Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kotlety gryczano-owsiane z soczewicą

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • siostraaa
    Member
    • 02-2005
    • 90

    Kotlety gryczano-owsiane z soczewicą

    Mino, iż jest to przepis dla roślinożerców to zawsze musze robić podwójną porcje, bo moja mięsożerna rodzinka mi wyjada....
    Składniki:
    - szklanka kaszy gryczanej
    - po pół szklanki płatków owsianych i soczewicy zielonej
    - dwie cebule
    - 15 dag pieczarek
    - 2 ząbki czosnku – osobiście daje więcej
    - pieprz, sól, zioła prowansalskie
    - bułka tarta i otręby pszenne do panierowania
    - jedno jajko
    - olej do smażenia
    Soczewicę zalać wrzącą wodą, pod przykryciem odstawić na godzinę. Następnie osączyć na sicie, przepłukać i zalać szklanką świeżej wrzącej wody, gotować około 20 min. Miękką ponownie osączyć na sicie. Płatki owsiane zalać kilkoma łyżkami wrzątku i trzymać na gorącej płytce 15 min. mieszając (w razie potrzeby można międzyczasie dolewać potrzebną ilość wody). Kaszę gryczaną zalać 1,5 szklanki wrzątku i ugotować. Drobno posiekaną cebulę zeszklić na oleju, następnie dodać również drobno pokrojone pieczarki, roztarty czosnek oraz przyprawy (według uznania i gustu, osobiście sypie dużo ziół prowansalskich, z uwagi na pieczarki sporo soli, pieprz, dodaje także bazylie oraz oregano). Wszystko razem poddusić. Do sporej miski przełożyć soczewice, kasze gryczaną, płatki owsiane oraz cebulkę z pieczarkami i wszystko dokładnie wymieszać. Formować małe kotleciki, zanurzyć w roztrzepanym jajku, a następnie obtoczyć w otrębach wymieszanych z bułką tartą i usmażyć na rozgrzanym oleju. Podawać z dużą porcją surówki z kiszonej kapusty. Pychotka..
  • Twilight_Alehouse
    Chmielowisko.pl
    • 06-2004
    • 6310

    #2
    O, wreszcie coś jadalnego
    Dzięki, na pewno wypróbuję.

    Comment

    • siostraaa
      Member
      • 02-2005
      • 90

      #3

      Jak miło, sądziłam że ewentualnie żąleną będzie zainteresowany tym przepisem. A tutaj na forum są także inni roślinożercy
      ps. podałam składniki na pojedynczą porcje, ale i tak wychodzi tego sporo

      Comment

      • Twilight_Alehouse
        Chmielowisko.pl
        • 06-2004
        • 6310

        #4
        Nie tylko Żą, ja też jestem trawożerny
        I przyznaję, ze z każdym zerknięciem na ten przepic coraz bardziej się na niego nakręcam. Może w weekend zrobię. A jedna porcja chyba wystarczy, bo tylko dla mnie i siostry. Reszta jest mięsożerna i rzadko tyka tego rodzaju rzeczy.

        Comment

        • żąleną
          Sojowe Oddziały Bojowe
          • 01-2002
          • 13239

          #5
          Sojowe Oddziały Bojowe wyrażają zadowolenie z zamieszczenia powyższego przepisu.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎