Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Wrocław, Opolska 195, Chmielownia

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12118

    Wrocław, Opolska 195, Chmielownia

    Chmielownia z Drobnera:



    doczekała się filii (a właściwie większego sklepu) na Opolskiej we Wrocławiu. Znajduje się on na granicach miasta, myślałem że są to już Radwanice (jadąc z miasta po prawej stronie). Duży osobny budynek z parkingiem, sklep na dole.

    Asortyment większy niż na Drobnera. Oprócz polskiej produkcji sporo propozycji z USA, Wielkiej Brytanii, Belgii a nawet kraftowe perełki m.in. z Serbii. Poza tym bodaj dwa krany do napełniania petów (podczas mojej wizyty był Nepomucen). Jedyny minus, to nieco wyższe ceny i peryferyjne położenie, ale za to dużo ciekawostek.
  • concerto
    Senior
    • 09-2003
    • 859

    #2
    Mają też spory wybór cięższych alkoholi.

    Z ciekawostek to latem są też leżaki na parkingu, jak ktoś ma ochotę posączyć piwo na miejscu, z widokiem na ruchliwą drogę
    Last edited by concerto; 18-02-2019, 17:54.
    "... ja nie tylko literat, ale i Gombrowicz!"

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      • 02-2003
      • 12118

      #3
      Przed lokalem wielki różowy słoń (Delirium Tremens, Huyghe's). Wybór piw zagranicznych wciąż jest największy we Wrocławiu i nie tylko. Polskich kraftów też bardzo dużo. Ceny niestety też nieco wyższe niż odpowiednie piwa u konkurencji. Są jednak takie piwa, których gdzie indziej nie widziałem. Gość (włąściciel?), który tam pracuje bezpośredni i chętny do pomocy.

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        • 02-2003
        • 12118

        #4
        Nadal, obok polskiego kraftu, jest sporo zagranicznych ciekawostek. Oryginalne piwa trapistów z Austrii i Anglii (Mount Saint Bernard Abbey), szkockie ejle z Traquair House, niemiecki Alt (Vormann), niemiecki kontraktowiec Freigeist Bierkultur z Freigeist Gute Nacht Marie Imperial Stout Eisbock itd.Na pryferiach miasta, ale wybór zagranicznych piw najlepszy.

        Są krany do rozlewania do PETów.

        Zaloguj się do Facebooka, aby zacząć udostępniać różne rzeczy oraz łączyć się ze znajomymi, rodziną i ludźmi, których znasz.

        Comment

        • darekd
          PremiumUżytkownik
          • 02-2003
          • 12118

          #5
          Sklep ma działać do końca maja. Potem przeprowadzają się do Kiełczowa.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎