Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Rynek, Kłos pszenicy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Rynek, Kłos pszenicy

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • dryx
    † 1966-2017 Piwosz w Raju
    • 04-2002
    • 1735

    #2
    Piwo nazywa się Kłos Pszenicy.
    Alkohol 5 %, ekstrakt 12,5.
    Kolor herbaciany, przymglony, piwo oczywiście niefiltrowane.
    Piana bardzo wysoka i trwała, cały czas utrzymuje się wysoka czapa.
    W zapachu typowy pszeniczniak, banany i cytrusowe akcenty.
    W smaku wyraźne i zdecydowane bananowe nuty, lekka goryczka.
    Nagazowanie średnie, chociaż zdecydowanie szczypie w język..
    Pije się z przyjemnością
    Attached Files

    Comment

    • docent
      Senior
      • 10-2002
      • 5205

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Złote, o delikatnie ciemniejszym odcieniu niż Wit z tego samego browaru. Mętne. [5]
      Piana: Ładna drobna konsystencja, trwałość trochę lepsza niż w witku. [4.5]
      Zapach: Banan, goździk, tak jak powinno być w hefeweizenie. [5]
      Smak: Bardzo przyjemna, orzeźwiająca cytrusowość połączona z wysoką treściwością. Idealny kompromis. [4.5]
      Wysycenie: Mogłoby być trochę większe. [4.5]
      Opakowanie: Firmowe szkło i podkładka. Na butelkach dedykowana etykieta. [5]
      Uwagi: Serwowanie wyłącznie w objętości 0,5

      Moja ocena: [4.725]
      Attached Files
      Last edited by docent; 05-09-2013, 10:59.
      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

      Comment

      • dadek
        Senior
        • 09-2005
        • 4552

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Intensywnie żółty, całkiem mętne. [5]
        Piana: Bielutka,na 3 cm, bardzo gęsta o mikroskopijnych oczkach. Opadając pozostawia gruby kozuch i dużo nieregularnych plam na szkle. [4.5]
        Zapach: Wyraźny, słodowo - zbożowo - drożdżowy z nutą bananową. [4.5]
        Smak: Podstawa słodowa z lekko kwaskową nutą owocową, dość wyraźna bananowość, goździki także obecne. Jest wszystko czego potrzeba, smaczna, treściwa pszenica. [5]
        Wysycenie: Nie za duże, jak dla mnie idealne, choć piwny ortodoks mógłby powiedzieć, że pszeniczniak powinien mieć większe. [4.5]
        Opakowanie: Szklanka firmowa do pszenicy, nie podano podkładki za co minus. [4]
        Uwagi: Pite 16.09 w browarze, 8 zł/0,5 l.

        Moja ocena: [4.7]

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: jasnozłociste, mętne [3.5]
          Piana: średnie bąblki, biała, drobna, delikatna, opada szybko, nie osadza się na szkle [3]
          Zapach: leciutki, głównie czuć słodowe nuty [3]
          Smak: wodniste, dominują słodowe akcenty, trochę zbożowych nu, minimalna goryczka, cytrusowe ślady, trochę drożdży, całość sprawia wrażenie rozmytego gdzie smaki które powinny dominować uleciały w niebyt [3]
          Wysycenie: zbyt duże [3]
          Opakowanie: butelka 0.33, fajna etykieta ale bez ochów, gładki kapsel [4]
          Uwagi: Bardzo przeciętne piwo, nie wiem jak smakuje w browarze ale wersja butelkowa była mniej niż przeciętna

          Moja ocena: [3.075]
          Attached Files
          Last edited by becik; 29-01-2014, 21:33.
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • olie
            Senior
            • 06-2011
            • 777

            #6
            Pite na dzień przed terminem (19.03.2014). Pozostawiło po sobie lepsze wrażenie niż Szyszka Chmielu. Kłos Pszenicy to stylowy Hefeweizen, jedynie piana nie jest szczególnie obfita. W smaku współgrają słodowość i lekki kwasek, z drobną przewagą tej pierwszej. Dobre piwo, zasługuje co najmniej na ocenę 4/5

            Comment

            • Aecjusz
              Member
              • 10-2010
              • 40

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: żółto-słomkowy, mętny [5]
              Piana: Po nalaniu biała na 3-4 cm, gęsta, potem opada, 5 mm utrzymuje się do końca. [4]
              Zapach: Typowy weizen - drożdże, słód, jakaś drobna nuta goryczki, banana nie wyczułem. [4]
              Smak: wodnisto-drożdżowo-pszeniczny. Jest kwaskowa nuta, a na koniec owocowy akcent. Niemniej moje wrażenia bliższe są tego, co napisał Becik - coś tu się rozmyło. Mieć nadzieję, że to wypadek przy pracy [3.5]
              Wysycenie: jak dla mnie idealne. [5]
              Opakowanie: Bączek 0,33 l, poprawna etykieta, ale bez rewelacji - przydała by się praca porządnego grafika. Kapsel goły, nieco razi grawer "butelka bezzwrotna. [4]
              Uwagi: Warka z datą przydatności 18.05.2014. Ogólnie względnie pozytywnie, aczkolwiek nie powala (zwłaszcza ceną). Będę wracał z nadzieją na poprawę, do degustacji czeka jeszcze Szyszka Chmielu.

              Moja ocena: [3.9]

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9730

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Tak bladożółty, że aż zielonkawy... . [3]
                Piana: Biała, drobna, solidnie wysoka, ale niesolidnie nietrwała. [3.5]
                Zapach: Drożdże, banany, cytrusy, goździki, ślad grejpfruta, wszystko ładnie się przeplata... [4.5]
                Smak: Smak próbuje powtórzyć powyższą kombinację: grejpfrutowa goryczka, banany, delikatny słód, goździki... Smakuje o niebo lepiej, niż kuzyn z Belgii . [4]
                Wysycenie: Dość wysokie, odnoszę nawet lekkie wrażenie baloningu . [4]
                Opakowanie: Klasyka browaru, czyli bączek, goły czarny kapsel, czarna (tym razem) eta z logo browaru, nie podano ekstraktu. [3.5]
                Uwagi: Smaczna pszenica, w sam raz na kanikułę i upały.

                Moja ocena: [4.05]

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎