"np.,siostrzeniec zas,po pobycie
                na jakis koloniach w Polsce i ustawicznie strofowany za swoja polszczyzne przez opiekunow,
                dokladnie sie do jezyka polskiego zniechecil (a przy okazji
                do Polski tez).

                Comment

                • żąleną
                  Sojowe Oddziały Bojowe
                  • 01-2002
                  • 13239

                  #83
                  Mister napisał(a)
                  żąleną

                  niezupelnie sie zgadzam - tzw dbanie o czystosc jezyka i ustawiczne zwracanie komus uwage na bledy robi sie z czasem irytujace.
                  Sam kiedys zwrocilem jednemu koledze uwage,dlaczego konsekwentnie pisze alkohol przez "ch" - czy tez byla cala dyskusja na temat
                  roznicy w wymowie ch i h.Ale zawsze bylo to w tonie zartobliwym.Ludziom znajacych slabiej jezyk moze to dokladnie obrzydzic pisanie na forum.
                  Ale poprawianie błędów na forum browar.biz też jest żartobliwe - no, w każdym razie nie złośliwe.

                  To prawda, że ustawiczne wytykanie błędów może zniechęcić. Ale rodakom z zagranicy nikt tutaj nie wytyka błędów stylistycznych, co byłoby chyba najbardziej upierdliwe, a głównie błędy ortograficzne, których wszyscy Polonusi na tym forum robią tak naprawdę niewiele.

                  Powiem tak - ja bym chciał, żeby mnie wytykano błędy. Jak lepiej się nauczyć?

                  A ci, co słabiej znaja język, niech się nie łamią - po roku będą śmigać po polsku bez problemu.

                  Comment

                  • adam16
                    Senior
                    • 02-2001
                    • 9865

                    #84
                    Ale starać się chyba można?
                    Browar Hajduki.
                    adam16@browar.biz
                    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                    Comment

                    • pjenknik
                      • 08-2001
                      • 3388

                      #85
                      A ja uważam, że nalezy poprawiac cudze błedy. 99% ludzi ich (błędów) już na forum nie powtórzy. A poza tym szanujmy się, i nie badźmy tacy Amerykanie którzy z angielskiego zrobili "SHIT"
                      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                      Comment

                      • pulas
                        Senior
                        • 08-2001
                        • 965

                        #86
                        Moja ortografia jest karygodna! Robię błędy na potęgę. Wskazynie mi ich na forum zmobilizowało mnie do kupienia kieszonkowego słowniczka ortograficznego Walerego Pisarka i do korzystania z niego.
                        pułaś
                        ---------------------------------
                        "(...)W kącikach flechtów wieczór już
                        Lśni jak porzeczka krwawa
                        Ukradkiem z rdzy wycieram nóż
                        I między bajki wkładam"

                        Comment

                        • Megan
                          Junior
                          • 10-2002
                          • 2

                          #87
                          Witam jako nowa, choc nie wiem, czy dlugo pozostane......
                          ...juz, juz sie zarejestrowalam, poczytalam troche, przyszykowalam na piatkowo-wikendowy wieczor i ...............
                          Okazuje sie, ze tutaj trzeba stylistycznie, ortograficznie i do tego UCZYC sie jez. polskiego....
                          Oj, chyba zle trafilam, bo mialam ochote pogadac przy kufelku z pianka, a tu zamiast relaksu - LEKCJE.........
                          pozdrawiam
                          M.

                          Comment

                          • pieczarek
                            zwykle cham i prostak
                            • 06-2001
                            • 5011

                            #88
                            Megan, jeśli Ty jesteś faktycznie z Niderlandów to jesteś rozgrzeszona. Zresztą terror FCJP naprawdę nie jest taki straszny, jakoś jeszcze nie spotkaliśmy się z tym aby ktoś przez to zrezygnował.

                            Witamy na forum.

                            Comment

                            • Megan
                              Junior
                              • 10-2002
                              • 2

                              #89
                              Dzieki pieczarek,

                              Na razie rozgladam sie dookola, szukam wygodnego krzeselka w kaciku. Mam nadzieje, ze sie jakos zadomowie, chocby z bledami - zawsze moge zwalic wine na zbyt duza ilosc pianki.......
                              M.

                              Comment

                              • Marusia
                                Senior
                                • 02-2001
                                • 20211

                                #90
                                Ojej, jaki ten temat sie popularny zrobił

                                Prawdę powiedziawszy jestem lekko zszokowana prezentowaną przez nowicjuszy formą negowania naszej zabawy edukacyjnej - bo tak to należałoby nazwać. Nikt tu nikogo nie potępia, jeśli robi błędy, natomiast byki wynikające z niedbalstwa uważam za brak szacunku do rozmówcy, ot co. Nie mówię o braku polskiej czcionki w przypadku osób piszących zza granicy, oczywiście
                                www.warsztatpiwowarski.pl
                                www.festiwaldobregopiwa.pl

                                www.wrowar.com.pl



                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎