Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Witam z Wałbrzycha

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Arcadio
    Junior
    • 07-2011
    • 4

    Witam z Wałbrzycha

    Witam serdecznie
    Jestem sympatykiem piwa, a w szczególności piw typu pilsner. Oczywiście z racji położenia jeżdżę co 2 tygodnie po 2 skrzyneczki Pilsnera Urquell do kraju pochodzenia Próbuję również innych pilsnerów w tym niemieckich ( Krombacher) czy polskich (Lech Pils) jednak smak Urquella jest dla mnie wzorem. Żadne inne piwo nie smakuje mi jak PU. Co do nazywania aromatów, smaków i technologii jaką jest produkowane piwo to czytam i porównuję organoleptycznie Potrafię odróżnić dobrego pilsnera od niedobrego, jednak fachowiec ze mnie żaden Z innych piw to 2 miejsce zajmuje niemiecki Warsteiner, który piwem typu pils nie jest, lecz smak ma wyborny wg. mnie. Czytam dyskusję o różnicach w smaku oryginału z Czech ( kupiony w Czechach) i Tysquella i postaram się dziś to sprawdzić. Kupiłem w PL piwo z Tychów i mam jeszcze parę sztuk oryginału z Czech i porównam, jednak nie będę nawet starał się nazywać tych różnic z racji niewiedzy kiperskiej. Stwierdzę tylko, który smakuje mi bardziej. Mam 30 lat i piwo jest moim ulubionym napojem. Oczywiście próbuję różnych piw i staram się odkrywać nowe smaki. Świat piwa jest taki interesujący, pełen subtelności i wyrafinowania.
    Pozdrawiam wszystkich piwoszy
    wasze zdrowie
  • Basik
    Senior
    • 06-2006
    • 1308

    #2
    Witaj na forum Baw się tu dobrze, dużo czytaj i poznawaj inne smaki niż Urquell i wszystko inne, czego do tej pory próbowałeś

    Comment

    • Arcadio
      Junior
      • 07-2011
      • 4

      #3
      Próbuje od 2 dni Pilsner Urquell z Czech i z Tychów i ten ze śląska nie smakuje mi. Smakuje jakbym do czeskiego wlał 50% wody. Jest słodszy, nie czuć goryczki, jedyne co fajne to zapach po otwarciu butelki, ale zapachu się nie pije. Polskiego kupiłem na wyprzedaży ostatniej pewnie, a czeski świeży przywieziony dziś z CZ

      Comment

      • pioterb4
        Senior
        • 05-2006
        • 4322

        #4
        Witaj na forum. Pamiętaj tylko, że wielkie fabryki robią najwyżej piwa średnie, piw wybitnych trzeba szukać u średnich/malych/bardzo małych browarów. Podczas wizyty w Czechach spróbuj Svijan 12%, Krakonosa 11% lub 12% albo Tambora 11%. To są piwa bez porównania lepsze od wszędobylskiej masówki.

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎