Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jaki telewizor kupić?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jacer
    Senior
    • 03-2006
    • 9875

    #31
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomek35 Wyświetlenie odpowiedzi
    Właśnie przymierzam się do kupna telewizora. No i mam problem, LCD czy Plazma? Przede wszystkim jakie podstawowe parametry powinien spełniać odbiornik?
    Przekątna obrazu dostosowana do wielkości pokoju. Reszta to bzdury i marketing.

    Większość matryc i tak pochodzi z Kobierzyc od LG Philips.
    Milicki Browar Rynkowy
    Grupa STYRIAN

    (1+sqrt5)/2
    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
    No Hops, no Glory :)

    Comment

    • emes
      Nadszyszkownik Chmielowy
      • 08-2003
      • 4275

      #32
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomek35 Wyświetlenie odpowiedzi
      Właśnie przymierzam się do kupna telewizora. No i mam problem, LCD czy Plazma? Przede wszystkim jakie podstawowe parametry powinien spełniać odbiornik?
      Przede wszystkim rozdzielczość i czas reakcji. Raczej LCD. Do tego firma, która w miarę jest znana z jakości sprzętu. Jakie parametry, to najlepiej jak największa rozdzielczość, najlepiej full hd, i jak najmniejszy czas reakcji. Nie zaproponuję żadnej marki, bo się poza technikaliami za bardzo nie interesuję producentami ani ich promocją.

      Comment

      • jacer
        Senior
        • 03-2006
        • 9875

        #33
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika emes Wyświetlenie odpowiedzi
        najlepiej full hd,
        Tak, tylko trzeba mieć źródło full HD. Czyli antena satelitarna a i tak jest tam kilka programów, do tego odpowiedni kabelek i tuner TVsat, obecnie chyba tylko tunery eNki mają wyjście HD.
        Last edited by jacer; 17-02-2010, 21:44.
        Milicki Browar Rynkowy
        Grupa STYRIAN

        (1+sqrt5)/2
        "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
        "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
        No Hops, no Glory :)

        Comment

        • kibi
          Senior
          • 07-2004
          • 1875

          #34
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
          Tak, tylko trzeba mieć źródło full HD. Czyli antena satelitarna a i tak jest tam kilka programów, do tego odpowiedni kabelek i tuner TVsat, obecnie chyba tylko tunery eNki mają wyjście HD.
          Nie wiem co masz na myśli mówiąc wyjście HD. Programy w HD (na razie niezbyt wiele) są nadawane przez wszystkie trzy platformy w Polsce i każda oferuje dekoder z wyjściem HDMI.
          Programy w HD można też odbierać przez kablówkę tam gdzie jest osiągalna. Można też kupić odtwarzacz blue ray.
          Na licznych forach poświęconych HD można bez problemu znaleźć więcej danych niż na tym. Między innymi można przeczytać, ze choć pełne HD oferuje więcej szczegółów niż HD ready, to możliwości ludzkiego oka są takie, ze przy średniej wielkości ekranie mógłbyś je dostrzec dopiero zbliżywszy się do niego na odległość z jakiej czyta się gazetę, a nie ogląda TV, więc można się zastanowić czy warto przepłacać.
          Można tam również znaleźć tasiemcowe dyskusje na temat plazma czy LCD. Żadna ze stron nie ma wystarczających argumentów, żeby przekonać zwolenników drugiej opcji.
          Ja od półtora roku mam plazmę Panasonica i nie zauważyłem, żeby w czymś ustępowała LCD.
          Jedno co mogę powiedzieć z całą pewnością, z doświadczenia własnego i znajomych: nie ma się co obawiać wielkości ekranu. Płaski odbiornik zazwyczaj jest znacznie większy od kineskopowego i pierwsze wrażenie jest że jest ogromny. Ale to mija najdalej po tygodniu i potem zastanawiasz się, czemu nie kupiłeś większego .

          Comment

          • jacer
            Senior
            • 03-2006
            • 9875

            #35
            Aaa widzisz. gdy się tym interesowałem, a własciwie pracownik, to tylko eNka miała takie dekodery.

            Plazma to większy pobór prądu a LCD źle widac z boku. itd.
            Milicki Browar Rynkowy
            Grupa STYRIAN

            (1+sqrt5)/2
            "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
            "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
            No Hops, no Glory :)

            Comment

            • kiszot
              Senior
              • 08-2001
              • 8081

              #36
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
              Tak, tylko trzeba mieć źródło full HD. Czyli antena satelitarna a i tak jest tam kilka programów, do tego odpowiedni kabelek i tuner TVsat, obecnie chyba tylko tunery eNki mają wyjście HD.
              Zapomniałes o Blue ray i konsolach do gier.
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kibi Wyświetlenie odpowiedzi
              Ja od półtora roku mam plazmę Panasonica i nie zauważyłem, żeby w czymś ustępowała LCD.
              A w poborze mocy? co najmniej 2 razy wiecej pobiera plazma niż LCD.
              Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
              1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

              Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
              Mein Schlesierland, mein Heimatland,
              So von Natur, Natur in alter Weise,
              Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
              Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

              Comment

              • ART
                mAD'MINd
                • 02-2001
                • 23805

                #37
                Tomku, wybierz kineskopowy. Np. od nas

                A tak a propos

                poprzeglądaj sobie http://www.hdtv.com.pl
                Last edited by ART; 18-02-2010, 04:40.
                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                Comment

                • pieczarek
                  zwykle cham i prostak
                  • 06-2001
                  • 5011

                  #38
                  W tej chwili jedynymi źródłami obrazu full HD są odtwarzacze blue-ray i Play Station 3. Aaa, jest jeszcze amerykańska telewizja, która raz w miesiącu nadaje jeden film w tej najwyższej rozdzielczości. Wszystkie inne telewizje nadają sygnał zwykłe HD (maksymalnie, bo przecież nadal większość kanałów to zwykły analog lub SD). Jeśli więc nie korzysta się z PS3 lub odtwarzacza (filmy po 60-100 zł za sztukę), to jeszcze przez parę lat nie warto sobie zawracać głowy rozdzielczością full HD. Najśmieszniejsze jest to, że właściciele telewizorów full HD z nożami w oczach przekonują, że mają jakiś - tajny zapewne - dostęp do najwyższej jakości sygnału.

                  Nie jestem fachowcem od mierników, ale czytałem opracowania, z których wynika, że prądożerność plazm to mit. Owszem, zużywają więcej energii niż LCD, ale tylko wówczas, gdy wyświetlają jasny obraz. Ale kto przy zdrowych zmysłach zainteresowany jest oglądaniem białego ekranu!? Przy zwyczajnym, standardowym programie zużycie prądu się wyrównuje. Reasumując: LCD zawsze, niezależnie od jasności obrazu, żre tyle samo prądu; plazma potrzebuje go raz mniej, raz więcej, średnio tyle samo co LCD.

                  Nowsze plazmy mają jakieś zabezpieczenia przed wypalaniem "duszków" w miejscu nieruchomych elementów obrazu (logo stacji telewizyjnej). Kiedyś był to problem.

                  Plazmy mają bardziej naturalne, mniej żarówiaste kolory. Czernie są czarne, a nie szare.

                  Plazmy mają czas reakcji równy zero, wynikający z samej technologii; najnowsze LCD na poziomie zapewniającym eliminację smużenia.

                  Też byłem niedawno na etapie wyboru telewizora. Wstępne plany były takie: na pewno LCD, na pewno full HD, przekątna 40-42 cale, cena do 4 tys. zł. Skończyło się na plazmie Panasonica, zwykłe HD, przekątna 50 cali, cena niecałe 3 tys. zł z wysyłką kurierem.
                  Parametrami, których początkowo nie brałem pod uwagę były:
                  - ilość wejść HDMI (dwa to za mało, mam trzy, a jak ktoś ma dużo sprzętu, to szukać czterech)
                  - odtwarzanie plików graficznych z kart pamięci lub pendrive'ów
                  - odtwarzanie filmów z pendrive'ów (tego nie mam bezpośrednio, a jedynie za pośrednictwem odtwarzacza)
                  - ilość opcji w dostosowywaniu proporcji obrazu (sygnał telewizji rzadko kiedy jest wysyłany w proporcjach ekranu 16:9)

                  Z mojego Panasonica TX-P50X10Y jestem bardzo zadowolony, chociaż telewizji nie oglądam zbyt wiele. Przed zakupem poczytałem sobie polskie i niemieckie opinie użytkowników i wszystko się sprawdziło. Początkowo wydawało mi się, że telewizor jest olbrzymi. Teraz wiem, że tylko mi się wydawało - następny będzie większy.

                  Comment

                  • jacer
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 9875

                    #39
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kiszot Wyświetlenie odpowiedzi
                    Zapomniałes o Blue ray i konsolach do gier.


                    To z blureja i konsoli można oglądać program TV?

                    Filmy na płytkach u mnie nie wchodzą w grę, bo i tak nie oglądam.
                    Milicki Browar Rynkowy
                    Grupa STYRIAN

                    (1+sqrt5)/2
                    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                    No Hops, no Glory :)

                    Comment

                    • otvirak
                      Senior
                      • 04-2005
                      • 769

                      #40
                      funkcja PIPa

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomek35 Wyświetlenie odpowiedzi
                      Właśnie przymierzam się do kupna telewizora. No i mam problem, LCD czy Plazma? Przede wszystkim jakie podstawowe parametry powinien spełniać odbiornik?
                      Wybrałbym model z wbudowaną PIPą
                      niepoprawny czechofil


                      Młody junaku pamiętaj: zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach!
                      WISŁA MISTRZ!

                      Comment

                      • tomek35
                        Senior
                        • 02-2007
                        • 497

                        #41
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                        Tomku, wybierz kineskopowy. Np. od nas
                        Dzięki, ale chyba nie skorzystam Ten zakup robie głównie z myślą o córce, chce wybrać odbiornik w miarę przyjazny dla oczu. Osobiście przychylam się do LCD, no ale jeszcze nie podjąłem ostatecznej decyzji.

                        Comment

                        • Maggyk
                          Szara Adminiscjencja
                          • 05-2004
                          • 5615

                          #42
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomek35 Wyświetlenie odpowiedzi
                          Dzięki, ale chyba nie skorzystam Ten zakup robie głównie z myślą o córce, chce wybrać odbiornik w miarę przyjazny dla oczu. Osobiście przychylam się do LCD, no ale jeszcze nie podjąłem ostatecznej decyzji.
                          Nasz jest idealny dla oczu - czasami gaśnie i nie da się go włączyć
                          Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                          Piwo domowe -
                          Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                          Reklama w BROWARZE
                          PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                          Comment

                          • Mikko
                            Senior
                            • 12-2008
                            • 583

                            #43
                            Nie daj się przede wszystkim zwieźć, podsycanej przez producentów telewizorów LCD mitowi, że telewizory plazmowe zużywają więcej energii niż LCD. Bzdura - nowe telewizory plazmowe potrafią wręcz być ekonomiczniejsze w tym względzie. To samo dotyczy wypalania się pikseli - to zamierzchłe czasy. Nie oszukujmy się, a mam naprawdę porównanie i trochę tych telewizorów przeszło przez moje ręce, obraz na plazmie jest o wiele lepszy, że o czerni nie wspomnę. Na plazmie poza tym lepiej odbierane są programy analogowa co w Polsce jest jakimś atutem.Sam mam obecnie plazmę Panasonica Viera 42 cale za 2000 właśnie (kupiłem przez net bo w MM kosztuje/kosztował około 2500-2700). W LED bym się nie bawił bo to nowość (podrasowane LCD z lepszą czernią no a poza tym są cieńsze ale akurat dla mnie to żaden atut) i cena jest zbyt wysoka w stosunku do jakości.

                            Comment

                            • otvirak
                              Senior
                              • 04-2005
                              • 769

                              #44
                              funkcje różne i różniste

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomek35 Wyświetlenie odpowiedzi
                              Dzięki, ale chyba nie skorzystam Ten zakup robie głównie z myślą o córce, chce wybrać odbiornik w miarę przyjazny dla oczu. Osobiście przychylam się do LCD, no ale jeszcze nie podjąłem ostatecznej decyzji.

                              Hm... jeśli dla córki, to rzeczywiście odpada Chyba, że będziesz ją często odwiedzał A poważnie, ja mam LCD Toshiba i polecam każdemu. W porównaniu np. z Samsungami o wiele lepszy obraz. Fajne są też Sharpy. Warto wziąć full HD. Tylko żeby Ci się nie pomyliło z tymi reklamami na murach, które polecają funkcję HWDP (zresztą nieortograficznie)
                              niepoprawny czechofil


                              Młody junaku pamiętaj: zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach!
                              WISŁA MISTRZ!

                              Comment

                              • przemo70
                                † 1970-2019 Piwosz w Raju
                                • 05-2007
                                • 1501

                                #45
                                Jeśli miałbym wybierać ponownie, kupiłbym plazmę, pobór prądu wcale nie dużo większy niz w lcd za to jakość obrazu o niebo lepsza i cena korzystna.Jeśli by Ci się nie spieszyło, to oled, ale to pewnie u nas za dwa lata dopiero będzie w logicznej cenie w tej chwili masakra
                                Save water, drink beer ...

                                http://www.parowozy.com.pl/
                                http://www.kamery.wolsztyn.pl/
                                https://www.facebook.com/pages/Browa...10?ref=profile

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎