Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Kraków, Krakowska 29, Produkty Benedyktyńskie Bonus Victus

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Shlangbaum
    Senior
    • 03-2005
    • 5828

    Kraków, Krakowska 29, Produkty Benedyktyńskie Bonus Victus

    Sklep franczyzowy benedyktynów z Tyńca należący do niejakiej Barbary Karbowskiej. Znajduje się obok Domu Norymberskiego.


    Jeżeli chodzi o piwa to można zakupić tam:

    -Fratra Pszenicznego i Podwójnego po 5 zł

    Produkty z Koningshoeven w zabójczych cenach po 8,50 zł za 0,33 l i po 28,90 zł za kamionkę:

    -La Trappe Witte Trappist
    -La Trappe Blond
    -La Trappe Dubbel
    -La Trappe Tripel
    -La Trappe Quadrupel

    Czeskie klasztorniaki z browaru Żeliv po 6 zł za 0,33 l:
    -miodowy Castulus
    -wiśniowy Siard Falco
    -Gottschalk


    W zasadzie do sklepu warto się wybrać tylko po czeskie piwa, bo pozostałe można kupić w wielu innych miejscach o parę złotych taniej. Ogólnie cenowo, to straszna kicha.



    Co do innych artykułów benedyktyńskich z tego sklepiku, jak pieczywo, wędliny czy konfitury, to są one tak samo benedyktyńskie jak cysterskie jest piwo Frater Robione są na zlecenie u producentów w całej Polsce. Może jedynie tylko ziółka i herbatki są benedyktyńskie, bo na ich etykietach nie znalazłem podwykonawcy. No cóż, podoba mi się benedyktyńska duchowość, ale pseudobenedyktyńskie sklepiki nie za bardzo. Są nastawione jedynie na zysk, tradycja jest tutaj tylko styropianową fasadą...

    Krakowski Konkurs Piw Domowych !
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19159

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum Wyświetlenie odpowiedzi
    ...
    W zasadzie do sklepu warto się wybrać tylko po czeskie piwa, bo pozostałe można kupić w wielu innych miejscach o parę złotych taniej. Ogólnie cenowo, to straszna kicha.
    ...
    gdzie? bo ja na małe butelki nie trafiłem, o quadruplu czy blondzie już nie wspomnę.

    Comment

    • Shlangbaum
      Senior
      • 03-2005
      • 5828

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
      gdzie? bo ja na małe butelki nie trafiłem, o quadruplu czy blondzie już nie wspomnę.
      Małe butelki z tymi piwami są w BOMI.

      Krakowski Konkurs Piw Domowych !

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19159

        #4
        Frater zostanie wycofany z całej sieci franczyzowej z dniem 1 stycznia 2008, w tym i z tego sklepiku.

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19159

          #5
          W końcu dotarłem! Asortyment piwny jak wyżej, z uzupełnieniem o Grimbergen Blond w wersji 6-paku aka 0.25 ml po 25 zł.

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19159

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
            Frater zostanie wycofany z całej sieci franczyzowej z dniem 1 stycznia 2008, w tym i z tego sklepiku.
            Jak widać słowo właściciela jest niewiele warte i ani nie ma nowych piw klasztornych ani nie wycofano pseudo-klasztorniaka z B.B.

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎