Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Stu Mostów, Art+ 2 Nigredo

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Browar Stu Mostów, Art+ 2 Nigredo

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • jerzdna
    Senior
    • 07-2014
    • 240

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: brunatne co widac pod swiatlo [5]
    Piana: slaba. z poczatku wysoka szybko zredukowala sie docieniutkiego kozuszka. kolor jasny braz. wcale nie zostawia koronek [3]
    Zapach: duzo lepiej. czekolada mleczna .kawa z mlekiem. pozniej mieta. odrobine spalenizny [4]
    Smak: czekoladki five oclock to pierwsze co przyszlo mi na mysl. tylko bez slodyczy. troche kwasku i kawy. goryczka srednia. przyjemna [4.5]
    Wysycenie: niskie [5]
    Opakowanie: grafika skromna ale podoba sie. info skrocone [4]
    Uwagi: bardzo fajny. mocno pijalny stout. mieta nie jest przytlaczajaca. raczej dobrze wkomponowana w calosc. bez wad. moj pierwszy kontakt z produktem tego browaru i jestem zadowolony

    Moja ocena: [4.2]

    Comment

    • rafael52
      • 12-2013
      • 478

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: ciemnobrunatny, lekko zamglony. [4]
      Piana: średnio obfita, początkowo drobnopęcherzykowa, szybko się dziurawi, dość szybko opada. [3.5]
      Zapach: średnio intensywny, dominują aromaty czekolady, wyczuwalny lekki karmel, w tle odrobina mięty. [3.5]
      Smak: tak jak w aromacie dominują nuty czekolady, kakao, delikatna paloność, goryczka średnia, wyraźnie zaznaczona, mięta delikatnie wyczuwalna na finiszu. [4]
      Wysycenie: średnie w kierunku niskiego, pasuje. [4.5]
      Opakowanie: ciekawy projekt graficzny, sporo informacji o piwie, brakuje tylko pełnego składu. [4]
      Uwagi: warka do 17.06.2015.

      Moja ocena: [3.8]
      Attached Files
      Last edited by rafael52; 11-05-2015, 00:44.

      Comment

      • Shedao
        Senior
        • 09-2007
        • 900

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemnobrunatny, nieprzejrzysty. [4.5]
        Piana: Jasnobrązowa, ze sporymi pęcherzykami. Po nalaniu średnio obfita, znikła szybko (za szybko). [3]
        Zapach: Bardzo nikły aromat czekoladowo-miętowy. Przyjemny zapach, mógłby być intensywniejszy. [3.5]
        Smak: Gorzka czekolada, lekki posmak palonej kawy. Mięta ledwo wyczuwalna. Po pierwszych paru łykach wrażenia fantastyczne, potem już trochę gorzej, ale wciąż przyjemnie. [4]
        Wysycenie: Średnie, akceptowalne. [4]
        Opakowanie: Bardzo ładna szata graficzna, minus za czarny kapsel. [4.5]
        Uwagi: W wersji butelkowej piwo to podeszło mi dużo bardziej niż w wersji lanej na BGM2. Może dlatego, że teraz nie miało takiej zacnej konkurencji, jak wtedy Bardzo przyjemny czekoladowy stout, gdyby tylko cena nie była taka kosmiczna... (8,50 zł).

        Moja ocena: [3.775]

        Comment

        • Klatak
          Senior
          • 07-2014
          • 431

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Bardziej ciemnobrunatny niż czarny. [4]
          Piana: Średnio obfita, dość drobno zbudowana, trwałość poniżej średniej, kiepsko zdobi szkło. [4]
          Zapach: Średnio intensywny, toffi, nieco czekolady i drobna nuta mięty (ale gdybym nie wiedział że użyta została tu mięta pewnie bym nie wyczuł). [3.5]
          Smak: Nieco kawy i gorzkiego kakao, delikatna kwaskowość. Mięta raczej nie jest szczególnie wyczuwalna w smaku jednak pozostawia wyraźne uczucie chłodzenia. Z czasem męta staje się bardziej uwypuklona. Goryczka dość wyraźnie zaznaczona. Piwo jest tez wyraźnie garbnikowe. [3.5]
          Wysycenie: Średnie. [4]
          Opakowanie: Jakoś specjalnie mnie nie przekonuje etykieta, plus za praktycznie pełen skład. [4]
          Uwagi: Warka z datą do 08.06.2015. Raczej spodziewałem się czegoś więcej. Piwo ani nie jest zabójczo miętowe, ani wyraźnie czekoladowe, a nawet jak na FES-a jest przeciętne.

          Moja ocena: [3.625]

          Comment

          • Dzoshu
            Senior
            • 12-2013
            • 496

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Prawie czarne, nieprzejrzyste. [4]
            Piana: Dość szybko opada redukując się do warstwy na powierzchni. [3]
            Zapach: Czekolada, palony słód i wyraźna, chłodząca nuta mięty. [4]
            Smak: Oleista konsystencja, kakao, gorzka czekolada. Goryczka średnio wysoka fajnie komponuje się z miętowym posmakiem. [4.5]
            Wysycenie: Średnie w stronę niskiego. [4.5]
            Opakowanie: Fajna etykieta, dokładny skład. [4.5]
            Uwagi: 08.06.2015 Czekoladki "After Eight" w płynie. Bardzo fajne ale raczej jako ciekawostka niż regularny zakup.

            Moja ocena: [4.15]
            Attached Files
            Last edited by Dzoshu; 31-05-2015, 18:46.

            Comment

            • rgrzech
              Senior
              • 12-2013
              • 230

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Czarny, klarowny. [4.5]
              Piana: Beżowa, bardzo drobna i zwarta. Nalewa się obficie i pozostaje do końca. Delikatnie zdobi szkło. [4]
              Zapach: Czekoladki After eight; czekolada i mięta. W tle paloność oraz delikatne melanoidyny. [4]
              Smak: Gorzka czekolada, mięta, melanoidyny, słodowość. Wyrazista paloność w połączeniu z paloną i ziołową goryczką staje się na finiszu ściągająca i zalegająca. Pełnia niska, piwo jest wodniste. [3]
              Wysycenie: Niskie, odpowiednie. [4.5]
              Opakowanie: Proste i wiejące nudą. [3.5]
              Uwagi: Gdy piłem to piwo po raz pierwszy na BGM2 byłem pod wrażeniem. Po 2 miesiącach, wersja butelkowa tylko w aromacie przypominała poprzednika z festiwalu. W smaku tylko delikatna mięta, brak balansu, brak pełni oraz efekt ściągania na finiszu.

              Moja ocena: [3.625]

              Comment

              • e-prezes
                Senior
                • 05-2002
                • 19166

                #8
                Wypite na WFP. Ciekawe połączenie znane z wyrobów niepiwnych. Nie jestem do takich przekonany, ale stout był niezły. Mięta się nie wybijała, a cechy stouta zachowane. Może będzie mi dane spróbować z butelki, bo notatki z festiwalu szczątkowe.

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎