Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Cześć

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • siejas
    Junior
    • 03-2010
    • 3

    Cześć

    List rejestracyjny poprosił o przywitanie, to się witam.

    Krótko o sobie:

    Przez znaczną część życia traktowałem picie piwa jako smutną towarzyską konieczność (o zgrozo!), łykając bez przekonania Żywce, Tyskie i Okocimy, z rzadka mile zaskakiwany jakimś czeskim czy słowackim piwem. Wstrząs przyszedł dwa lata temu w św. Patryka: w jednym z warszawskich pubów spróbowałem lane Murphy's. Trudno zapomnieć, z niedowierzaniem wpatrywałem się w to czarne jak smoła kawo-podobne złoto. Potem nastąpiła rewolucja związana z odkryciem piw pszenicznych, które do dziś walczą u mnie ze stoutami o pierwszeństwo. Przez półtora roku piwne eksperymenty uskuteczniałem raczej lokalnie, choć z przykrością przyznam, że z polskich znanych mi browarów jedynie Cornelius naprawdę zachwycił. Popróbowało się nieco więcej piw czeskich, poznało znakomity pszeniczny rynek Ukrainy. Od pół roku mieszkam i studiuję w Szwecji, co paradoksalnie zaowocowało znacznym przyspieszeniem procesów poznawczych - belgijskie czy angielskie piwa przestały być obce. Jasnych pełnych od dawna nie pijam w ogóle - po co się męczyć, jeśli na wyciągnięcie ręki są prawdziwe skarby? Tyle jeszcze do odkrycia!

    No i wcale tak krótko nie wyszło. Pozdrowienia!
  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    #2
    No to witaj. Jak jesteś w Szwecji, to mógłbyś przybliżyć jak tam wygląda sytuacja z piwem, bo u nas obrosła ona wieloma mitami. Systembolaget, krótko otwarte sklepy, jeden sklep na powiat, a piwo na wagę złota. Załóż może osobny temat i opisz jak to wygląda oczami Polaka, bo że nie jest tak tragicznie to już widać z Twojego postu.

    PS: Już myślałem, że to jakiś miłośnik koncernówek się zalogował, że przez pół nocy nikt się kulturalnie nie przywitał, a tu proszę nawrócony.
    blog.kopyra.com

    Comment

    • Marusia
      Senior
      • 02-2001
      • 20211

      #3
      Witaj, popieram Kopyra, bo też mnie zainteresowało, jak to jest, że poznajesz bogactwo piwnego smaku w Szwecji
      www.warsztatpiwowarski.pl
      www.festiwaldobregopiwa.pl

      www.wrowar.com.pl



      Comment

      • genea
        Senior
        • 02-2006
        • 1515

        #4
        Witam oświeconego piwosza
        Zbieram wszystko związane z browarem Stella Artois.
        Bractwo Piwne

        Czasami najlepszym wyjściem jest wyjście na piwo...
        Wolę być znanym piwoszem niż anonimowym alkoholikiem...

        Comment

        • siejas
          Junior
          • 03-2010
          • 3

          #5
          Dzięki za miłe przywitanie. Chętnie w wolnej chwili napiszę kilka słów o moim widzeniu sytuacji piwnej w Szwecji, która jest rzeczywiście nieco złożona (znakomicie zaopatrzone puby versus systembolaget z (zwykle) przeciętnym wyborem i możliwością zamawiania z katalogu). Nie jestem tylko pewien, gdzie to wrzucić, do ogólnego?
          Last edited by siejas; 03-03-2010, 14:12.

          Comment

          • anteks
            maruda
            • 08-2003
            • 10739

            #6
            Witam piwowsza z północy
            Mniej książków więcej piwa

            Comment

            • kopyr
              Senior
              • 06-2004
              • 9475

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika siejas Wyświetlenie odpowiedzi
              Nie jestem tylko pewien, gdzie to wrzucić, do ogólnego?
              Tak, w dziale Piwo - Ogólnie, załóż wątek Piwo w Szwecji, albo bardziej jajcarsko I cóż, że ze Szwecji... i tam opisz sytuację.
              blog.kopyra.com

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎