Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zarzecze, [Birbant] Hopsbant Fresh IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Zarzecze, [Birbant] Hopsbant Fresh IPA

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • rafalek21
    Senior
    • 04-2015
    • 1407

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasnozłoty, lekko zamglony. [4.5]
    Piana: Niewysoka, biała, szybko znika, nie lubi się ze szkłem. [2.5]
    Zapach: Owoce tropikalne, cytrusy, delikatnie sosnowy, średnio intensywny, przyjemny aromat. [4]
    Smak: Niezbyt mocna podbudowa słodowa, znowu cytrusy i owoce tropikalne, gładkie, średnie ciało, średnio-wysoka cytrusowa goryczka, dość krótka. Z początku odrobina słodyczy, dalej jest bardziej po wytrawnej stronie. Dość lekkie jak na swoje parametry [4]
    Wysycenie: Średnie - pasuje. [4]
    Opakowanie: Fajna etykieta, komplet informacji, jedna z lepszych od Birbanta. [5]
    Uwagi: Jest to IPA bardziej w stylu West Coast, smaczne, ale nie zrobiło na mnie większego wrażenia. Warka 30.09.2016.

    Moja ocena: [3.925]

    Comment

    • zohan666
      Senior
      • 11-2012
      • 259

      #3
      Piłem w zeszłym tygodniu. Słodkie, bardzo soczyste owoce tropikalne i średnia do wysokiej goryczka. Dawno nie piłem tak dobrego AIPA Solidne 4,5/5

      Comment

      • DariuszSawicki
        Senior
        • 08-2012
        • 2868

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Jasno złoty, trochę mgliste. [4.5]
        Piana: Średnio pęcherzykowa, średnio wysoka, opada powoli, zdobi szkło. [3.5]
        Zapach: Cytrusy, mango i inne tropiki, a do tego lekka żywica. Słód też jest i to wyraźny. [4.5]
        Smak: W smaku już słodu mało i niestety wyczuwalny alkohol. Na szczęście piwo broni się świetnym chmielem w idealnym balansie tropikalnym-cytrusowo-żywicznym. Trochę ciężkie, ale smaczne. [4]
        Wysycenie: Niskie. [4.5]
        Opakowanie: Niezwykle kolorowa etykieta, taka, że dzieci pomyślą że to sok, a nie piwo. Nawet sobie Cartoon Network włączyłem...
        Skład pełny, morska opowieść podoba mi się. [4]
        Uwagi: Bardzo dobre IPA, tylko alkoholu za dużo...
        Warka 30.09.2016.

        Moja ocena: [4.175]

        Comment

        • cyoorka
          Senior
          • 03-2007
          • 338

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Złote, lekko zmętnione pływającymi drobinkami. [4]
          Piana: Średnioobfita, średniopęcherzykowa, przeciętnie trwała, dobry lacing. [4]
          Zapach: Chmielowy, owocowy, sosnowy. Przyjemny i intensywny. [4.5]
          Smak: Raczej wytrawne, średnio pełne. Słodowe, nawet lekko karmelowe, no i chmielowe, choć tutaj już bardziej żywiczne i roślinne, niż owocowe. Goryczka średnia. [4]
          Wysycenie: Średnio-niskie. Pod koniec trochę brakuje. [3.5]
          Opakowanie: Pstrokate, fajne. [4.5]
          Uwagi: Smaczne, wyraźnie chmielowe, roślinne.

          Moja ocena: [4.175]

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9732

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Złoty, lekko zamglony. [4]
            Piana: Biała, drobna, średniowysoka i średniotrwała. [3.5]
            Zapach: Ślad karmelu, delikatna sosna i owoce. I znowu czuję coś na kształt przypalonej cebulki... . [3.5]
            Smak: Lekko przypalony słód, intensywna goryczka, trochę pestkowa. Tło owoców cytrusowych. Ciekawy . [4]
            Wysycenie: Dość wysokie. [4]
            Opakowanie: Orgia barw, mnie kojarzy się z rozświetloną szafą grającą. Poza tym, ze trzydzieści lat temu miałem dres z kreszu w takich barwach. [4]
            Uwagi: Piwo byłoby "fresh", gdyby nie lekko przyciężkawe parametry...

            Moja ocena: [3.775]

            Comment

            • WojciechT
              Senior
              • 09-2012
              • 2546

              #7
              Pachnie bardzo przyjemnie, mocno owocowo, cytrusowo, chmielowo, także z delikatnym aromatem jakby popiołu. Smak to potwierdza - mocno orzeźwiająca AIPA, z naprawdę fajnym balansem słodowości i (wysokiej) goryczki. Sporo chmielowych posmaków, owoców, słowem: bardzo, bardzo fajna AIPA. Mam nadzieję, że dotrzyma takiej formy do czasów, aż nastąpią upały, bo pije się to nadzwyczaj przyjemnie.

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9732

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika WojciechT Wyświetlenie odpowiedzi
                Mam nadzieję, że dotrzyma takiej formy do czasów, aż nastąpią upały...
                Czyli, k-wa, kiedy???

                Comment

                • Krokiet
                  Junior
                  • 12-2016
                  • 17

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Złocisty, lekko zmętniony. Niestety nie przeczytałem, że jest niefiltrowane i wlałem cały osad. [4]
                  Piana: Całkiem obfita, drobno pęcherzykowa, przyzwoita długość. [4]
                  Zapach: Owocowy, lekko słodowy, trochę mało "fresh" jak na Fresh IPA. Pojawia się też, raz na jakiś czas, lekki i trudny do złapania aromat czekoladowy. [4.5]
                  Smak: Wytrawny, lekko kwaskowy, gładki. Niestety delikatny, acz wyczuwalny alkohol. Goryczka średnia do wysokiej Optymalnie długa, całkiem przyjemna. [4]
                  Wysycenie: Odpowiednia dla stylu. [4.5]
                  Opakowanie: Całkiem ładna etykieta. Nie ma się do czego przyczepić. Kapsel firmowy, czarny. [4.5]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [4.225]

                  Comment

                  • Brodzislaw
                    Senior
                    • 09-2013
                    • 1020

                    #10
                    Kolor jasnego złota, lekko opalizujący. Piana jasna z drobnych pęcherzyków opadła z czasem tworząc minimalny ślad na szkle.
                    Aromat zdominowany przez chmiele: owocowo-cytrusowy z minimalną nuta ziołowo-sosnową (żywiczną). Po ogrzaniu pojawia się karmelek od słodów i nuta kwiatowa. Zapach początkowo jest intensywny.
                    Smak wyrwany. Minimalny karmelek i zbożowość z leciutkim kwaskiem na finiszu zakrywane są z każdym łykiem coraz intensywniejsza goryczką. Gorycz cytrusowo-ziołowa jest bardzo przyjemna z początku. Z czasem lekko zalega na języku i daje efekt ściągania. Po ogrzaniu piwa, wchodzi znów karmel, który lekko zamula i zapycha.
                    Wysycenie średnie, alkohol nieznacznie wyczuwalny.

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎