Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Język forum - język forumowicza

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zythum
    Kot Makawity
    • 08-2001
    • 8305

    Nie ma przymusu. Po prostu FCJP jest zabawą i edukacją a przy okazji miło by nam było jeżeli Polacy porozumiewali by się w języku polskim. Slang jest dobry na ulicy a przekleństwa już w ogóle mnie nie przekonują (są potrzebne jedynie dla podkreślenia emocji ale gdy używa ich się zawsze i wszędzie to tracą tą swoją moc).
    To inaczej miało być, przyjaciele,
    To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
    Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
    Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
    Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

    Rządzący światem samowładnie
    Królowie banków, fabryk, hut
    Tym mocni są, że każdy kradnie
    Bogactwa, które stwarza lud.

    Comment

    • żąleną
      Sojowe Oddziały Bojowe
      • 01-2002
      • 13239

      Ja akurat nie mam nic przeciwko slangowi na forum.

      Z uporem maniaka będę lansował tezę: poprawki nie są komentarzem wypowiedzi, oceną człowieka, jakimś afrontem - są jak przypis w książce: 'patrz str.x'. Więc uważam, że sztywność tu raczej nie wchodzi w grę - napiszesz źle, poprawią cię, następnym razem (zapewne )napiszesz dobrze. I na tym koniec! Zero stresu. To nie szkoła.

      No i jeszcze jeden argument - z tego, co zauważyłem, nikt z poprawianych nie ma za złe poprawiaczom, że go/ją poprawili.

      Język to system znaków o jakichś regułach - używając tego systemu trzymajmy się zasad, na których się opiera. Też sobie błysnę metaforą:skoro raz zostało ustalone, że pojazdy mają z przodu białe światła, a z tyłu czerwone, to wyjeżdżając na ulice np. rowerem nikt nie zakłada świateł na odwrót. A jakby się taki znalazł, to chyba obowiązkiem naszym jest poinformować go, żeby lepiej je zamontujował poprawnie.

      Comment

      • ART
        mAD'MINd
        • 02-2001
        • 23799

        rock'n'troll

        Second_hand napisał(a)
        Nie chodzi mi o moją personalną obawę przed krytyką. Jeśli znajdziecie w moich wypowiedziach błąd – proszę uprzejmie skorygować. Zero stresu. Ale jednocześnie rozumiem, że ktoś inny może sobie takiej interwencji nie życzyć...
        Piszesz że Tobie to nie przeszkadza. Pozwól innym wypowiadać się za siebie i nie zakładać że pozostali mają identyczne zdanie co i Twoje.

        Rozumiem że bronisz zasad, które się akurat na Forum Wprost wykształciły i osoby z tegoż Forum to właśnie są Ci inni, których zdaje mi się masz na myśli. Nie zauważyłem żeby wcześniej jakaś osoba odeszła z naszego forum za sporadyczne wskazywanie jej błędów. Sądzę że wiele (nie wszyscy oczywiście) osób z Wprost przyszło tutaj tylko na zaczepki słowne aby później zamieścić relacje z serii "jak to się przysoliło tym "sztywniakom (i innym) z Browaru"" na Wprost. I po co to? Wy macie swój świat, my mamy swój.

        Pax.
        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

        Comment

        • Marusia
          Senior
          • 02-2001
          • 20211

          Wiecie co, to już naprawdę robi się nudne. Wpadają jakies ludki, przeczytają jeden temat i wystawiają jakąś wziętą z księżyca cenzurkę.
          Byki tu robi każdy, a czepianie się jest czysto rozrywkowe, a przy okazji niektórym to pomaga. Jeśli ktoś ma ewidentne problemy z pisaniem, to bynajmniej go nie prześladujemy - o co w ogóle chodzi? Sama często gubię polską czcionkę, bo szybko piszę.
          Natomiast mam ochotę i widzimisię przebywać w gronie ludzi na jakimśtam poziomie - egalitaryzm mnie nie interesuje - a sposób pisania pozwala wiele się dowiedzieć o człowieku. Tak jak już wcześaniej pisałam - jeśli ktoś robio rażące błędy i jest mu z tym dobrze, a nie jest to spowodowane dysleksją, dysgrafią czy innymi brakami, tylko taki ludek uznaje, że to wszystko jest nieistotne - no to sorki, niech sobie gada z kim innym. Jestesmy tu wszyscy związani wspólnymi zainteresowaniami i mniej więcej podobnym podejściem do różnych takich "drobiazgów" Dzięki temu trzymamy się już długo razem i spotkania - duże czy małe - zawsze są udane.

          Jedynym usprawiedliwieniem nieuzasadnionej agresywności w komentowaniu całkiem łagodnej i nieszkodliwej (a wręcz odwrotnie) działalności jest powszechnie panująca agresja i złośliwość na Forum Wprost.

          A robienie z nasz sztywniaków jest zdecydowanie smieszne, na szczęście nie każdy sądzi, że jak ktoś dąży do osiągnięcia jakiegoś poziomu kultury osobistej jest drętwy

          www.warsztatpiwowarski.pl
          www.festiwaldobregopiwa.pl

          www.wrowar.com.pl



          Comment

          • Second_hand
            Gość
            • 10-2002
            • 7

            ART,
            Pozwoliłam sobie na użycie zwrotu „ktoś inny” po drobnej, pozakulisowej konsultacji z kilkoma osobami...

            Spokojnie, Marusiu, ludek Second_hand już wpadać nie będzie... Pomyśl tylko, jakie to szczęście...
            (Swoją drogą: musicie tu istotnie mieć cieplarniane warunki, skoro moje posty odebrałaś jako agresywne...)

            Comment

            • pieczarek
              zwykle cham i prostak
              • 06-2001
              • 5011

              Sami sobie stworzyliśmy takie warunki.
              Na ulicach, w sejmie wystarczajaco dużo atrakcji.

              Comment

              • Marusia
                Senior
                • 02-2001
                • 20211

                pieczarek napisał(a)
                Sami sobie stworzyliśmy takie warunki.
                Na ulicach, w sejmie wystarczajaco dużo atrakcji.
                Dodajmy tez i u niektórych w pracy. Ja na forum wpadam jak do knajpy na rozmowę, a nie żeby toczyć jakieś bezowocne przepychanki.

                Jeśli Twoim zdaniem S_H, Twoje wypowiedzi nie są agresywne, to współczuję Ci otaczającego Cię świata - masz gdzieś dostęp do choć odrobiny ciepła i bezkonfliktowości? Wiesz, co to kompromis?
                www.warsztatpiwowarski.pl
                www.festiwaldobregopiwa.pl

                www.wrowar.com.pl



                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎