Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Chleb - Domowa Piekarnia

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Marusia
    Senior
    • 02-2001
    • 20211

    Taj jak napisałam w poście 684 - w przypadku chleba jestem właśnie "puszkowcem". Nie mam czasu na rozwijanie tego hobby, po za tym - nienawidzę zagniatać ciasta. Zatem pozostaję przy maszynce z premedytacją, choć, niestety, chlebki z pieca lepsze są
    www.warsztatpiwowarski.pl
    www.festiwaldobregopiwa.pl

    www.wrowar.com.pl



    Comment

    • Stasiek
      Senior
      • 02-2007
      • 608

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
      Nie mam czasu na rozwijanie tego hobby, po za tym - nienawidzę zagniatać ciasta. Zatem pozostaję przy maszynce z premedytacją, choć, niestety, chlebki z pieca lepsze są
      Można ew. zastosować rozwiązanie pośrednie, tzn dać urobić ciasto maszynie, potem przełożyć do formy, poczekać aż wyrośnie i upiec w piekarniku.

      Comment

      • Marusia
        Senior
        • 02-2001
        • 20211

        No to już całkiem bez sensu wg mnie - jaki to miało by mieć cel?
        www.warsztatpiwowarski.pl
        www.festiwaldobregopiwa.pl

        www.wrowar.com.pl



        Comment

        • żąleną
          Sojowe Oddziały Bojowe
          • 01-2002
          • 13239

          Więcej roboty, więcej satysfakcji.

          Comment

          • Stasiek
            Senior
            • 02-2007
            • 608

            Dlaczego bez sensu - taki sposób ma same zalety:
            - nie musisz się "bawić" w urabianie ciasta
            - upieczony w piekarniku - a sama napisałaś, że taki jest lepszy.

            Nie robiłem w ten sposób nigdy, bo nie mam maszyny, ale czytałem (chyba gdzieś na cincin.cc), że gdy ktoś kto robi w automacie raz spróbuje w ten sposób upiec chleb, to już więcej nie wróci do automatu...

            Comment

            • Marusia
              Senior
              • 02-2001
              • 20211

              Napisałam, że lepszy, bo na samym zakwasie, bez drożdży (dobrze gadam, czy pierniczę?), no i większa dowolność kombinacji. Nie bardzo wiem, jaka różnica w chlebie może powstać z powodu samego pieczenia w piekarniku, zamiast w automacie - przecież to dokładnie to samo.
              Last edited by Marusia; 29-09-2010, 17:58.
              www.warsztatpiwowarski.pl
              www.festiwaldobregopiwa.pl

              www.wrowar.com.pl



              Comment

              • Sippi_49
                Junior
                • 09-2010
                • 19

                Masz rację.Idąc w rozumowaniu na skróty .Może ja też żle zrobiłem,że zakupiłem słód a nie puchy jak do tej pory.Idąc tokiem twojego rozumowania należało by się zastanowić czy ma sens propagowanie warzenia piwa ze słodów.Przecież prościej i szybciej jest zrobić z gotowca.A smak ?No cóż.Jak się nie ma co się lubi,to się lubi co się ma.Pozdrawiam.

                Comment

                • Marusia
                  Senior
                  • 02-2001
                  • 20211

                  Najwyraźniej nie dotarła do Ciebie moja wypowiedź o braku czasu na rozwijanie tego hobby i świadomym wyborze automatu. Jesteśmy na forum piwnym, to jest temat dodatkowy i dlatego tutaj zadaję pytania, a nie na forum pasjonatów wypiekania chleba. Jeśli nie masz niczego do dodania, oprócz źle wycelowanej złośliwości, to daruj sobie wypowiedź w ogóle.
                  Last edited by Marusia; 29-09-2010, 18:16.
                  www.warsztatpiwowarski.pl
                  www.festiwaldobregopiwa.pl

                  www.wrowar.com.pl



                  Comment

                  • Sippi_49
                    Junior
                    • 09-2010
                    • 19

                    Nie chodziło o złośliwość lecz czystą dedukcję.Jeśli nie widzisz różnicy w rozumieniu tych samych rzeczy w dwóch różnych dziedzinach no to twoja sprawa.Jeśli Cię uraziłem to przepraszam i nie będe z Tobą polemizował.Chodziło o fakt a nie o złośliwość.Jeszcze raz serdecznie pozdrawiam.

                    Comment

                    • Marusia
                      Senior
                      • 02-2001
                      • 20211

                      W warzeniu piwa też nie widzę różnicy między gotowaniem brzeczki na taborecie gazowym, a w garnku elektrycznym, tudzież między filtracją w lodówce turystycznej z filtratorem miedzianym, a filtracją w plastikowym wiaderku z filtratorem z oplotu. Sam akt pieczenia chleba w piekarniku, czy w maszynie do chleba jest porównywalne z tymi właśnie czynnościami, zatem Twoja dedukcja jest oparta na niewłaściwych podstawach.
                      Last edited by Marusia; 29-09-2010, 21:51.
                      www.warsztatpiwowarski.pl
                      www.festiwaldobregopiwa.pl

                      www.wrowar.com.pl



                      Comment

                      • Sippi_49
                        Junior
                        • 09-2010
                        • 19

                        Widzę,że Pani moderator chce mieć wyższość nad wszystkimi w każdym względzie.Zatem powodzenia.Ja zakończyłem dyskusje z tego formatu adwersarzem.Żegnam tym razem na dobre.

                        Comment

                        • Marusia
                          Senior
                          • 02-2001
                          • 20211

                          No jasne, jak brak argumentów w dyskusji, to lepiej zabrać swoje zabawki z piaskownicy, przy okazji obsypując piaskiem adwersarza. Drogą dedukcji do tego doszłam, oczywiście
                          www.warsztatpiwowarski.pl
                          www.festiwaldobregopiwa.pl

                          www.wrowar.com.pl



                          Comment

                          • Stasiek
                            Senior
                            • 02-2007
                            • 608

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                            Nie bardzo wiem, jaka różnica w chlebie może powstać z powodu samego pieczenia w piekarniku, zamiast w automacie - przecież to dokładnie to samo.
                            Wydaje mi się że jednak inaczej się upiecze w małej przestrzeni (maszyna) niż dużej (piekarnik). Że o piecu chlebowym nie wspomnę. Kiedyś gdy mi się piekarnik zepsuł, to pożyczyłem maszynę na parę dni i robiłem w maszynie - czy był inny w smaku to nie jestem pewien, ale pamiętam, że z maszyny miał gorszą skórkę. Taką miękką... :/

                            Marusiu, a może poświęć się dla dobra ludzkości i zrób doświadczenie: dwa takie same chleby: oba urobione w maszynie a jeden upieczony w piekarniku.

                            Comment

                            • żąleną
                              Sojowe Oddziały Bojowe
                              • 01-2002
                              • 13239

                              Też słyszałem, że w maszynie trudno o ładnie wypieczoną skórkę, zwłaszcza górną. Ale gdybym miał miejsce w kuchni, chyba bym się skusił, bo od jakiegoś czasu nie mam głowy do bawienia się w foremki i zakwas. Parę miesięcy temu już chyba trzeci z rzędu mi spleśniał w lodówce, tyle czekał na kolejną robotę...

                              Comment

                              • mark33
                                Idę po piwo do piwnicy.
                                • 04-2005
                                • 3283

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
                                Też słyszałem, że w maszynie trudno o ładnie wypieczoną skórkę, zwłaszcza górną. Ale gdybym miał miejsce w kuchni, chyba bym się skusił, bo od jakiegoś czasu nie mam głowy do bawienia się w foremki i zakwas. Parę miesięcy temu już chyba trzeci z rzędu mi spleśniał w lodówce, tyle czekał na kolejną robotę...
                                Jakoś widzę uparcie w narodzie na zakwas, można zrobić na drożdżach z dodatkiem jogurtu kefiru czy innego kwaśnego mleka. Sprawa druga foremki, można owszem bo mniej wymagają od piekącego ale lepiej uformować bochen/bułki i piec na blasze.
                                Attached Files

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎