Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Chleb - Domowa Piekarnia

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jerzy
    piwoholik
    • 10-2001
    • 4705

    Jeśli nie jest zarobaczona - to bez problemu!
    browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

    Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

    Comment

    • Stasiek
      Senior
      • 02-2007
      • 608

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
      10-miesięczna mąka nada się jeszcze do czegoś?
      To trochę zależy. Powiedz jaka to mąka: razowa czy chlebowa? Razowa trudniej się przechowuje.
      I gdzie/jak przechowywana?
      Mi kiedyś pani we młynie powiedziała, że mąki razowe powinno się przechowywać w chłodnym, ciemnym miejscu i szczelnym pojemniku. To oczywiście teoria.
      Last edited by Stasiek; 09-01-2008, 19:44.

      Comment

      • żąleną
        Sojowe Oddziały Bojowe
        • 01-2002
        • 13239

        Mam cztery rodzaje: pszenną razową i pytlowaną, żytnią razową i pytlowaną. Przechowane w ciemności, ale w torbach papierowych.

        Co do zarobaczenia, jestem cokolwiek niepewny, chyba musiałbym porządnie przesiać. W szafce, w której mąka stała, znaleźliśmy robale w koszyku do wypieku chleba, w którym stała jakaś żywność, chyba mąka sklepowa...

        Comment

        • Stasiek
          Senior
          • 02-2007
          • 608

          Jeśli nie były przechowywane w dużej wilgotności to powinno być ok.
          Sprawdz też czy te razowe nie zjełczały - tzn. czy nie śmierdzą podejrzanie.

          Oczywiście z dokładnością do tych robaków. Jeśli zauważysz coś podejrzanego, to pewnie sam stwierdzisz że lepiej nie brać tej mąki.

          Comment

          • żąleną
            Sojowe Oddziały Bojowe
            • 01-2002
            • 13239

            Ok, będę kombinował, dzięki!
            Last edited by żąleną; 09-01-2008, 21:59.

            Comment

            • Marusia
              Senior
              • 02-2001
              • 20211

              Słuchajta ludzie, chcę sobie podłączyć maszynkę do chleba na stałe do kontaktu, czy ktoś tak ma zrobione? Chodzi mi o to, że jak jest podłączona, to jest na czuwaniu (wyświetla się na ekranie czas 00:00) i czy to jej zaszkodzi? Na zdrowy rozum to nie, ale - bo ja wiem
              www.warsztatpiwowarski.pl
              www.festiwaldobregopiwa.pl

              www.wrowar.com.pl



              Comment

              • mwa
                Senior
                • 01-2003
                • 5071

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                Słuchajta ludzie, chcę sobie podłączyć maszynkę do chleba na stałe do kontaktu, czy ktoś tak ma zrobione? Chodzi mi o to, że jak jest podłączona, to jest na czuwaniu (wyświetla się na ekranie czas 00:00) i czy to jej zaszkodzi? Na zdrowy rozum to nie, ale - bo ja wiem
                Ja mam wyłącznik więc nie mam problemu. Nic stać się nie powinno.
                Jeśli chcesz to w ramach przedłużczacza podłącz sobie listwę przeciwzakłuceniową (coś takiego jak do kompa) - tam jest włącznik.
                Pozdrawiam Cię !!!!

                Comment

                • jacer
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 9875

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                  Słuchajta ludzie, chcę sobie podłączyć maszynkę do chleba na stałe do kontaktu, czy ktoś tak ma zrobione? Chodzi mi o to, że jak jest podłączona, to jest na czuwaniu (wyświetla się na ekranie czas 00:00) i czy to jej zaszkodzi? Na zdrowy rozum to nie, ale - bo ja wiem
                  A w jakim celu?
                  Milicki Browar Rynkowy
                  Grupa STYRIAN

                  (1+sqrt5)/2
                  "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                  "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                  No Hops, no Glory :)

                  Comment

                  • Marusia
                    Senior
                    • 02-2001
                    • 20211

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                    A w jakim celu?
                    No w takim, ze chcę, żeby miała swoje stałe miejsce, ale tam, gdzie to miejsce jest, jest utrudniony dostęp do gniazdka, dlatego chciałabym ją włączyć i zostawić w spokoju

                    A po za tym - co Cię to obchodzi
                    www.warsztatpiwowarski.pl
                    www.festiwaldobregopiwa.pl

                    www.wrowar.com.pl



                    Comment

                    • jacer
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 9875

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                      A po za tym - co Cię to obchodzi
                      Nic mnie nie obchodzi. Ty się pytasz czy mozna, ja żeby odpowiedzieć muszę znać powody.

                      No ale jak nie chcesz znać opini elektryka to nie.

                      Tak jak lekarz przed wydaniem diagnozy musi przeprowadzic wywiad, tak samo elektryk musi znać powody takiego a nie innego postepowania.

                      Zresztą twoja maszynka i twoje życie.
                      Milicki Browar Rynkowy
                      Grupa STYRIAN

                      (1+sqrt5)/2
                      "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                      "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                      No Hops, no Glory :)

                      Comment

                      • Marusia
                        Senior
                        • 02-2001
                        • 20211

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                        Nic mnie nie obchodzi. Ty się pytasz czy mozna, ja żeby odpowiedzieć muszę znać powody.

                        No ale jak nie chcesz znać opini elektryka to nie.

                        Tak jak lekarz przed wydaniem diagnozy musi przeprowadzic wywiad, tak samo elektryk musi znać powody takiego a nie innego postepowania.

                        Zresztą twoja maszynka i twoje życie.
                        A co Ty taki drażliwy - przecież żartowałam, a odpowiedzi udzieliłam - więc co Waść elektryk mi doradzi?
                        www.warsztatpiwowarski.pl
                        www.festiwaldobregopiwa.pl

                        www.wrowar.com.pl



                        Comment

                        • Maidenowiec
                          Senior
                          • 07-2004
                          • 2287

                          A nie masz tam aby tajmera do ustawienia sobie o której program ma się zacząć?
                          Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                          Thou shallt not spilleth thy beer!

                          Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                          Comment

                          • Marusia
                            Senior
                            • 02-2001
                            • 20211

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maidenowiec Wyświetlenie odpowiedzi
                            A nie masz tam aby tajmera do ustawienia sobie o której program ma się zacząć?
                            Może i mam - instrukcję dawno zgubiłam Chodzi mi tylko o to, czy można bez szkody dla maszynki trzymać ją podłączoną cały czas do prądu. Wyjściem jest rada Mwa, ale pewnie w ogóle nie ma się czym przejmować, tyle, że ja z prądem na bakier jestem, to wolę dmuchać na zimne
                            www.warsztatpiwowarski.pl
                            www.festiwaldobregopiwa.pl

                            www.wrowar.com.pl



                            Comment

                            • mark33
                              Idę po piwo do piwnicy.
                              • 04-2005
                              • 3283

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                              Może i mam - instrukcję dawno zgubiłam Chodzi mi tylko o to, czy można bez szkody dla maszynki trzymać ją podłączoną cały czas do prądu. Wyjściem jest rada Mwa, ale pewnie w ogóle nie ma się czym przejmować, tyle, że ja z prądem na bakier jestem, to wolę dmuchać na zimne
                              Sama elektronika (sterownik) wiele prądu nie weźmie choć raczej urządzenie nie jest zaprojektowane do pracy ciągłej nic nie powinno się stać, listwa z wyłącznikiem jest bardzo dobrym rozwiązaniem.

                              Comment

                              • jacer
                                Senior
                                • 03-2006
                                • 9875

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                                więc co Waść elektryk mi doradzi?
                                Nie ma głównego wyłącznika - nie można.
                                Milicki Browar Rynkowy
                                Grupa STYRIAN

                                (1+sqrt5)/2
                                "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                                "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                                No Hops, no Glory :)

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎