Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zdrowie Wasze w gardła Nasze...

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Saraneth
    Junior
    • 02-2012
    • 1

    Zdrowie Wasze w gardła Nasze...

    ...a jakże, tym staropolskim toastem wypada się przywitać.
    Posiadając mnóstwo czasu wolnego postanowiłem zabrać się za miodosytnicwto i browanictwo. Pochodzę z miasta niegdyś stołecznego Łodzi (pare miesięcy ale się liczy), z zawodu inżynier sanitarny z zamiłowania leń patentowany. Obecne zajęcie nijak ma się do zawodu i zamiłowania mego, ale cóż podjąłem się niewdzięcznej roli wychowania pierworodnego (małżonka moja choć stawiała opór poszła na chleb zarabiać, z zamiłowania również leń z niej patentowany ale ja jestem większy).
    Na piątą rocznice ślubu zestaw do fermentacji zakupiłem, i na jesieni ubiegłego roku w mej dłoni pierwszy browar się znalazł. Trunek wyszedł zacny a był to Coopers Wheat Beer + WES pszeniczny. Butelek przeszło 40 naliczyłem i wszystkie w miesiąc przy asyście przyjaciół opróżniliśmy. W drugiej warce znalazł się Coopers Real Ale + cukier kandyzowany własnoręcznie, i tutaj przeszło 40 flaszek opróżnić trzeba było, na dzień dzisiejszy ostatnia butelka została w lodówce.
    W planach z zacieru browara naważyć trzeba tylko w sprzęcie braki mam spore. Chłodnicę zanurzeniową i kadź zacierną wykonać sobie muszę, a gdy to osiągnę Irish Red Ale trafi do gara.
    Prócz browarnictwa w miodostynictiwe sił poróbuję, Miód Polski czwórniak w piwnicy już leży. Teraz walczę z Gruszniakiem w balonie, walczę bo drań pracować nie chciał, bayanusy za słabe były, bo proces kondycjonowania ominąłem, a teraz płacić trunkiem lichawym będzie trzeba. Apeluję więc do młodszej gawiedzi aby słuchali starszych (doświadczeniem) a nie próbowali bieg rzeki zawracać.
    Pozdrawiam Saraneth
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎