Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Hej

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • OSH
    Junior
    • 06-2019
    • 5

    Hej

    Witajcie. Na wstępie przyznam się, że nie piję piwa w ogóle (jestem abstynentem, jedynie jakieś radlery 0,0% bądź podobne wynalazki smakowe). Dlaczego w ogóle się tu więc zarejestrowałem? Otóż potrzebuję pomocy specjalistów.
    Z zawodu jestem tłumaczem języka niemieckiego i jak się pewnie domyślacie, trafił mi się tekst z dziedziny browarnictwa. Konkretnie - instrukcja obsługi warzelni dwuelementowej. Większość tekstu jest dla mnie jasna, bo zawory, rurki i inne elementy mechaniczne to mój chleb powszedni (jestem tłumaczem technicznym), ale na niemieckich wyrażeniach specjalistycznych po prostu poległem. W ogóle to na to forum trafiłem w desperackiej próbie wyszukiwania w Google konkretnych słówek, i w ten sposób natknąłem się na słownik zrobiony przez skitofa. Jestem pod OGROMNYM wrażeniem pracy, jaką wykonał, bo spora część słów z mojego tekstu w tym słowniku jest. Ale niestety nie wszystkie. Dlatego wolę zapytać tutaj, czy mogę wrzucić listę słówek, których znaczenia nie znam, a w sieci też nic znaleźć nie mogę.
    Ogólnie to pierwszy raz zetknąłem się z tematyką warzenia piwa i jestem tym wręcz zafascynowany.
    Last edited by OSH; 29-06-2019, 20:11.
  • fidoangel
    Senior
    • 07-2005
    • 3489

    #2
    Witaj, pewnie możesz tu taką liste wrzucić ale czy to coś da to nie wiem. Wal do @Skitofa na priv albo do @Piwowara.
    "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

    Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

    Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
    Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
    Sprawdź >>>Przewodnik<<<

    Comment

    • OSH
      Junior
      • 06-2019
      • 5

      #3
      Ano, napisałem do niego, zobaczymy, czy odpisze…

      Comment

      • ART
        mAD'MINd
        • 02-2001
        • 23792

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fidoangel Wyświetlenie odpowiedzi
        Witaj, pewnie możesz tu taką liste wrzucić ale czy to coś da to nie wiem. Wal do @Skitofa na priv albo do @Piwowara.
        Pisz tutaj, od tego jest forum.
        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

        Comment

        • skitof
          Senior
          • 11-2007
          • 2478

          #5
          Napisał, odpisałem, zobaczymy co z tego wyjdzie.

          Comment

          • OSH
            Junior
            • 06-2019
            • 5

            #6
            Ja teraz bardzo intensywnie pracuję nad korektą tego tekstu, ale już bardzo mi pomogłeś, za co Ci serdecznie dziękuję. Pytałem Cię tam o Hackwerk. Ponieważ to jest warzelnia dwuelementowa, więc mamy tam kocioł zacierno-warzelny, a z kolei kadź filtracyjna jest jednocześnie kadzią wirową Whirlpool. I to właśnie w kadzi jest ten nieszczęsny Hackwerk, który z tego co widzę służy do rozbijania młóta przed jego wyrzuceniem.

            Comment

            • OSH
              Junior
              • 06-2019
              • 5

              #7
              A i jeszcze mi się pojawiły pytania:
              Co to jest Verteilschirm (po angielsku to „wort spreader”) i Bruchrast?

              Comment

              • skitof
                Senior
                • 11-2007
                • 2478

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika OSH Wyświetlenie odpowiedzi
                A i jeszcze mi się pojawiły pytania:
                Co to jest Verteilschirm (po angielsku to „wort spreader”) i Bruchrast?
                Trudno tak jedno słowo przetłumaczyć bez obszerniejszego kontekstu. W pierwszym przypadku chodzi pewnie o rodzaj cyrkulatora, w drugim to pewnie przerwa po gotowaniu służąca osadzeniu się osadów.

                Comment

                • OSH
                  Junior
                  • 06-2019
                  • 5

                  #9
                  Dzięki, tekst poszedł już do agencji, zobaczymy co powiedzą.…

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎