Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pracownia Piwa, Huncwot

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Pracownia Piwa, Huncwot

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • yaro74
    PremiumUżytkownik
    • 09-2012
    • 2089

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: ciemny bursztyn ,mętny. [4.5]
    Piana: średnio wysoka, niezbyt trwała [3.5]
    Zapach: niezbyt intensywny, ale bardzo przyjemny, owoce tropikalne w tle lekka żywiczność i cytrusy. [4]
    Smak: to samo co w zapachu owoce i żywica, goryczka niezbyt mocna jak na 75 IBU, za to bardzo przyjemna w piciu. Piwo jest lekkie i bardzo pijalne, w sam raz na lato. [4]
    Wysycenie: średnie. [5]
    Opakowanie: pite w pubie. [3.5]
    Uwagi:

    Moja ocena: [4]
    Last edited by yaro74; 16-06-2014, 19:32.

    Comment

    • YouPeter
      Senior
      • 05-2004
      • 2379

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Miedziany. [4]
      Piana: Beżowa, o średniej gęstości, utrzymująca się stosunkowo długo, nie pozostawiająca większych śladów na ściankach szkła. [4.5]
      Zapach: Zdecydowanie chmielowy. Dominują słodkie owoce, trochę landrynek i żywica. Wszystko to oparte jest na przyjemnej słodowej podstawie. [5]
      Smak: Odczucia smakowe są bardzo intensywne. Przede wszystkim dominują słodkie owoce, które wraz z niskim nasyceniem piwa, dają efekt jego pełności. Wszystko to kontruje solidna, zaokrąglona, zalegająca goryczka. [4]
      Wysycenie: Niskie, podbudowujące treściwość piwa. [4.5]
      Opakowanie: To samo co we wszystkich wcześniejszych opisach etykiet z Pracowni. Czyli jest dobrze. [4.5]
      Uwagi: Piwo zakupione w Beer Concept przy Łuzyckiej w Krakowie.

      Moja ocena: [4.45]
      Last edited by YouPeter; 30-06-2014, 21:38.
      Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

      Comment

      • YouPeter
        Senior
        • 05-2004
        • 2379

        #4
        Foto...
        Attached Files
        Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

        Comment

        • rgrzech
          Senior
          • 12-2013
          • 230

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ciemny bursztyn. W piwie widoczne są cząstki chmielu. [4.5]
          Piana: Drobna i kremowa. Nalewa się nie zbyt obficie, ale pozostaje do końca degustacji. Zdobi szkło. [4]
          Zapach: Cudowny zapach amerykańskich chmieli: mango, nektarynki, grejpfrut, sosna, żywice. [4.5]
          Smak: Tak jak w aromacie, tutaj też rządzi amerykański chmiel. Są cytrusy i żywice. Goryczka wysoka i szlachetna. Świetnie odświeża jamę ustną. Piwo jest pełne, jednocześnie rześkie i bardzo pijalne. Finisz długi, świeży, grejpfrutowy. [4.5]
          Wysycenie: Średnie - idealne dla stylu. [5]
          Opakowanie: Super nazwa i typowa dla Pracowni szata graficzna. [4.5]
          Uwagi: Piwo jest bardzo rześkie, aromatyczne, z konkretną i szlachetną goryczką. Świetne AIPA. Oceniana wersja butelkowa.

          Moja ocena: [4.475]

          Comment

          • docent
            Senior
            • 10-2002
            • 5205

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Bursztynowy, mętny. [5]
            Piana: Bardzo drobna, obfita, ładnie krążkuje na szkle. [5]
            Zapach: Intensywny aromat owoców tropikalnych. [4.5]
            Smak: Pełny, zbalansowany z delikatną przewagą goryczki a przede wszystkim intensywnie owocowy w typie grejpfruta. Pijalność jak na AIPA ekstremalna! [5]
            Wysycenie: Całkiem wysokie, początkowo trochę przeszkadza ale to wrażenie szybko mija. [5]
            Opakowanie: Klasyczne dla Pracowni Piwa. [4]
            Uwagi: Świetna AIPA, na ten moment właściwie najlepsza jeśli chodzi o krajowe piwo beczkowe w tym stylu.

            Moja ocena: [4.775]
            Attached Files
            Last edited by docent; 16-07-2014, 12:40.
            Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
            Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
            Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
            Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

            Comment

            • VanPurRz
              Senior
              • 09-2008
              • 4229

              #7
              Docent kończy nieco egzaltowanie (nie przesadzał bym z tym "najlepsze") ale piwo było naprawdę dobre.
              "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

              Comment

              • melor
                Senior
                • 04-2006
                • 364

                #8
                Barwa bursztynowa, piana idealna, nasycenie w porządku, przyjemny owocowy aromat, średnia goryczka i wysoka pijalność. Świetne IPA!

                Comment

                • GreenFox
                  Senior
                  • 12-2013
                  • 273

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Bursztynowo-pomarańczowy, piwo mętne [4]
                  Piana: Bardzo ładna wysoka, biała, drobnopęcherzykowa czapa, długo się utrzymuje, pięknie osiada na ściankach - piana z gatunku tych wymarzonych [5]
                  Zapach: Średniointensywny aromat owoców egzotycznych, w tle cytrusy i lekka żywica - generalnie znany i lubiany chmiel Amarillo odgrywa tu znaczącą rolę w zasypie Aromat bardzo pełny i orzeźwiający, ładnie kontrowany delikatnymi akcentami od słodów [4.5]
                  Smak: Całkiem wysoka pełnia słodowa, delikatna, szlachetna goryczka o akcentach grejfrutowych, piwo sprawia wrażenie bardzo lekkiego, osobiście sklasyfikowałbym je jako APA [4]
                  Wysycenie: Całkiem wysokie, lekko szczypie w usta, mogłoby być nieco niższe [4]
                  Opakowanie: Kolejny raz - w firmowym pubie brak jakichkolwiek informacji na kranie (tylko na tablicy dotycząca stylu, ekstraktu i alkoholu) [2.5]
                  Uwagi: Jak na AIPA to jednak nieco zbyt mało intensywne, niemniej jednak już porzucając czepialstwo o nazewnictwo stylu - piwo jest bardzo lekkie, aromatyczne, orzeźwiające i przyjemne w odbiorze - doskonałe na lato, które właśnie nam za oknami przemija. Czy faktycznie jedno z najlepszych IPA na rynku? Jak dla mnie niekoniecznie, jak na IPA cokolwiek zbyt słabe, za mało intensywne, ale to tylko taka moja opinia

                  Moja ocena: [4.2]

                  Comment

                  • Piwny_Radek
                    Senior
                    • 08-2014
                    • 108

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Ciemno-pomarańczowa barwa, sprawiająca wrażenie nieco wyblakłej. [3]
                    Piana: Piana średniopęcherzykowa, z czasem opada do białego nalotu. Słaby lacing. [3]
                    Zapach: Przyjemny, delikatny zapach wypełniony cytrusowo-tropikalnymi owocami z domieszką leśnego, żywicznego aromatu. [3.5]
                    Smak: Słodowa podstawa z elementami słodkich owoców tropikalnych oraz cytrusów. Z kolejnymi łykami pojawia się żywica oraz karmel. Goryczka na średnim poziomie, bardzo przyjemna, owocowa z trawiastym zacięciem. Piwo cechuje dobra treściwość oraz niskie wysycenie, ze świeżym finiszem. Całość jest bardzo pijalna i orzeźwiająca. [4]
                    Wysycenie: niskie [3.5]
                    Opakowanie: [5]
                    Uwagi: Bardzo przyjemne, nieprzeładowane IPA. Brak nachalnego aromatu oraz bogactwo dobrze ułożonego smaku, oto przepis Pracowni na świetne sesyjne piwo.

                    Przemierzając koncernowe oceany, rzemieślnicze jeziorka i craftowe źródełka, Piwny Radek poluje na najciekawsze i najlepsze piwne okazy.


                    Moja ocena: [3.7]
                    http://piwnyradek.blogspot.com/
                    http://instagram.com/piwnyradek

                    Comment

                    • yassmen
                      Senior
                      • 11-2012
                      • 288

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ciemny bursztyn wpadający w czerwonawy. Mętne. [4.5]
                      Piana: Bardzo średnia, szybko się redukuje, nie znaczy ścianek naczynia. [3.5]
                      Zapach: Dominują żywiczno-leśne nuty. Tropiki i cytrusy na drugim planie. Intensywna mieszanka. [4.5]
                      Smak: Pełne, dosyć treściwe, lekko wyklejające. W moim odczuciu, w ślepym teście, trudno byłoby odróżnić od wypustów amerykańskich craftowców. Ciężar gatunkowy tropikalnych owoców, wyraźnie zaznaczona gorycz, a jednocześnie fenomenalna pijalność. [4.5]
                      Wysycenie: Trochę za wysokie. Trzeba czekać, aż nadmiar uleci. [4]
                      Opakowanie: Butelka 0.33 z przezroczystą naklejką z huncwotem. Lubię taką objętość, ale design etykiety z większych butelek bardziej mi pasuje. [4]
                      Uwagi: Pozycja obowiązkowa dla każdego fana fachowego użycia amerykańskich chmieli w procesie warzenia.

                      Moja ocena: [4.35]

                      Comment

                      • mozaic
                        Member
                        • 06-2015
                        • 44

                        #12
                        pite przy mocnym wietrze, bezposrednio po wege-burgezre zrobiło mega wrażenie - jutro klasyczna degustacja, ale to chyba bedzie topowa aipa, nie wiem czy nie ciekawsza od terrence'a..

                        pozycja obowiązkowa - to na pewno.

                        Comment

                        • Mars276
                          Senior
                          • 07-2014
                          • 134

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Ciemny bursztyn. Piwo jest mętne. [4]
                          Piana: Obfita. Drobno i średniopęcherzykowa, średnio trwała, przyzwoicie koronkuje. [4]
                          Zapach: Grapefruit, nuty sosnowe, odrobina zielonego jabłka. Aromat jest OK, ale mógłby być bardziej intensywny. Po zabełtaniu wychodzi mocniejszy aldehyd octowy. [3.5]
                          Smak: Piwo jest półwytrawne, pełnia niska. Goryczka średnia, krótka, przyjemna. Poza tym piwo jest trochę bez smaku. Majaczy tam gdzieś jakaś żywiczność, z tyłu czuć też aldehyd octowy. Słabo. [3]
                          Wysycenie: Średnie - idealne. [5]
                          Opakowanie: Etykieta mi się nie podoba - kreska jest infantylna. Brak dokładnego składu również na minus. [3]
                          Uwagi: Przeciętne AIPA. Biorąc pod uwagę renomę, jaką cieszy się Pracownia Piwa, jestem ciężko rozczarowany. Jest wiele lepszych na rynku. Nie polecam.

                          Moja ocena: [3.425]

                          Comment

                          • WojciechT
                            Senior
                            • 09-2012
                            • 2546

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Ciemnopomarańczowy, mętny. [5]
                            Piana: Wysoka, raczej trwała, drobno- i średniopęcherzykowa, biała. [4]
                            Zapach: Mocno chmielowy, cytrusowy, żywiczny. Trochę zielonego jabłuszka i jakby bandaży, ale na poziomie minimalnym. [4]
                            Smak: Piwo przeciętnie treściwe, delikatnie owocowe. Goryczka wysoka, cytrosowo-żywiczna, nieco większa treściwość, kontra słodowa by nie zaszkodziła. Niestety, gdzieś w tle, ale na poziomie wyczuwalnym, majaczy nieprzyjemny posmak, który z czasem zaczyna męczyć. [3.5]
                            Wysycenie: Nie za wysokie, fajnie. [5]
                            Opakowanie: Jak pozostałe z serii. [4]
                            Uwagi: Było to niezłe piwo, acz rok temu smakowało mi bardziej. Przede wszystkim przez ten nieprzyjemny posmak, który niestety tu się wkradł.

                            Moja ocena: [3.9]

                            Comment

                            • WojciechT
                              Senior
                              • 09-2012
                              • 2546

                              #15
                              I zdjęcie nowej butelki:
                              Attached Files

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎