Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kujawiak, Jasny

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pinio74
    Senior
    • 10-2003
    • 3881

    Kujawiak, Jasny

    Zdziwiłem się, że jeszcze nie ma oceny Kujawiaka Jasnego, ale zawsze musi być ten pierwszy raz (sekcja bydgoska do raportu). Dane techniczne: Ekstr. 11,2% wag. Alk. 5,2% obj. Testowałem wersję butelkową 0,5 l za 2,24 zł (cena z butelką). Miejsce zakupu Polo Market w Raciążu (w Płocku Kujawiaczka niet). Moje wrażenia: kolor jasny (trochę za bardzo), bursztynowy - daję 3,5. Piana to duże zaskoczenie (miłe), średniopęcherzykowata, gęsta i wyjątkowo trwała, po wypiciu piwa jeszcze na dnie kufla pozostała jej spora warstwa - daję 4,5. Nagazowane trochę za słabo, pierwsze nalanie uwolniło wszystkie babelki, które trochę za szybko się ulotniły - daję 3,5. Aromat zbyt delikatny, trzeba włozyć trochę wysiłku, żeby wyczuć zapach chmielu i słodu, ale ogólnie wszystko na swoim miejscu - 3,5. Smak treściwy, pełny. Pierwsze dwa łyki atakują zbyt mocną goryczką, ale potem wszystko sie równoważy i harmonizuje. Najlepiej dałbym 3,85, ale mając do wyboru 3,5 i 4, daję więcej trochę na kredyt. W sumie dobre piwo, ma jeszcze swój własny charakter. Zobaczymy jak długo (GŻ ).

    Ocenę całkowitą dodam, jak ART to umożliwi.
    Last edited by Pinio74; 12-02-2004, 08:49.
    BIRRARE HUMANUM EST
  • Pinio74
    Senior
    • 10-2003
    • 3881

    #2
    Jak widzę można już ocenić. Uzasadnienie powyżej, teraz tylko gołe cyferki:
    kolor - 3,5
    nasycenie - 3,5
    smak - 4
    piana - 4,5
    zapach - 3,5
    opakowanie - 4.
    Zauważyłem, że w powyższym poście brakuje uzasadnienia dla opakowania, zatem dwa słowa, aby formalności stało się zadość. Dałem 4, bo podoba mi się etykieta: prosta, skromna ale ładna, kapsel z logo. Poza tym fajny jest kształt butelki (taka jak Królewskie smukła i zgrabna ).

    Moja ocena: [3.825]
    Last edited by Pinio74; 18-02-2004, 14:07.
    BIRRARE HUMANUM EST

    Comment

    • Pinio74
      Senior
      • 10-2003
      • 3881

      #3
      Przejeżdżając wczoraj przez Bydgoszcz zauważyłem na billboardach reklamę Kujawiaka. Zmieniła się szata graficzna etykiety i był chyba też napis: "teraz 11,7% ekstraktu".
      BIRRARE HUMANUM EST

      Comment

      • robox
        = kapslarz =
        • 11-2002
        • 8188

        #4
        Jest już w sprzedaży i ma nowy nadruk na kapslu.

        Comment

        • Krzysztof
          Senior
          • 04-2001
          • 1689

          #5
          nowa szata Kujawiaka

          Widziałem nową etykiete i kapsel. Są duzo lepsze niż dotychczasowe.
          Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
          www.twojmalybrowar.pl

          Comment

          • Twilight_Alehouse
            Chmielowisko.pl
            • 06-2004
            • 6310

            #6
            Etykieta schludna, przyjemna, choć trochę się kojarzy z Warką Strong.
            Kolor - cóż, po prostu taki jakiego trzeba się spodziewać po jasnych pełnych.
            Zapach - bardzo słaby, ale nie wyczuwa się nic nieprzyjemnego.
            Piana - tu minus, jest jej mało i bardzo szybko znika.
            Nacycenie - nic szczególnego, ani na plus, ani na minus.
            Smak - zwykłe, niezobowiązujące piwo. Można wypić od czasu do czasu, bo zupełnie nic w nim nie razi. Tyle że niestety nic się również nie wybija.

            Moja ocena: [2.75]

            Comment

            • sloniatko
              Senior
              • 02-2004
              • 1014

              #7
              Piłem po raz pierwszy od dłuższego czasu i... niestety żadnych głębokich wrażeń.
              Piana-szybko opada,
              kolor-bladziutki,
              zapach-prawie nie wyczuwalny (dla mnie nawet bez zapachu),
              smak-o taki jak wiekszość masówki z koncernów.
              Ogólnie piwo nie odstrasza ale również nie rzuca na kolana ot tak napić sie i zapomnieć .

              Moja ocena:2.5

              Ocena nie za wysoka ale może mieć na to wpływ mój nastrój - piwko piłem w czasie meczu Amiki a Rangersami (0:5)
              Piwo czyni każdą czynność przyjemniejszą

              Comment

              • sebol
                Member
                • 02-2002
                • 66

                #8
                Smak zbyt łagodny , brakuje goryczki tak jakby lekko rozcieńczone.

                Moja ocena: [3.525]
                ---------------
                Ocena usunieta z rankingu.
                Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
                Art, Admin

                ---------------
                sebastian30000

                Comment

                • Pogoniarz
                  † 1971-2015 Piwosz w Raju
                  • 02-2003
                  • 7971

                  #9
                  Wypite dzięki Piotrratowi.Cóż niestety nie jest to piwo godne zapamiętania.Barwa słomkowa,zapach słodkawy,jedynie piana długo się utrzymuje ,wręcz zadziwiająco długo,niezłe nagazowanie.W smaku słodkawe,ale zarazem nijakie,jakieś jałowe.Etykieta całkiem całkiem.Pije się,bo się pije,ale po co.


                  Prawie jak Piwo
                  SZCZECIN

                  Comment

                  • grzech
                    Senior
                    • 04-2001
                    • 4592

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Kolor dość jasny, niemalże słomkowy. Piwo klarowne. [3.5]
                    Piana: Dość wysoka i nawet trwała. [4]
                    Zapach: Spora doza chmielu, czuć wytrawność. [3.5]
                    Smak: Dość wytrawny, ale mieszczący się w granicach przyzwoitości pils. [3.5]
                    Wysycenie: Spore, ale w pilsie to nie grzech [3.5]
                    Opakowanie: Wolałem poprzedniego Kujawiaka. [3.5]
                    Uwagi: Dostałem w prezencie od Irka Kulczyka. Ogólnie wypijalny, lekki pils, wart powtórzenia.

                    Moja ocena: [3.55]

                    Comment

                    • Budvar
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 265

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: ani ładny, ani brzydki, ot, taki sobie nieco zbyt jasny pilsik [3]
                      Piana: ani trwała, ani beznadziejna, najpierw jest, za chwilę nie ma [3]
                      Zapach: ani przyjemny, ani nieprzyjemny, po prostu ledwie wyczuwalny [3.5]
                      Smak: ani dobry, ani zły - dość płaski, "słodko-gorzki" w sumie nic nadzwyczajnego [3.5]
                      Wysycenie: najlepszy element tego piwa [4]
                      Opakowanie: całkiem estetyczne, dobra kolorystyka, choć nie ucieka od schematu [4]
                      Uwagi: Kujawiak Jasne Pełne
                      Piwko ani dobre, ani złe. Ogólnie da się wypić, ale trudno je zapamiętać.
                      Na moim egzemplarzu - alkohol 5,5%

                      Moja ocena: [3.475]

                      Comment

                      • pioterb4
                        Senior
                        • 05-2006
                        • 4322

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: jasno slomkowy, bez rewelacji [3.5]
                        Piana: ładna, jasna ale szybko znika [4]
                        Zapach: bardzo ładny, chmielowy [4.5]
                        Smak: swietny, goryczla wyczuwalna, jak na zawartośc ekstraktu nawet moznaby uznac ze mocna, charakterystyczny smak ktory wyroznia to piwo w regionie. Lepszy od przemyslowych Zywcow i Tyskiego. nie zgodze sie ze piwo jest nijakie, nijakie to jest harnas Tatra i Tyskie, ato jest bardzo dobre! Cenie je jak kazdy Bydgoszczanin) [5]
                        Wysycenie: odpowiednie, piwo pracuje w szklance [4]
                        Opakowanie: regionalny motyw obecny, ale GŻ zmienil postac faceta na obrazku(brak wąsow) zniknelo tez logo browaru, a za to -1 [4.5]
                        Uwagi: Silna pozycja w Bydgoszczy, pogardzane przez wielu(niska cena), ale moim zdaniem snobem jest ten kto ceni bardziej bezplciowe Tyskie) Przy wiekszej promocji zawojowaloby polski rynek...

                        Moja ocena: [4.575]

                        Comment

                        • rotmistrz
                          Senior
                          • 06-2005
                          • 469

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: złocisty, klarowny [3]
                          Piana: szybko siadła, pozostawiła dziurawy kożuszek, są ślady na szkle [1.5]
                          Zapach: intensywny chmielowy, [3.5]
                          Smak: jest goryczka, jednak coś mu w smaku brakuje [3]
                          Wysycenie: piwo pracowało cały czas, bąbelki gazu drobne i czasami odrywały się od dna [3.5]
                          Opakowanie: etykiety ciekawe, informacje o piwie poprawne, kapsel znakowany [3.5]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [3.075]

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎