Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Flensburger, Flensburger Dunkel

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • adam16
    Senior
    • 02-2001
    • 9865

    Flensburger, Flensburger Dunkel

    Flensburger Dunkel
    Piwo z browaru Emila Petersena z Flensburga
    Ekstrakt: ??? brak danych
    Alkohol: 4.8%
    Butelka 0.33l z zamknięciem kabłąkowym. Pyka przy otwieraniu.
    Piana po prostu ogromna, beżowa, dziurawiejąca. Nie da się przeleć tego piwa do szklanki na jeden raz. Piękna barwa ciemnoczerwonego bursztynu. Gaz obfity. Słaby zapach – ledwie wyczuwalny. Ale może to zasługa mojego lekkiego zakatarzenia?
    Słodkawo gorzkie, delikatne, zrównoważone. Bardzo dobre.
    Do kupienia w Chorzowie, w Świecie Piwa. Niestety cena prowadząca prostą drogą do bankructwa. Mimo, że mam zniżkę.


    www.flens.de
    Last edited by adam16; 13-03-2003, 11:16.
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D
  • adam16
    Senior
    • 02-2001
    • 9865

    #2
    A tak wygląda etykieta.
    Attached Files
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

    Comment

    • yendras
      Senior
      • 12-2001
      • 2052

      #3
      Piana rzeczywiście ogromna, ale dość szybko opada. Zapach apetyczny, słodkawy (trochę podobny do amberowego koźlaka). Smak dość delikatny, jak na ciemniaka to nieżle wyczuwalna goryczka. Przyjemne, ale bez euforii.
      Kupiłem w Niemczech za 0,50 EUR.
      Attached Files

      Comment

      • Pepek
        Senior
        • 04-2003
        • 1499

        #4
        Ostatnie piwo z ostatnich wojaży CarlBerga & Tabletki po północnych Niemczech.

        Charakterystyczna barwa w bardzo ciemnej odmianie bursztynu. Piana puszysta, bardzo wysoka, jednak po ok. minucie zaczyna bardzo szybko redukować się. Gazowanie troche mizerne, powinno być nieco agresywniejsze. W smaku przede wszystkim lekka, subtelna goryczka przełamana karmelową, słodką nutą. Zapach zdecydowany, przyjemny słodowo-karmelowy. Całość spoczywała w zgrabnym firmowym bączku-krachelce z ładnym wzorem etykiety (vide wcześniejsze posty).

        Porządne i przyjemne ciemne piwo.

        Comment

        • Dreamer
          Senior
          • 05-2003
          • 1576

          #5
          zaw. alk. 4,8% but. 0,33 l

          Kolejny Flensburger do degustacji. Po wcześniejszych doświadczeniach z pilsnerem oczekiwałem równie uderzającej goryczy, a tu wspaniałe aromaty słodowe...
          Po nalaniu - wysoka, gęsta i kremowa piana. U mnie opadała powoli. Kolor ciemnego bursztynu, mimo że odbiega od innych ciemniaków, jest wspaniały. Nagazowanie - dla mnie w normie.
          Zapach - bogactwo woni słodowych.
          No i ten smak - wspaniały, głeboki smak słodowy z wyraźnymi nutkami słodu palonego. Ja nie wyczułem słodyczy w smaku, i dobrze bo mogłaby mnie zrazić. Za to pojawiły się delikatne nutki owocowe, a dopiero w posmaku wyczuwalne akcenty chmielowe.
          Dla mnie: wspaniale zrównoważone piwo słodowe. Czołówka piw ciemnych, które udało mi się degustować.
          Blog: Piwna Brytania

          Comment

          • piwo
            Senior
            • 08-2001
            • 810

            #6
            jak dla mnie połączenie w smaku Palma i koźlaka z Ambera (ktoś też coś takiego zauważył)

            Comment

            • Pancernik
              Senior
              • 09-2005
              • 9733

              #7
              Piwo o barwie jasnorubinowej, w zasadzie czerwone (jak oranżada ). Piana szybko znika, pozostawiając ślady na szkle.
              Piwo pachnie słodem, w tle nuty winne. Nuty wine także w smaku, ale przeważa palona goryczka. Wysycenie spore, jak na ciemniaka.
              Butelka 0,33l, z krachlą z logo browaru. Na szkle butelki wytłoczony napis "Flensburger". Etykieta, jak na fotce powyżej.
              Piwo trochę nietypowe, takie ciemne, ale jakby nie do końca... Fajnie, że nie za słodkie.

              Comment

              • lzkamil
                kierowca bombowca
                • 01-2003
                • 3611

                #8
                Alk. 4.8%, but. 0.33 l z patentem taka jak na zdjęciu yendrasa, tylko krawatka się odrobinę różni, cena 0.59€.
                Ciemnobursztynowe/jasnobrązowe, mocno nagazowane, piana średniej wysokości i trwałości.
                Zapach słodowy, karmelowy, lekko owocowy, umiarkowanie intensywny.
                Smak jak u przedpijców bardzo przyjemnie słodowy, ciemnawy, po chwili dochodzi wyraźna goryczka, przede wszystkim chmielowa ale również z udziałem podpalanej, zostaje posmak słodu, taki trochę chlebowy, ale goryczka nie odpuszcza do końca.
                Zgadzam się z poprzednikami że bardzo smaczne.
                Last edited by lzkamil; 06-06-2009, 00:32.
                Lepszy jabol pod okapem
                niż GŻ, CP i KP !


                Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                Comment

                • Kwadri
                  Senior
                  • 10-2009
                  • 1216

                  #9
                  Kolor: Ciemnobursztynowy, ale dość jasny.
                  Piana: Drobna, niezbyt wysoka. Opada po chwili do cienkiej warstwy.
                  Zapach: Ładny. Intensywnie czuć słód, trochę podpalany z kwaskowym tłem.
                  Smak: Lekko kwaskowy początek, po nim paloność zmieszana z lekką kawowością i dociera lekka goryczka. Nie jest słodkie. Całkiem smaczne.
                  Wysycenie: Raczej drobne.
                  Opakowanie: Takie jak na fotce yendrasa.
                  www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                  Comment

                  • Carnifex
                    Member
                    • 10-2010
                    • 75

                    #10
                    Całkiem smaczny i ciekawy (pół?)ciemny trunek. Kolor może nasuwać wątpliwości, ale F.D. ma charakter typowo ciemnego piwa. Niewielka, acz mięsista piana pozostała do końca. Zapach zachęcający, lekko słodki; nagazowanie odpowiednio mocne, nie drażniące. No i przede wszystkim smak: wpierw aromatyczno-słodowy, a po przełknięciu chmielowo-goryczkowy, i to wystarczająco goryczkowy. Wyraźny posmak ciemniaka (wytrawny, w tym odrobina "spalenizny"), żadnej zbędnej, karmelowej (czy co gorsze cukrowej) słodyczy. Treściwe. Jestem zadowolony, szkoda że musiałem się zadowolić butelczyną 0,33...
                    Last edited by Carnifex; 05-04-2011, 21:49.

                    Comment

                    • wrednyhawran
                      Senior
                      • 07-2010
                      • 1784

                      #11
                      Bardzo smaczne piwko. Nbie jest to typowy ciemniak, gdyż kolor to raczej mocna herbata lub ciemny bursztyn. Niemniej piwko jest bardzo przyjemne w smaku, wysoka treściwość, goryczka wyraźna i trwała, chlebowe i palone akcenty. Piana całkiem ładna, beżowa, brudzi szkło, opada do dosyc grubego kożuszka.
                      zgrabna buteleczka 0,33l z krachlą, bardzo ładna i stylowa. Piwko warte powtórki.
                      Czeka na mnie jeszcze Pilsener z tej serii, więc już się niecierpliwię co to będzie
                      Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                      Małe Piwko Blog
                      Małe Piwko Blog na facebooku
                      Domowy Browar Demon

                      Comment

                      • erudyta
                        Senior
                        • 11-2008
                        • 189

                        #12
                        Barwa: herbaciana, brązowa, klarowna,
                        Piana: beżowa, wysoka, gęsta, opada nie za szybko, pozostaje do końca
                        Zapach: dość intensywny, słodowy, lekko palony,
                        Smak: głęboki, słodowy, goryczka przyjemna, delikatna, nie narzucająca się, w tle nuty palonego słodu, delikatny karmel i smaki chlebowe, posmaki chmielowe minimalne,
                        Wysycenie: odpowiednie
                        Opakowanie: etykieta trochę zmodyfikowana od ostatniego zdjęcia,

                        Cena: 0,63 €

                        Piwo bardzo dobre, pije się go z przyjemnością. Warte zakupu i polecenia
                        Attached Files

                        Comment

                        • DariuszSawicki
                          Senior
                          • 08-2012
                          • 2868

                          #13
                          Butelka 0.33 i wygląd jak u kolegi powyżej.
                          Barwa miedziana, piana słaba, szybko opadła. Śladów na szkle próżno szukać.
                          W zapachu trochę wędzonej wędliny i zboża, głównie jęczmień. Jest też mało potrzebny karmel. Na końcu wyczuwam orzechy.
                          W smaku gorzej. Goryczka niska, ale jest. Czuć na języku głównie karmel i rozmoczoną skórkę od ciemnego chleba. Słodu mało, w miarę picia wody przybywa. Niestety karmel pozostaje.
                          Przeczytałem parę komentarzy powyżej i się z nimi nie zgadzam.
                          Piwo mi nie smakowało, pod koniec picia karmel męczy jak w najgorszym koźlaku.
                          Data do 21.05.2016. Zamdliło mnie.

                          Comment

                          • Pivotal
                            Senior
                            • 05-2013
                            • 671

                            #14
                            BARWA: Herbaciana, taki jaśniejszy bursztyn... widać pływające drobinki, przejrzyste. [3.25]
                            PIANA: Beżowa, wysoka, drobnoziarnista, opadając osadza się nietrwale na ściankach, po czterech minutach cienka warstewka i pozostaje w podobnej formie do końca. [3.5]
                            ZAPACH: Niezbyt intensywny. Karmel, suszone owoce, orzechy, pieczywo. [2.75]
                            SMAK: Karmel, suszone owoce, troszkę pieczywa, zboże prażone z lekkimi nutami trawiastymi. Piwo było wodniste, a goryczka niska. [3.25]
                            WYSYCENIE: Spore, gryzące... utrzymało się do końca. [4]
                            OPAKOWANIE: Butelka z zamknięciem patentowym o pojemności 330ml. Ładne etykiety, podobne do tych wyżej, wyjątek stanowi krawatka. [4.5]

                            UWAGI: Warka do 6.06.2018, wypite 31.12.2017. Myślałem, że będzie lepiej smakować... barwa, typowa bardziej dla piw półciemnych.

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎