Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Van Pur, Sokół Mocne (dla Faxe)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sklep-piwowar
    Senior
    • 10-2002
    • 559

    Van Pur, Sokół Mocne (dla Faxe)

    Naprawdę nie wiem gdzie umieścić tego Sokoła ,bo to piwo "wyprodukowano w Polsce na zlecenie Faxe Polska Sp.z o.o. ul.Pasterska 11 Poznań " Wyszukiwarka znalazła Sokoła mocnego z Konstancina ,ale Konstancin raczej nie ma puszek ?

    Po kolei : alk 7,8% ekstrakt wag. 14,8 % pasteryzowane ,puszka matowa w dotyku szorstka. Piana praktycznie nie istnieje ,kolor ładny miodowy lekko czerwony,zapach i smak mocno chmielowy z wyrazną goryczką ,alkohol wyczuwalny ale raczej nie ordynarny.

    Proszę Arta o zaksięgowanie tego piwa jeśli się pomyliłem zakładając temat w Europa - Dania
    Attached Files
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    kolejny browar efemeryda...piwo powinno być oceniane jako polskie do czasu aż zostanie rozszyfrowane miejsce warzenia, zy Faxe współpracuje z jakimś polskim browarem - tego nie wiem
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      • 02-2001
      • 23782

      #3
      piwo będzie możliwe do ocenienia, gdy się ktoś ośmieli powiedzieć gdzie jest produkowane w Polsce (no i będzie to wiarygodne )
      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        informacja uzyskana bezpośrednio z Faxe Polska.
        Sokół Mocny produkowany jest w Van Purze, jesli ART będzie miał chwilkę to napewno przeniesie
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • maki
          Senior
          • 07-2003
          • 186

          #5
          Nowe (polskie) piwo SOKÓŁ

          Dzis kupiłem piwo w butelce o nazwie SOKÓŁ - mocne - jeszcze go nie piłem. Czy ktoś wie jaki browar to robi - na kontrze jest napis - wyprodukowano w Polsce dla FAXE. Butelka 500ml taka sama jakiej używa VAN PUR i Olsztyn (bezzwrotna)

          Comment

          • peter_1000
            Senior
            • 05-2003
            • 583

            #6
            A możesz podać parametry i cenę?
            Przemyski Browar Forteczny oraz wędzarnia

            Comment

            • pationkin
              Gość
              • 01-2003
              • 74

              #7
              piwo sokół

              pokaz skan tego dziwa
              może coś wylezie

              Comment

              • Pogoniarz
                † 1971-2015 Piwosz w Raju
                • 02-2003
                • 7971

                #8
                Widziałem są dwie wersje,ale jakoś nie zwróciłem specjalnej uwagi.Wynalazki puszkowe mnie nie kręcą


                Prawie jak Piwo
                SZCZECIN

                Comment

                • kiszot
                  Senior
                  • 08-2001
                  • 8081

                  #9
                  Gdzieś już była dyskusja na temat Sokoła ale nie umiem znaleźdź.W każdym razie na pewno warzy go Van Pur.
                  Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                  1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                  Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                  Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                  So von Natur, Natur in alter Weise,
                  Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                  Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                  Comment

                  • Pinio74
                    Senior
                    • 10-2003
                    • 3881

                    #10
                    Zgadza się to Van Pur, a wątek jest TUTAJ
                    Trzeba by je połączyć.
                    Last edited by Pinio74; 20-01-2005, 07:11.
                    BIRRARE HUMANUM EST

                    Comment

                    • maki
                      Senior
                      • 07-2003
                      • 186

                      #11
                      Pogoniarz napisał
                      Widziałem są dwie wersje,ale jakoś nie zwróciłem specjalnej uwagi.Wynalazki puszkowe mnie nie kręcą
                      Mnie też nie - dlatego zwróciłem uwagę - to jest piwo w BUTELCE. Zresztą piszę o tym fakcie więc moze warto się zainteresować

                      Dzięki za odpowiedz w sparwie browaru. Szukałem wątku na ten teamta wcześniej ale wyszukiwarka nie znalazła tematu wskazanego przez PINO74

                      Comment

                      • maki
                        Senior
                        • 07-2003
                        • 186

                        #12
                        Etykieta wygląda tak samo jak na puszcze, kapsel niestety goły, przykryty złotkiem.

                        Comment

                        • cielak
                          Senior
                          • 03-2004
                          • 2890

                          #13
                          Zakupiłem w "Intermarche" za dość wygórowaną cenę jak na zawartość tej butelki, a mianowicie 3,09zł. But. 0,5litra (jak Steffl), etykieta taka sobie (Jak w jasnym tylko na bordowym tle), kapsel golas.
                          Kolor ładny bursztynowy, piany śladowe ilości z początku. Zapach jak i smak chmielowy z tym że w zapachu nie czuć alkoholu, a w smaku lekko wyczuwalny. Trochę wodniste jak na "mocne". Nie ocenię więcej niż 3 no i chyba nie powtórzę.
                          zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

                          Comment

                          • Pogoniarz
                            † 1971-2015 Piwosz w Raju
                            • 02-2003
                            • 7971

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Barwa tego piwka bursztynowa,klarowna [4]
                            Piana: Po nalaniu do szlanki ,pojawiła się na chwilkę,zrobiła się dziurawa i tyle ją widziałem [1.5]
                            Zapach: jakiś metaliczno-chemiczny,paskudny [1.5]
                            Smak: W sumie jest nijakie,jakieś słodkawe nutki,trochę metaliczne.Przy tej zawartości ekstraktu za mało treściwe [2.5]
                            Wysycenie: praktycznie w ogóle nie ma gazu,cudem można zauważyć pojedyńcze bąbelki [1.5]
                            Opakowanie: ładna etykieta,ciekawie wymyślona,sreberko,kontra,minus za goły kapsel [4]
                            Uwagi:

                            Moja ocena: [2.15]


                            Prawie jak Piwo
                            SZCZECIN

                            Comment

                            • becik
                              Senior
                              • 07-2002
                              • 14999

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: kolor typowy dla mocnych piw, mocnoherbaciany, klarowne [4.5]
                              Piana: z początku duża, obfita, drobna ale dość szybko siada, pozostawia mizerne refleksy na szkle, sprawia wrażenie brudnobiałej [3.5]
                              Zapach: poza typową mocnochmielowym oraz słodowym aromatem wyczuwa sie niepojący zapach sprawiający wrażenie, że gdzieś po drodze przy produkcji piwa zabrakło nieco higieny [2.5]
                              Smak: słodowe oraz ledwie wyczuwalne alkoholowe nutki, wraz w jakis dziwnym lekko kwaskowatym smakiem (napewno piwo nie jest zepsute), potwierdzam jeszcze raz, że coś musiało być niedomyte, ogólniepełne w smaku, treściwe, szkoda że jest tam ten feler [2.5]
                              Wysycenie: nibypijąc to go nie brakuje ale w szklance prawie nic nie leci, cuda [3.5]
                              Opakowanie: opakowanie jest naprawdę dobrze wykonane, ładna etykieta, kontra, na szyjce sreberko z logo sokoła pod którym kryje sie gładki kapsel [4.5]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [2.85]
                              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎