Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ryba marynowana

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jacer
    Senior
    • 03-2006
    • 9875

    Ryba marynowana

    Nieznalazłem nic na ten temat więc się pochwalę co wczoraj wyczarowałem.


    Zakupiłem na stawach milickich amura, ale może być i inna ryba, najlepsza jest drobnica np. okonie, karasie.

    Rybę sprawiamy, skrobiemy, i dzielimy na dzwonka. Małe rybki zostawiamy w całości. Solimy, pieprzymy, i posypujemy przyprawą do ryb. Przy okazji polecam sklep z przyprawami na Wita Stwosza we Wrocku.
    Tak przyprawiona rybę odkładamy w chłodne miejsce i przygotowujemy marynate.

    3 szklanki wody, 1 szklanka octu spirytusowego 10%, 0,5 szklanki octu winnego, sok z połówki cytryny, sól i cukier do smaku, liść laurowy, pieprz - ziarnka, gorczyca, ziele angielskie, goździk, dwa ząbki czosnku, marchewka pokrojona w plasterki to samo z korzeniem pietruszki, cebula pokrojona w półplasterki. To wszystko gotujemy do czasu aż warzywa będą półmiękkie.

    Ugotowaną marynate odstawiamy do ostygnięcia i zaczynamy smażyć rybę.
    Obtaczamy ją w mące i smażymy na mocno rozgrzanym oleju lub oliwie w której wcześniej smażyło się kilka ząbków czosnku w łupinkach.

    Ryby studzimy, wkładamy do słoików i zalewamy marynatą wraz z warzywami, zamykamy słoje i odstawiamy w chłodne miejsce na 2 tyg.

    smacznego
    Milicki Browar Rynkowy
    Grupa STYRIAN

    (1+sqrt5)/2
    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
    No Hops, no Glory :)
  • jacer
    Senior
    • 03-2006
    • 9875

    #2
    z radością informuję, że zycie straciły dziś dwa szczupaki, karp i amur.
    Milicki Browar Rynkowy
    Grupa STYRIAN

    (1+sqrt5)/2
    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
    No Hops, no Glory :)

    Comment

    • huanghua
      Senior
      • 10-2005
      • 1910

      #3
      Do ryb używam tylko pieprzu i soli. Inne, dedykowane przyprawy jakoś zawsze dominują wg. mnie nad smakiem ryby.
      Co wchodzi w skład proponowanej przez Ciebie przyprawy do ryb?
      W trakcie aktualizacji: Moje receptury (na razie brak casu)

      Comment

      • jacer
        Senior
        • 03-2006
        • 9875

        #4
        Nie wiem, wtedy gdy pisałem o niej miałem ją ale się skonczyła. Jakieś zielone przyprawy, bo ma zielony kolor natka? i coś jeszcze. Napewno nie jest to taka przyprawa jak w torebkach, nie ma polepszaczy smaków i innych antyzbrylaczy. Te w torebkach mi nie smakują.

        Dziś robiłem ryby z samym pieprzem i solą.
        Milicki Browar Rynkowy
        Grupa STYRIAN

        (1+sqrt5)/2
        "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
        "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
        No Hops, no Glory :)

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎