Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Profesja, Inżynier

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12171

    Profesja, Inżynier

    Dortmunder Export z niemieckim Perle i amerykańskimi Willamette, Centennial, Citra.

    Ekstr. 13,2%
    Alk. 5,1%

    Aromat - łagodny, z przewagą chmielu
    Piana - umiarkowanie wysoka, gęsta, w miarę trwała, zostaje na szkle
    Barwa - złota (ale piłem w ciemnym pomieszczeniu)
    Wysycenie - średnie, przyjemnie musuje
    Smak - dość wyraźna goryczka, raczej ziołowa, niezalegająca, z tym korespondują tony mineralne (przypominające wysokomineralizowaną wodę, trochę "kamienne"), trochę tonów od słodów, w tym bardzo lekkim karmelem. Całość jednak wytrawna.
    Treściwość - umiarkowana pełnia

    Szacunek dla browaru za uwarzenie takiego stylu, który niby wydaje się prosty. To piwo w jakimś stopniu jest proste, ale to w żadnym wypadku to nie wada. Zbalansowane, wszystko jest na swoim miejscu, rześkie, sesyjne.

    Wykorzystano przy warzeniu wiele słodów i chmieli. Osobiście odpuściłbym tu chmiele amerykańskie, przy takim warzeniu nie są bardzo wyczuwalne, a i ciekawych "niemców" jest dużo do wykorzystania.
    Piwo nawiązuje do stylu, który może nie jest jakiś "fajerwerkowy", ale za to jest pijalne i zachęcające do dłuższego posiedzenia. Porządne piwko

    Wypite we wrocławskiej Marynce
    Last edited by darekd; 08-06-2015, 01:02.
  • rafael52
    • 12-2013
    • 478

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: ciemne złoto, jasny bursztyn, zmętniony. [4]
    Piana: średnio obfita, niezbyt trwała. [3.5]
    Zapach: intensywny, przyjemny aromat tradycyjnych chmieli, lekka nuta słodowa, chlebowa, profil czysty bez estrów. [4.5]
    Smak: średnia pełnia słodowa, również lekkie nuty chlebowe, tak jak w aromacie jest sporo nut chmielowych, goryczka średnia mogła by być trochę wyższa. [4]
    Wysycenie: średnie, takie jak powinno być. [4.5]
    Opakowanie: ładna grafika, ciekawy pomysł, jest komplet informacji o piwie i składzie. [4]
    Uwagi: warka do 17.09.2015, ciekawa odmiana od nawału ameryki z browarów rzemieślniczych.

    Moja ocena: [4.15]
    Attached Files
    Last edited by rafael52; 30-06-2015, 23:38.

    Comment

    • Winterstorm
      Member
      • 06-2014
      • 60

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Złoty, minimalnie zmętniony. [4.5]
      Piana: Po nalaniu średniowysoka, bardzo zbita, drobnopęcherzykowa z pojedynczymi większymi bańkami. Stopniowo redukuje się do niepełnego korzuszka i wyraźnej obwódki [4]
      Zapach: Zbalansowany, delikatny, nieco klasycznych nut chmielowych, podparte wyraźnym aromatem chlebowym. Nieco DMSu się przyplątało. [4]
      Smak: Goryczka średnia, w kierunku niskiej, ziołowa, niezalegająca. Jest też lekka baza słodowa. Piwo bardzo gładkie, delikatne. [4]
      Wysycenie: Średnie, odpowiednie. [5]
      Opakowanie: Bardzo przyjemna kolorystyka, świetny rysunek krasnoluda/gnoma mechanika. Kapsel goły, opis i komplet informacji. [4.5]
      Uwagi: Przyjemne piwo i miła odmiana w zalewie ipów sripów tudzież witów sritów. Sesyjne, świetne do posiedzeń nie wymagających dogłębnego zastanawiania się nad trunkiem.

      Moja ocena: [4.1]

      Comment

      • Derbeth
        Senior
        • 04-2013
        • 337

        #4
        Świetne piwo, wyraźna strona słodowa, lekko "piwniczna", goryczka nieprzesadzona, ale szlachetna. Taki miks niemiecko-czeski, "piwniczność" jak w kellerach i świeży aromat jak w czeskich niefiltrach. W gatunku nieskomplikowanych jasnych polskich piw to dla mnie absolutna czołówka.

        Comment

        • chechaouen
          Senior
          • 01-2011
          • 1180

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Lekko przycienione złoto z pomarańczowym odcieniem. Średnia mętność [4]
          Piana: Nie za wysoka. Cienka warstwa dość trwała. Oblepia szkło [3.5]
          Zapach: Nie za intensywny. Czuć trochę ziołowy chmiel, lekki powiew słodu, do tego charakterystyczna nuta jakby miodowo-kwiatowa [3.5]
          Smak: No bardzo smaczne! Uderzenie pilsowej, takiej lekkiej ale zarazem intensywnej, goryczki zaskakująco mocne, mocniejsze niż zapowiadał to zapach. Goryczka dość długa, przyjemna, nie jest zalegająca. Do tego ciekawe lekko słodkawe, jakby kwiatowe posmaki. W tle akcenty ziołowe i chlebowe. Smaczne [4.5]
          Wysycenie: Początkowo dość wysokie, ale szybko ulatuje. Po kilku minutach sprawia wrażenie już mocno wygazowanego [3.5]
          Opakowanie: Gustowne, eleganckie etykiety. Dokladny sklad i parametry [4.5]
          Uwagi: Data: 17.09

          Moja ocena: [3.975]

          Comment

          • kenny
            Senior
            • 04-2009
            • 712

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ciemnozłoty, opalizujący. [4.5]
            Piana: Niziutka, błyskawicznie redukuje się do zera. [2]
            Zapach: Zbożowy, lekko kwaskowy, lekko miodowy. [4]
            Smak: Słodowy, zbożowy, lekko chmielowy i "piwniczny". Ziołowa niska goryczka i kwaskowa końcówka. [3.5]
            Wysycenie: Niskie. [4]
            Opakowanie: W ich stylu, może być. [4]
            Uwagi: Mało spektakularne, ale chyba takie powinno być. Nigdy nie piłem piwa w tym gatunku, smakowo kojarzy mi się bardziej z czymś czeskim niż niemieckim. Goryczka szlachetna, przyjemna. Za to "piwniczność" i kwaskowe posmaki niezbyt mi się podobają. Warka do 11.03.2016.
            Uwaga - teraz jest chmielone Sybillą, Hallertau Tradition i Lubelskim.

            Moja ocena: [3.625]

            Comment

            • faradek
              Junior
              • 07-2014
              • 15

              #7
              Piana praktycznie zerowa, wysycenie bardzo niskie, jak w stoucie. W aromacie wyczuwalne nuty winne i takie jakby mokre zboże. Aromatu chmielowego nie stwierdzono. Goryczka niska. Generalnie nic specjalnego. Warka do 11.03.2016r.

              Comment

              • WojciechT
                Senior
                • 09-2012
                • 2546

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Żółtawy, zmętniony. [5]
                Piana: Biała i drobna, ale niezbyt wysoka i niezbyt trwała. [2.5]
                Zapach: Bardzo delikatny, trochę cytrusowy, odrobinę słodowy. Przyjemny, ale słaby. [3]
                Smak: Ciekawe piwo. Wyraźnie słodowe, zbożowe i chlebowe, ale jednocześnie kwaskowate, orzeźwiające. Goryczka przyjemna, dosyć wyraźnie zaznaczona, dosyć mocna, cytrusowo-ziołowa. Pojawiają się cierpkie nuty przywodzące na myśl jagody goi. [4]
                Wysycenie: Nieco wyższe by temu piwu nie zaszkodziło. [4.5]
                Opakowanie: Jak pozostałe z serii. [4]
                Uwagi: Smaczne, ciekawe piwo.

                Moja ocena: [3.575]

                Comment

                • melor
                  Senior
                  • 04-2006
                  • 364

                  #9
                  aromat: lagerowy, drożdżowy, słodowy
                  kolor: złoty, mętny
                  piana: trochę jej jest. Jest mała, ale trwała i oblepia szkło.
                  smak: Łagodny w smaku, małe nagazowanie. Mała goryczka. Słodowy z wyczuwalnym aromatem chmielowym. Nawet słodkie jest, bym powiedział. Bardzo dobre!
                  Dziwne, że wcześniej nie zauważyłem tego piwa.
                  8/10

                  warka: 22.05.2017

                  Comment

                  • ART
                    mAD'MINd
                    • 02-2001
                    • 23792

                    #10
                    browar dawno zamknięty, nowe wpisy nt. "marki" Profesja - Inżynier: https://www.browar.biz/forum/piwo/pi...fesja-inzynier
                    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎