Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kolejny nowy :)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Misza_Iwicz
    Junior
    • 01-2008
    • 2

    Kolejny nowy :)

    Witam wszystkich

    Zdarzyło mi się popełnić kilka win, więc pomyślałem, że teraz czas na napój bogów
    Co prawda po wstępnym przeczytaniu instrukcji troszkę się przeraziłem: wino to wziął wrzucił to co miał do gąsiora i zapomniał na 6 tygodni (no oczywiście prawie), a tu jakieś gotowanie w trzech różnych temperaturach, słodowanie... zacieranie...
    Kurde! Wieki miną zanim przeczytam co ważniejsze wątki tego forum i coś niecoś się dowiem. A kiedy zacznę produkcję?... Chyba najłatwiej będzie zacząć od jakiegoś brewkitu

    Pozdrawiam
    Misza
  • anteks
    maruda
    • 08-2003
    • 10739

    #2
    witam na forum ( z tym warzeniem to bardzo dobra decyzja )
    Mniej książków więcej piwa

    Comment

    • kopyr
      Senior
      • 06-2004
      • 9475

      #3
      Witaj,
      ja też zaczynałem od wina, a teraz właściwie tylko piwo. I powiem Ci, że dla mnie piwo wygrywa przede wszystkim tym, że jest szybciej i bardziej przewidywalnie. Piwo (takie standardowe) fermentujesz 2 tygodnie, butelkujesz i stawiasz do piwnicy. Co jakiś czas wyciągasz buteleczkę i próbujesz jak się smak zmienia.
      Z winem, to się trzeba kilka miesięcy bujać, żeby taki efekt osiągnąć, a o butelkowaniu to właściwie można zapomnieć. Bo albo trzeba porządnie zasiarkować, albo liczyć się z tym, ze ruszy w butelkach, zmętnieje itd. No jeszcze jest wyjście, żeby tylko mocno wytrawne lub bardzo mocne i słodkie wina robić. Jeżeli więc o to, chodzi, to warzenie piwa jest prostsze. Nie trzeba się też pałować z obieraniem czy drylowaniem owoców. A to potrafi wykończyć.

      Zamiast brewkita, na początek polecam ekstrakty słodowe i samodzielne chmielenie. Niewiele trudniej, a zabawy więcej. No i efekt zwykle lepszy.
      blog.kopyra.com

      Comment

      • huanghua
        Senior
        • 10-2005
        • 1910

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Misza_Iwicz Wyświetlenie odpowiedzi
        (...)A kiedy zacznę produkcję?... (...)
        Zaczynaj jak najszybciej. Zabawa świetna

        Witaj na forum.
        W trakcie aktualizacji: Moje receptury (na razie brak casu)

        Comment

        • JAQBA
          Senior
          • 08-2006
          • 1351

          #5
          Witaj i życzę powodzenia, baw się dobrze
          Twoje zdrowie

          Comment

          • Pinio74
            Senior
            • 10-2003
            • 3881

            #6
            Ja też powitam, Twoje zdrowie
            BIRRARE HUMANUM EST

            Comment

            • Misza_Iwicz
              Junior
              • 01-2008
              • 2

              #7
              Dzięki sereleczne, za tak miłe powitanie
              Na razie przegryzam się przez tony Waszych wypowiedzi. Niestety brakuje mi jakiegoś takiego poradnika dla początkujących (np. w stylu Michaliny Wisłockiej ). Tak coby w jednym miejscu było opisane co potrzeba na początek: jedno wiadro, garnek, wężyk itp. Bo teraz to biegam po forum i szukam, ale kiepsko coś mi idzie. Przez wyszukiwarkę też nie najlepiej mi idzie... Może ktoś widział gdzieś topic taki w sam raz dla początkującego?

              Pozdrawiam

              Comment

              • anteks
                maruda
                • 08-2003
                • 10739

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Misza_Iwicz Wyświetlenie odpowiedzi
                . Niestety brakuje mi jakiegoś takiego poradnika dla początkujących (np. w stylu Michaliny Wisłockiej ). Tak coby w jednym miejscu było opisane co potrzeba na początek: jedno wiadro, garnek, wężyk itp. Bo teraz to biegam po forum i szukam, ale kiepsko coś mi idzie. Przez wyszukiwarkę też nie najlepiej mi idzie... Może ktoś widział gdzieś topic taki w sam raz dla początkującego?

                Pozdrawiam
                forum to taki poradnik, a w razie problemów pytaj
                Mniej książków więcej piwa

                Comment

                • Maggyk
                  Szara Adminiscjencja
                  • 05-2004
                  • 5615

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Misza_Iwicz Wyświetlenie odpowiedzi
                  Dzięki sereleczne, za tak miłe powitanie
                  Na razie przegryzam się przez tony Waszych wypowiedzi. Niestety brakuje mi jakiegoś takiego poradnika dla początkujących (np. w stylu Michaliny Wisłockiej ). Tak coby w jednym miejscu było opisane co potrzeba na początek: jedno wiadro, garnek, wężyk itp. Bo teraz to biegam po forum i szukam, ale kiepsko coś mi idzie. Przez wyszukiwarkę też nie najlepiej mi idzie... Może ktoś widział gdzieś topic taki w sam raz dla początkującego?

                  Pozdrawiam
                  Witaj, może artykuły Volkera na coś się przydadzą:
                  Krótka Instrukcja do Warzenia Piwa w Domu - Część Pierwsza
                  Krótka Instrukcja do Warzenia Piwa w Domu - Część Druga: FAQ
                  Możesz też poczytać o Krzysiowym warzeniu.
                  Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                  Piwo domowe -
                  Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                  Reklama w BROWARZE
                  PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                  Comment

                  • fidoangel
                    Senior
                    • 07-2005
                    • 3489

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Misza_Iwicz Wyświetlenie odpowiedzi
                    Dzięki sereleczne, za tak miłe powitanie
                    Na razie przegryzam się przez tony Waszych wypowiedzi. Niestety brakuje mi jakiegoś takiego poradnika dla początkujących (np. w stylu Michaliny Wisłockiej ). Tak coby w jednym miejscu było opisane co potrzeba na początek: jedno wiadro, garnek, wężyk itp. Bo teraz to biegam po forum i szukam, ale kiepsko coś mi idzie. Przez wyszukiwarkę też nie najlepiej mi idzie... Może ktoś widział gdzieś topic taki w sam raz dla początkującego?

                    Pozdrawiam
                    Witaj.witaj...Do Kołyski piwowarskiej se zobacz i w sklepiku zestawy do warzenia pooglądaj i na ich podstawie kombinuj.
                    Last edited by fidoangel; 25-01-2008, 16:02.
                    "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

                    Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

                    Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
                    Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
                    Sprawdź >>>Przewodnik<<<

                    Comment

                    • Ahumba
                      Senior
                      • 05-2001
                      • 8962

                      #11
                      Witaj, czytaj i rezerwuj sobie czas na weekend około 10 kwietnia i jazda do Wrocławia na warsztaty. Tam co roku przyjeżdżają sami "pokręceni" warzyciele, którzy Cię "uświadomią" co i jak.
                      Last edited by Ahumba; 25-01-2008, 19:32.
                      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                      znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

                      Comment

                      • Sherman
                        Senior
                        • 09-2005
                        • 305

                        #12
                        Witam

                        Na Warsztaty zarezerwuj sobie czas 10 maja, a nie kwietnia jak napisał Ahumba.

                        Comment

                        • Ahumba
                          Senior
                          • 05-2001
                          • 8962

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Sherman Wyświetlenie odpowiedzi
                          Witam

                          Na Warsztaty zarezerwuj sobie czas 10 maja, a nie kwietnia jak napisał Ahumba.
                          Tam jest tak fajnie, że się nie mogę doczekać
                          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                          znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎