Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nowe browary restauracyjne w Polsce

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23799

    My też, ale i tak wątpimy
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • Pankracy
      Senior
      • 10-2007
      • 2768

      Czy ktoś coś wie na temat budowy nowych browarów restauracyjnych w Gdańsku i w Łodzi?
      Wyczytałem gdzieś, że takowe inwestycje będą realizowane na ul. Łąkowej (Dolne Miasto) w Gdańsku i ul. Sędziszowskiej (dawny browar Ludwika Anstadta) w Łodzi.

      Poza tym co z Legnicą? Budują już coś na ul. Młynarskiej?

      Comment

      • skandal
        Senior
        • 05-2002
        • 1439

        W Gdańsku już przecież jest. Na Szafarni. I to raczej o budowie właśnie tego gdzieś przeczytałeś.

        Comment

        • abernacka
          Senior
          • 12-2003
          • 10837

          Jak donosi serwis www.minibrowar.com, prace nad uruchomieniem w Puławach browaru dobiegają końca (planowane otwarcie 1 maja'09) natomiast w Gliwicach inwestor podpisał umowę na uruchomienie browaru (koniec inwestycji w 2010 r.).
          Piwna turystyka według abernackiego

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13949

            No czyli jednak Puławy, a nie, jak starano się tu sugerować, Kazimierz. Informacje dobre, tylko czemu oni się tak na tego KS uparli? Jeszcze ma to być jeden z 4 najnowocześniejszych. Widocznie mają za dużo forsy.

            Uuuu, coś funkcja "edytuj" się zbiesiła.
            Last edited by Pendragon; 07-01-2009, 11:00.

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • darko
              Senior
              • 06-2003
              • 2078

              TO ma być pierwszy w Polsce ( i jeden z niewielu w Europie) browar z systemem SchoKo lub SchoKolino (http://www.kaspar-schulz.com/relaunc..._id=78&clang=0)
              Last edited by darko; 07-01-2009, 12:23.

              Comment

              • fidoangel
                Senior
                • 07-2005
                • 3489

                Całkiem kosmiczne te urządzenia na fotkach.Niesamowita jakość wykonania.
                "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

                Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

                Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
                Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
                Sprawdź >>>Przewodnik<<<

                Comment

                • kishar
                  Senior
                  • 10-2003
                  • 1691

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                  No czyli jednak Puławy, a nie, jak starano się tu sugerować, Kazimierz. Informacje dobre, tylko czemu oni się tak na tego KS uparli? Jeszcze ma to być jeden z 4 najnowocześniejszych. Widocznie mają za dużo forsy.

                  Uuuu, coś funkcja "edytuj" się zbiesiła.
                  No przecież pisałem, że nie Kazimierz ale było dużo niedowiarków na forum. Czemu KS bo to dobra firma zapewniająca wysoką jakość i odpowiednie wsparcie dla inwestora. A plany rozwoju tego browaru są ciekawe i jeżeli wszystko dobrze pójdzie może to być bardzo ciekawy element na polskiej piwnej mapie.

                  Comment

                  • ART
                    mAD'MINd
                    • 02-2001
                    • 23799

                    Jeśli tylko piwowar z inwencją będzie, to będzie dobrze
                    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                    Comment

                    • VanPurRz
                      Senior
                      • 09-2008
                      • 4229

                      Mnie marzy się to co w Czechach jest częste - czyli browar restauracyjny z otwartymi kadziami fermentacyjnymi.
                      "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                      Comment

                      • Gopher
                        Senior
                        • 10-2007
                        • 450

                        A tak wygląda obecnie kamienica w Lublinie w której planowany jest browar. Zdjęcie z "Forum Polskich Wieżowców".
                        http://img32.picoodle.com/img/img32/...8m_0fabd9e.jpg
                        Last edited by Gopher; 08-01-2009, 14:18.
                        Lengyel, magyar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát

                        Comment

                        • kishar
                          Senior
                          • 10-2003
                          • 1691

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Gopher Wyświetlenie odpowiedzi
                          A tak wygląda obecnie kamienica w Lublinie w której planowany jest browar. Zdjęcie z "Forum Polskich Wieżowców".
                          http://img32.picoodle.com/img/img32/...8m_0fabd9e.jpg
                          To ciekawe kiedy wreszcie będzie otwarcie, bo o piwo w knajpie to ciężko w Lublinie.

                          A co do browaru w Puławach, to za jakiś czas po winem widzieć się z właścicielem, to pogadam z nim i postaram się by przekazać na forum więcej informacji, bo na razie obowiązuje mnie tajemnica.

                          Comment

                          • Pankracy
                            Senior
                            • 10-2007
                            • 2768

                            Już wiem gdzie będzie ten browar w Puławach.

                            Informacje łatwo było znaleźć i są one ogólnodostępne. Ciekawa lokalizacja. Choć spodziewałem się jej w innym miejscu.
                            Last edited by Pankracy; 10-01-2009, 00:22.

                            Comment

                            • kiszot
                              Senior
                              • 08-2001
                              • 8081

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Gopher Wyświetlenie odpowiedzi
                              A tak wygląda obecnie kamienica w Lublinie w której planowany jest browar. Zdjęcie z "Forum Polskich Wieżowców".
                              http://img32.picoodle.com/img/img32/...8m_0fabd9e.jpg
                              Nie wiem czy będzie ktoś chętny na piwo w takim sąsiedztwie.
                              Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                              1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                              Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                              Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                              So von Natur, Natur in alter Weise,
                              Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                              Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                              Comment

                              • becik
                                Senior
                                • 07-2002
                                • 14999

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pankracy Wyświetlenie odpowiedzi
                                Już wiem gdzie będzie ten browar w Puławach.

                                Informacje łatwo było znaleźć i są one ogólnodostępne. Ciekawa lokalizacja. Choć spodziewałem się jej w innym miejscu.
                                Gdzie? Bo ja niegramotny w sieci znaleźć nie mogłem

                                Zastanawiam się kto kto będzie w Puławach korzystać z tego browaru bo chyba tylko miejscowi, a jeśli tak to jaka może być jego przyszłość? Obecność pobliskiego Kazimierza nie gwarantuje sali pełnej gości, a i same Puławy nie są zbyt częstym celem turystycznych wypadów.
                                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎