Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Klasyczne ględzenie o cenach

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • franekf
    Senior
    • 06-2004
    • 944

    Może nie do końca w temacie ględzenia o cenach, ale krótki, nierozwijany zbytnio wątek terminujących się "craftów" w sklepach. Może to moje błędna perspektywa, ale zjawisko - choć sporadyczne - jakby częściej zaczyna się pojawiać. Czyżby była to oznaka lekkiego przesytu i początku końca "craftowej" górki?
    Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
    http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
    Piwny Janusz bez Teku

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika franekf Wyświetlenie odpowiedzi
      Może nie do końca w temacie ględzenia o cenach, ale krótki, nierozwijany zbytnio wątek terminujących się "craftów" w sklepach. Może to moje błędna perspektywa, ale zjawisko - choć sporadyczne - jakby częściej zaczyna się pojawiać. Czyżby była to oznaka lekkiego przesytu i początku końca "craftowej" górki?
      To już od dawna jest stosowane w le Clerku czy na Rudnickiego, krafty z bliskimi końcem terminu ważności można czasem kupić po śmiesznych cenach.
      Przesyt od dłuższego czasu da się zauważyć
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • dlugas
        Senior
        • 04-2006
        • 4014

        Dokładnie. Szczególnie w molochach nie mogą sobie pozwolić, żeby jakieś piwo stało dzień po terminie (choć jak kierowniki i personel nie ogarnięty to się zdarza i w tesco)
        W naszym leclercu revolta american wheat z datą 10.12.2015 już 10.11.20156 przecenili na 2,99zł a stało tego z 10 kartonów
        Dla równowagi, że nie tylko fullcrafty się terminują

        Dubbel z manufaktury jabłonowo zszedł na 2,19zł, a data 20.12.2015

        W moich 3 sklepach, gdzie są same regionalno-krafto-zagraniczniaki za każdym razem kiedy tam, jestem jest coś przecenione. Nie są to co prawda ilości hurtowe, ale 2-8 różnych nazw.

        Mnie to na rękę, bo dzięki temu spijam "krafty" 2-3x częściej niż kiedyś.
        Rynek wszystko sobie ureguluje, bo przesyt jest, a naród bogatszy nie jest
        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

        Comment

        • kkemot
          Senior
          • 12-2013
          • 119

          Byłem, zobaczyłem i wyszedłem.
          Quatro 16 zł, imperator 20 zł!
          Nie liczę na ceny z leclerca (tam po 8.5 zł jak relacjonują koledzy), ale przebitka grubo ponad dwukrotna to już mocna przesada. Jeśli traktujecie ludzi jak śmiecie myśląc, że dadzą tak się zrobić to ja wam serdecznie dziękuję. Straciliście klienta, który był u was każdego tygodnia, który na dodatek teraz zrobi wam antyreklamę.
          Naprawdę nie polecam i radzę omijać tak szerokim łukiem jak się tylko da. Tylko wypalicie paliwo na darmo jak ja.
          P.S. boję się pomyśleć po ile tego ciechana grudniowego sprzedajecie...
          Last edited by kkemot; 20-12-2015, 01:57.

          Comment

          • Osemka
            PiwBiz
            • 09-2013
            • 95

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kkemot Wyświetlenie odpowiedzi
            Byłem, zobaczyłem i wyszedłem.
            Quatro 16 zł, imperator 20 zł!
            Nie liczę na ceny z leclerca (tam po 8.5 zł jak relacjonują koledzy), ale przebitka grubo ponad dwukrotna to już mocna przesada. Jeśli traktujecie ludzi jak śmiecie myśląc, że dadzą tak się zrobić to ja wam serdecznie dziękuję. Straciliście klienta, który był u was każdego tygodnia, który na dodatek teraz zrobi wam antyreklamę.
            Naprawdę nie polecam i radzę omijać tak szerokim łukiem jak się tylko da. Tylko wypalicie paliwo na darmo jak ja.
            P.S. boję się pomyśleć po ile tego ciechana grudniowego sprzedajecie...
            Witam, rozumiem Pana rozgoryczenie ale chcielibyśmy pana uświadomic jak działa handel przedstawiam panu fakturę w załączniku za piwo Quatro 9 zł netto i standardowa marża sklepu to 30 - 32 %. Wliczając jeszcze to że produkt jest limitowany to cena piwa jest ok.

            - Podał Pan przykład marketu. Z nimi mikro przedsiębiorca nie wygra ceną. Głupi przykład cena ptasiego mleczka w hurcie waha się w okolicach 10,50 netto + VAT cena na promocjach np. Carrefour 8,99 zł brutto.

            - Więc jak Pan widzi cena która jest w tym E.Leclercu jest dużo niższa niż ta którą my otrzymujemy w hurtowni.

            - Będziemy bronić swoich cen z racji takiej iż zdarzyło odwiedzić się inne sklepy w Warszawie gdzie piwa dla przykładu np. Ale Browaru była po 10 zł a u nas potrafią się zaczynać od 7,40 zł.

            - Cena Porteru Grudniowego w naszym sklepie 52,00 zł natomiast
            w sklepie internetowym browaru na portalu facebook 45 zł + wysyłka.

            - Jedyną rzeczą jaką możemy Panu zaoferować za stracony czas i zużyte Paliwo to zwrot kosztów dojazdu i piwo w prezencie przy najbliższej wizycie.

            Czekany na kontakt
            Attached Files

            Comment

            • pioterb4
              Senior
              • 05-2006
              • 4322

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Osemka Wyświetlenie odpowiedzi
              Witam, rozumiem Pana rozgoryczenie ale chcielibyśmy pana uświadomic jak działa handel przedstawiam panu fakturę w załączniku za piwo Quatro 9 zł netto i standardowa marża sklepu to 30 - 32 %. Wliczając jeszcze to że produkt jest limitowany to cena piwa jest ok.

              - Podał Pan przykład marketu. Z nimi mikro przedsiębiorca nie wygra ceną. Głupi przykład cena ptasiego mleczka w hurcie waha się w okolicach 10,50 netto + VAT cena na promocjach np. Carrefour 8,99 zł brutto.

              - Więc jak Pan widzi cena która jest w tym E.Leclercu jest dużo niższa niż ta którą my otrzymujemy w hurtowni.

              - Będziemy bronić swoich cen z racji takiej iż zdarzyło odwiedzić się inne sklepy w Warszawie gdzie piwa dla przykładu np. Ale Browaru była po 10 zł a u nas potrafią się zaczynać od 7,40 zł.

              - Cena Porteru Grudniowego w naszym sklepie 52,00 zł natomiast
              w sklepie internetowym browaru na portalu facebook 45 zł + wysyłka.

              - Jedyną rzeczą jaką możemy Panu zaoferować za stracony czas i zużyte Paliwo to zwrot kosztów dojazdu i piwo w prezencie przy najbliższej wizycie.

              Czekany na kontakt
              Negocjacje z frustratami są z góry skazane na niepowodzenie, ale obietnica zwrotu kosztu LPG za przebytą drogę była bardzo mocno utrzymana w świątecznym tonie

              Comment

              • dlugas
                Senior
                • 04-2006
                • 4014

                Ceny w knajpach zawsze były, są i będą wysokie.
                Chyba wiadomo dlaczego.
                Albo pijemy butelczynę w domu kupioną w sklepie za 7-8zł
                Albo pijemy w domu przecenione "krafty" wydarte gdzieś na przecenach za 3-5zł
                Albo idziemy do knajpy i pijemy albo zawijamy gdzieś indziej, gdzie taniej, lepiej itp.

                Naganne to by było jakby sprzedawali w knajpie piwo z 50%-70% marżą, a ono było przeterminowane.

                Ja takie AIPA butelkowe (przejechane tyko 20 dni)w ubiegłą sobotę piłem w knajpie w centrum naszego miasta. Na szczęście dla nich miałem dobry humor, a marża była góra 15-% (może taka niska przez datę)
                Nie robiłem większego dymu, bo samo piwo było smaczne, a mi się chciało pić. Dlatego zawsze biorę ze sobą butelkę + małe szkło. Przelewam sobie ile chce, jak chce i widzę co leję
                Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                Comment

                • Krzysiu
                  Krzysiu
                  • 02-2001
                  • 14936

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika franekf Wyświetlenie odpowiedzi
                  Może nie do końca w temacie ględzenia o cenach, ale krótki, nierozwijany zbytnio wątek terminujących się "craftów" w sklepach. Może to moje błędna perspektywa, ale zjawisko - choć sporadyczne - jakby częściej zaczyna się pojawiać. Czyżby była to oznaka lekkiego przesytu i początku końca "craftowej" górki?
                  Podobno najczęściej przeterminowanymi piwami beczkowymi w hurtowniach są produkty AleBrowaru. Taką słyszałem ostatnio plotkę.

                  Comment

                  • dlugas
                    Senior
                    • 04-2006
                    • 4014

                    Tylko z beczkami, które mają przejechany termin, a są nadal podpięte w knajpie jest taki problem, że tylko znając dobrze dane piwo (kiedy powstało jeśli chodzi o jakąś premierę, albo trzeba znać smak już będącego dłużej na rynku jakiego znanego flagowca) można poznać że ktoś sprzedaje starocie w cenie świeżaka.
                    Butelkę widzę i czytam co widzę.
                    Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                    Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                    FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                    Comment

                    • ART
                      mAD'MINd
                      • 02-2001
                      • 23805

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
                      Podobno najczęściej przeterminowanymi piwami beczkowymi w hurtowniach są produkty AleBrowaru. Taką słyszałem ostatnio plotkę.
                      Rozumiem, że teraz z DarkiemD będziecie udowadniać tezę o plotkach smarując tu i ówdzie tego typu wpisy. Dzięki.
                      Last edited by ART; 05-01-2016, 14:41.
                      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                      Comment

                      • dlugas
                        Senior
                        • 04-2006
                        • 4014

                        Ja już "obiecałem", że plotkować na bbizie nie będę :]

                        przynajmniej nie świadomie
                        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                        Comment

                        • Krzysiu
                          Krzysiu
                          • 02-2001
                          • 14936

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                          Rozumiem, że teraz z DarkiemD będziecie udowadniać tezę o plotkach smarując tu i ówdzie tego typu wpisy. Dzięki.
                          Nazwijmy to informacją, pochodzącą od osoby siedzącej mocno w branży. Nie potrafię tego udokumentować, więc nazwałem to plotką.

                          Comment

                          • kiszot
                            Senior
                            • 08-2001
                            • 8081

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi

                            Naganne to by było jakby sprzedawali w knajpie piwo z 50%-70% marżą, a ono było przeterminowane
                            A jeżeli jest w terminie to cena jest ok? Przecież sklepy a knajpy w szczególności wala prawie po 100 % marży.
                            Last edited by kiszot; 05-01-2016, 21:45.
                            Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                            1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                            Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                            Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                            So von Natur, Natur in alter Weise,
                            Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                            Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                            Comment

                            • dlugas
                              Senior
                              • 04-2006
                              • 4014

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kiszot Wyświetlenie odpowiedzi
                              A jeżeli jest w terminie to cena jest ok? Przecież sklepy a knajpy w szczególności wala prawie po 100 % marży.
                              Jeśli handlowiec wystawia jakiś towar za cenę X to Ty masz wybór. Kupujesz ten towar za taką cenę lub zwijasz się do innego miejsca. Chyba póki co nie ma przymusu kupowania towaru za cenę jaką ustali sobie producent, pośrednik czy ostateczny sprzedawca?
                              to nie chleb czy mięso.
                              Decydujesz portfelem

                              Chamstwem jednak i to dość sporym można nazwać to, jeśli ja akceptuję daną cenę, danego towaru, w danym miejscu, a ktoś sprzedaje mi ten towar nie informując mnie o tym, że jest po terminie. Zawsze można bronić obsługi (ale już nie właściciela czy menago knajpy) że to ludzki błąd i niedopatrzenie. Jakaś jedna tam butelka jest "tylko 3 tygodnie" po terminie.
                              Niby tak, ale jak zwróciłem uwagę, że piwo które przed chwilą kupiłem jest po terminie to ze strony barmana reakcja była prawie znikoma.
                              W sklepie sobie sam wymacam i sprawdzę czy data się zgadza. Jak kupuję " piwa poterminowańce" to zawsze po niższej cenie i nikt nie ściemnia, że to towar w pełni terminu.
                              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                              Comment

                              • Mason
                                Senior
                                • 02-2010
                                • 3280

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kiszot Wyświetlenie odpowiedzi
                                A jeżeli jest w terminie to cena jest ok? Przecież sklepy a knajpy w szczególności wala prawie po 100 % marży.
                                Skandal, zabronić knajp!
                                Tak się głupio składa, że standardy w gastronomii są nieco inne, 200% marży to norma. Na żarciu, na winie, na mocnych alkoholach, na koncernowych piwach. Ot beczka Żubra z pierwszej lepszej hurtowni: 50 l za 272 złote brutto, pewnie kupując bezpośrednio byłoby nieco taniej.
                                JEDNO PIVKO NEVADI!

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎