Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Dereniowa 2, Pociąg do piwa [zamknięte]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • StefanP
    Member
    • 02-2012
    • 71

    Dereniowa 2, Pociąg do piwa [zamknięte]

    Wszystko wskazuje na to, że na Ursynowie otwiera się pierwszy multitap. Nad lokalem znajdującym się od strony ulicy Płaskowickiej pojawił się taki szyld. Napotkany właściciel powiedział, że czynnych będzie 12 nalewaków a otwarcie nastąpi niebawem, jak dopełnione zostaną wszelkie kwestie urzędowe. Informacja o tym ma pojawić się na szybie i na profilu lokalu na fb ( nawet jest https://www.facebook.com/pociagdopiwa?fref=ts).
    Ciekawy eksperyment z tego typu lokalem z dala od centrum, mam nadzieje że się przyjmie bo będę miał bliziutko
  • rohozecky
    PremiumUżytkownik
    • 11-2008
    • 1836

    #2
    To chyba coś powiązanego ze Stacją Piwa.
    ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

    Comment

    • StefanP
      Member
      • 02-2012
      • 71

      #3
      Właściciel wydaje się być ten sam, chyba że ma brata bliźniaka

      Comment

      • Komar_Pafnucy
        Senior
        • 08-2005
        • 1114

        #4
        Żadna to tajemnica. Informacje na fejsie Stacji Piwa pojawiają się już od jakiegoś czasu. A ten jak to nazwałeś "eksperyment" podejmują też właśnie Kufle i Kapsle na Żoliborzu.

        Multitap Crawl
        Multitap Crawl na Facebook

        "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
        Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

        Comment

        • purc
          Senior
          • 02-2009
          • 650

          #5
          Otwarcie jutro o 14.

          Comment

          • yoda79
            Senior
            • 01-2013
            • 861

            #6
            Wiadomo co poleją na otwarcie?

            Comment

            • StefanP
              Member
              • 02-2012
              • 71

              #7
              Pewnie piwo

              Comment

              • wpadzio
                Senior
                • 06-2011
                • 2645

                #8
                Z powodu wyjazdowych obowiązków nie udało mi się dotrzeć na otwarcie mimo, że mam 4 min piechotą. Był ktoś wczoraj? Jak wrażenia?
                Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                Serviatus status brevis est
                3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                Comment

                • docent
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 5205

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wpadzio Wyświetlenie odpowiedzi
                  Z powodu wyjazdowych obowiązków nie udało mi się dotrzeć na otwarcie mimo, że mam 4 min piechotą. Był ktoś wczoraj? Jak wrażenia?
                  Na kranach rewelacji nie było ale że to jedyne takie miejsce na Ursynowie, to nie ma co zbytnio narzekać. Ma być wkrótce Artezan więc pod tym względem sytuacja się poprawi.
                  Foto z otwarcia masz na PolskichMinibrowarach.
                  Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                  Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                  Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                  Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                  Comment

                  • Komar_Pafnucy
                    Senior
                    • 08-2005
                    • 1114

                    #10
                    Było ok. Na kranach rzeczywiście bez rewelacji ale właściciel zapewniał, że będzie lepiej. Zresztą oficjalne otwarcie dopiero za dwa tygodnie. Przed lokalem pojawi się też ogródek, a w środku klima.

                    Multitap Crawl
                    Multitap Crawl na Facebook

                    "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
                    Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

                    Comment

                    • bury_wilk
                      Senior
                      • 01-2004
                      • 2655

                      #11
                      Dereniowa 2, Pociąg do piwa

                      Knajpiana odnoga Stacji piwa przy KENie.
                      Jak dla mnie miejsce o tyle cenne, że blisko domu. Kranów dwanaście, w sobotę na dwóch były cydry, reszta to piwa różniste (Pinty, Alebrowary, czechy, etc; ponoć docelowo mają się pojawiać belgi, angliki i insze, czyli tak, jak być powinno).
                      Tak po prawdzie, to jednego kranu nie było, bo mu się popsło, ale jak na nieoficjalne otwarcie, to i tak względnie mała wtopa. Oficjalne otwarcie podobno za dwa tygodnie, ale już teraz nie trzeba jechać do centrum, żeby mieć przyzwoity wybór.
                      Jest telewizor, więc i mecz da się obejrzeć. W ogródku mają być leżaki, ale jak na wczoraj, to nie dojechały. Ogródek ma być do 22 (jak cicho, to do północy), sam lokal do drugiej. Przynajmniej tyle padło z ust właściciela, jak to zweryfikuje rzeczywistość, to się dopiero okaże.
                      Lubię kiedy się zieleni
                      Lubię jak się piwo pieni...

                      ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

                      Comment

                      • Antylop
                        Senior
                        • 10-2009
                        • 1415

                        #12
                        Cieszy że lokale z dobrym piwem powstają na osiedlach.
                        W Trójmieście pod tym względem jest dużo gorzej.
                        Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

                        Comment

                        • rohozecky
                          PremiumUżytkownik
                          • 11-2008
                          • 1836

                          #13
                          Lokal jak lokal, w sumie mógł być gorszy
                          Wewnątrz trochę ciasno, chyba cokolwiek zbyt duże meble. Ponadto właściciel zgodnie z nadwiślańską tradycją nie przyłożył się do kwestii kibelka męskiego, który jest jednokabinowy mimo relatywnie sporej powierzchni.
                          Szkoda, że nie ma stolików na zewnątrz, zaś w ich miejsce są bezsensowne moim zdaniem leżaki.
                          Dobór piw raczej dobry, choć chyba w tym miejscu 12 nalewaków to zbyt dużo. Brak napojów bezalkoholowych, co utrudnia zabranie do lokalu kogoś nie pijącego piwa bądź np. prowadzącego auto.
                          ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

                          Comment

                          • pebejot
                            Senior
                            • 01-2010
                            • 1412

                            #14
                            Byłem wczoraj po raz drugi i drugi raz się zawiodłem.
                            Nalewanie piwa łączone jest z celowym ulewaniem nadmiaru piany do zlewu, bądź wygrzebywanie łyżką.
                            Na kranach mizeria, dostępnych było 8 piw. W innych multitapach w przypadku zakończenia jednej beczki, zaraz podpinana jest inna z nowym piwem.
                            Tu nie dba się o takie rzeczy.
                            Na szczęście na Ursynowie jest gdzie pójść, jak chociażby do Vyčeskiej na Polinezyjską.

                            Comment

                            • tfur
                              Senior
                              • 05-2006
                              • 1301

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pebejot Wyświetlenie odpowiedzi
                              ...do Vyčeskiej na Polinezyjską.
                              chyba do 'vyčeski'
                              ja tak daleko prawie się nie zapuszczam
                              przynajmniej od czasów 'odessy'
                              veni, emi, bibi

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎