Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dobre Piwo Dla Diabetyków i co dalej ?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • JPTYGRYS
    Junior
    • 03-2009
    • 2

    Dobre Piwo Dla Diabetyków i co dalej ?

    Witajcie ....
    Uczestniczyłem parę lat temu w testach piwa dla diabetyków.
    Było naprawdę pyszne i czekałem dni lub miesięcy kiedy pojawi się na naszych półkach.
    Piwo było tewmatem pracy magistwerskiej na SGGW. Szczątkowe informacje można znalesc na stronie zmijewska.com. Do tej pory jednak ( z informacji uzyskanych od autorki pracy ) nikt nie zy jest sens ?

    A o to cytat ze strony:
    Celem badań było opracowanie receptury i otrzymanie piwa, które zawierając nie więcej jak 2 g cukrów diabetycznie obciążających w litrze, organoleptycznie nie było gorsze od piwa kontrolnego (22 g takich cukrów w litrze). Cel ten został osiągnięty. Dodatkowo wykonane piwo cechowało się lepszą niż to drugie pienistością.
    Zgodnie z oczekiwaniami, piwo to, "wpuszczone" w ilości 400 ml na głowę w grupę wolontariuszy cierpiących na cukrzycę nie spowodowało żadnego wzrostu poziomu stężenia D-glukozy we krwi badanych.
  • JPTYGRYS
    Junior
    • 03-2009
    • 2

    #2
    Przepraszam ucieło część mojej wiadomiości

    Pytałem czy można kogoś ( ew. kogo) zainteresowac takim pomysłem / patentem ? Piwko mało lepszą niż normanie pienistość, niską goryczkę ... i inne plusy dla zainteresowanych autorka może podesłać wyniki lub którki opis

    Pozdrawiam

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19159

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika JPTYGRYS Wyświetlenie odpowiedzi
      ... niską goryczkę ... i inne plusy ...
      ale pytam po co ma mieć mniejszą?

      Comment

      • Infam
        Senior
        • 05-2005
        • 715

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika JPTYGRYS Wyświetlenie odpowiedzi
        Pytałem czy można kogoś ( ew. kogo) zainteresowac takim pomysłem / patentem ?
        Może diabetyków? Najlepiej takich, którzy cenią sobie dietę i nie ważą jej lekce.
        A tak z ciekawości, czy piwo, a raczej koncernowe lagery mają duży wpływ na podjazd cukru? Mam kolegę, który zażywa leki na obniżenie poziomu cukru. Faktem jest, że to nie stadium zaawansowanego cukrzyka. Skakało mu trochę w zakresie 180. Wielokrotnie przeprowadzał testy obciążenia piwnymi cukrami (i to nie takimi wyjechanymi jak w sklepowych). Nie zauważył wzrostu poziomu cukru.
        "Dużo to nie znaczy Dobrze
        Dobrze znaczy dużo"

        Comment

        • otimor
          Member
          • 05-2007
          • 84

          #5
          Jeśli to nie tajemnica, to poproś autorkę o recepturę i zamieść tutaj, pewnie ktoś z ciekawości choć jedną warkę zrobi, dla eksperymentu.

          Czym w produkcji różni się piwo dla diabetyków od produkcji zwykłego piwa?

          Jeśli nie ma w tym , jakiegoś procesu "odsączania" alkoholu, to powinno dać się zrobić w domu.

          Najlepiej i najprościej samu zacząć warzyć. Poziom goryczki można dostosować już do własnego widzimisię.

          Na koncerny bym nie liczył, są mało zainteresowani niszami rynkowymi.
          Kocham czeskie piwo :)

          Comment

          • Mumin_
            Senior
            • 10-2007
            • 109

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika otimor Wyświetlenie odpowiedzi
            Jeśli to nie tajemnica, to poproś autorkę o recepturę i zamieść tutaj, pewnie ktoś z ciekawości choć jedną warkę zrobi, dla eksperymentu.
            Ze strony głównej:
            Badania realizowane były pod kierunkiem dr Andrzeja Sadownika a ich wyniki zostały zgłoszone do Urzędu Patentowego.
            Czyli:
            a) kontakt jest (bezpośredni z Czesem)
            b) receptura niestety jest tajemnicą (skoro zgłoszono do UP).

            (i przepraszam, że wygrzebuję po miesiącu, ale z przyczyn rodzinnych raptem wzrosło mi zainteresowaniem tematami okołodiabetologicznymi)
            Last edited by Mumin_; 08-04-2009, 10:27.

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎