Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Hurtownie i piwa z małych browarów - dlaczego nie ma ich w ofercie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • johnking2
    Member
    • 06-2007
    • 34

    Hurtownie i piwa z małych browarów - dlaczego nie ma ich w ofercie

    I tutaj macie przykład , dlaczego żadna z poważnych hurtowni w mieście Poznaniu , nie chce handlować piwami z małych browarów, bo każdy mały sklepikarz, który od paru tygodni ma sklepik z piwem [ dajmy na to na ul. Głogowskiej ] może ruszyć w trasę i objechac kilka browarków dostać duzy upust, np. 12 % i zakupić piwo. Hurtownia porządna w tym mieście dostaje upust 15 % z małego browaru i ma dane piwo sprzedawać do sklepów. Pan taki jak ten z Głogowskiej , jak i wielu innych , powinni molestować poważne hurtownie o fajne piwa np Kłodawa, Łódż, Nakło, znajdzcie mi choć 1 argument by zachecić do handlu piwem z tych browarów, którąś z większych hurtowni w tym mieście. A wtedy piwa te stały by się bardziej dostepne.A na to , że tak się dzieje mam konkretne dowody i przykłady, [ ale to już na prywatne adresy internetowe zainteresowanych.] Ja też handluję różnymi ciekawymi piwami, ale mam w Poznaniu dystrybutora, który sprzedaje w moich cenach hurtowych i nie ma możliwości zakupu mojego piwa bezpośrednio , przez jakis sklep w Poznaniu.
  • anteks
    maruda
    • 08-2003
    • 10738

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika johnking2 Wyświetlenie odpowiedzi
    I tutaj macie przykład , dlaczego żadna z poważnych hurtowni w mieście Poznaniu , nie chce handlować piwami z małych browarów, bo każdy mały sklepikarz, który od paru tygodni ma sklepik z piwem [ dajmy na to na ul. Głogowskiej ] może ruszyć w trasę i objechac kilka browarków dostać duzy upust, np. 12 % i zakupić piwo.
    Ale czy jakaś poważna hurtownia ma w swojej ofercie piwa z małych browarów ? Czy właścicielowi sklpu chciało by sie jeździć po browarach dla 3% ? Ten sklep istnieje dopiero od kilku dni , gdzie do tej pory były te hurtownie ! W ilu hurtowniach można nabyć piwa z Czarnkowa , Fortuny , Witncy , Nakła czy Kłodawy to browary w okolicach bliższych lub dalszych Poznania a w nim nie dostępne może za wyjątkiem Reala czy PiP ale to raczej zasługa samych browarów niż hurtowni
    Mniej książków więcej piwa

    Comment

    • kopyr
      Senior
      • 06-2004
      • 9475

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika johnking2 Wyświetlenie odpowiedzi
      I tutaj macie przykład , dlaczego żadna z poważnych hurtowni w mieście Poznaniu , nie chce handlować piwami z małych browarów, bo każdy mały sklepikarz, który od paru tygodni ma sklepik z piwem [ dajmy na to na ul. Głogowskiej ] może ruszyć w trasę i objechac kilka browarków dostać duzy upust, np. 12 % i zakupić piwo. Hurtownia porządna w tym mieście dostaje upust 15 % z małego browaru i ma dane piwo sprzedawać do sklepów. Pan taki jak ten z Głogowskiej , jak i wielu innych , powinni molestować poważne hurtownie o fajne piwa np Kłodawa, Łódż, Nakło, znajdzcie mi choć 1 argument by zachecić do handlu piwem z tych browarów, którąś z większych hurtowni w tym mieście. A wtedy piwa te stały by się bardziej dostepne.A na to , że tak się dzieje mam konkretne dowody i przykłady, [ ale to już na prywatne adresy internetowe zainteresowanych.] Ja też handluję różnymi ciekawymi piwami, ale mam w Poznaniu dystrybutora, który sprzedaje w moich cenach hurtowych i nie ma możliwości zakupu mojego piwa bezpośrednio , przez jakis sklep w Poznaniu.
      Duże hurtownie nie powinny się zajmować piwami niszowymi, bo tego najzwyczajniej nie potrafią. Powinny powstawać hurtownie specjalistyczne, które będą handlowały tylko ciekawym piwem. Wtedy są w stanie dopilnować terminów, tego do jakich sklepów piwo trafia, czy banalnej zasady FIFO. W dużych hurtowniach przyzwyczajonych do półrocznych terminów przydatności maja złe nawyki i bardzo łatwo przeterminować piwo. Jak PH hurtowni nie dostanie celów do zrealizowania na piwach niszowych, to wcale nie będzie ich sprzedawał, bo po co. A żeby PH dostał target, to trzeba za to słono zapłacić. Hurtowni niszowej nie trzeba nic płacić, albo zdecydowanie mniej, bo on się niczym innym nie zajmuje.
      Tak samo jak są hurtownie tylko nabiałowe, tylko ze zdrową żywnością, tak samo muszą być hurtownie z niszowymi piwami.
      blog.kopyra.com

      Comment

      • Maggyk
        Szara Adminiscjencja
        • 05-2004
        • 5615

        #4
        Temat wydzielono z Poznań, Głogowska 115 , Piwa Świata .
        Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
        Piwo domowe -
        Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

        Reklama w BROWARZE
        PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

        Comment

        • weather
          Junior
          • 03-2009
          • 25

          #5
          Wjechal nowy Koreb, Piotrkow Trybunalski, Kasztelan w puszcze i cos tam chyba jeszcze ale wylecialo mi z glowy co...

          Comment

          • jacer
            Senior
            • 03-2006
            • 9875

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika weather Wyświetlenie odpowiedzi
            Wjechal nowy Koreb, Piotrkow Trybunalski, Kasztelan w puszcze i cos tam chyba jeszcze ale wylecialo mi z glowy co...
            Ale gdzie wjechał?
            Milicki Browar Rynkowy
            Grupa STYRIAN

            (1+sqrt5)/2
            "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
            "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
            No Hops, no Glory :)

            Comment

            • Pendragon
              Senior
              • 03-2006
              • 13949

              #7
              Zapewne do hurtowni. Tylko gdzie?

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎